Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> реферат: Принципи і методи техніко-економічної оцінки ЗЕО та міжнародних проектів

Загрузка...

Принципи і методи техніко-економічної оцінки ЗЕО та міжнародних проектів / сторінка 2

Назва:
Принципи і методи техніко-економічної оцінки ЗЕО та міжнародних проектів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,30 KB
Завантажень:
214
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 

У результаті ризик може виявитись у зниженні попередньо визначеної ефективності ЗЕО або у її повній нездійсненності (останнє можливе, наприклад, у випадку великих М П з розвідки та видобутку корисних копалин, інноваційних проектів у наукоємних галузях та інших ЗЕО).
Формальне врахування ризиків у техніко-економічних розрахунках може бути здійснене за допомогою методів теорії імовірності та математичної статистики. У розрахунки вводяться показники імовірності майбутніх економічних результатів та затрат або статистичні розподілення очікуваних доходів від інвестицій. Врахування можливих втрат від інфляції може бути здійснене введенням спеціальних поправок ("інфляційної премії") до рівня ставки відсотка, яка характеризує дохідність за беззбитковими вкладеннями.
Третьою особливістю функціонування світових ринків є суб'єктивність інтересів учасників МП. Повноцінна оцінка МП потребує врахування суб'єктивності інтересів учасників, які залучені у нього. Часто ці інтереси не збігаються, і тому необхідний компроміс при формулюванні умов ЗТК та документів, які його супроводжують. Це стосується цін на товари, послуги, технологію, ставок орендної плати, процентних ставок, розмірів дивідендів тощо.
Розрізняють інтереси:*
підприємця, який прагне досягти максимуму потенційного прибутку у довгостроковому аспекті, максимуму темпів зросту реальних активів підприємства, підтримати престиж фірми та самого підприємця, високого рівня оплати його праці тощо;*
власників капіталу, які прагнуть максимізації поточного прибутку і, в першу чергу, дивідендів;*
національної економіки, яка прагне народногосподарської ефективності. Народногосподарський підхід є правомочним, якщо МП реалізується у рамках державного замовлення та фінансується за рахунок централізованих бюджетних коштів. Для недержавних МП розрахунок народногосподарських показників має практичний зміст, якщо, наприклад, мова йде про обгрунтоване зниження ставок оподаткування для підприємства- учасника ЗЕД, яке випускає споживчі товари.
Четвертою особливістю функціонування світових ринків є множинність критеріїв оцінки будь-якої ЗЕО або МП. Складність, комплексний характер багатьох
ЗЕО призводить до того, що врахувати всі фактори реалізації ЗЕО або МП просто неможливо, тим більше у суворо формалізованому вигляді. Це призводить до необхідності використання у процесі ТЕО кількох критеріїв. Система розрахунків не обов'язково повинна підводити до однозначного рішення стосовно доцільності МП або ЗЕО. Наприклад, показники інтегрального ефекту та рентабельності при оцінці кількох ЗЕО можуть суперечити один одному.
Остаточне рішення приймається керівником відповідного рангу (або колегіально) не тільки на підставі факторів та характеристик, формально відображених у розрахунках, але також з урахуванням інтуїції, знань та досвіду фахівців та керівників, з використанням аналогій, оцінкою непрямих показників тощо. На майбутній ефективності МП або ЗЕО позначається вміння керівника вести переговори з партнерами, володіння інформацією про цих партнерів, довіра з боку потенційних споживачів та здобу вачів, престиж фірми тощо. Недостатньо пасивно використовувати результати ТЕО. Самі по собі вони не гарантують успіху. Уважне вивчення результатів ТЕО - самостійний важливий етап у процесі підготовки та прийняття рішення про ЗЕО або МП.
Зміст і послідовність ТЕО міжнародного промислового проекту
Світова практика визначила доцільну послідовність проведення розрахунків у рамках або бізнес-плану, або ТЕО МП. Залежно від масштабів МП окремі розділи цих документів розробляються більш або менш докладно.
Бізнес-план або ТЕО (як документ) використовують з такою метою'.*
для дослідження МП та прийняття рішення про його доцільність;*
для проведення переговорів з інвесторами, які повинні бути впевнені, що кошти, вкладені ними у МП, буде повернуто;*
для ознайомлення з ТЕО органів державного управління, яких необхідно переконати, що їм, наприклад, вигідно дати нам площу, приміщення або ділянку.
Бізнес-план МП передбачає, як правило, обґрунтування ефективності розробки, освоєння та розширення зовнішніх ринків для фірми.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему: Принципи і методи техніко-економічної оцінки ЗЕО та міжнародних проектів

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок