Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Видатні підприємці. Шлях до успіху

Видатні підприємці. Шлях до успіху

Назва:
Видатні підприємці. Шлях до успіху
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,84 KB
Завантажень:
505
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.5

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему:
Видатні підприємці. Шлях до успіху


Шляхи до успіху
Сказати, що минуле життя впливає на майбутні цінності та поведінку, - це повторити аксіому. І Декому таке твердження видастьсь навіть занадто очевидним. Кожен, хто хоч колись намагався щось комусь продати, розуміє (для професійних продавців це вже на рівні інтуїції), що інформація про походження клієнта чи потенційного партнера є чи не найціннішою при побудові особистісних стосунків. Отже, для вирішення питання «хто такі успішні підприємці?» варто спочатку з'ясувати їх минуле.
Але чи взагалі можливо визначити якийсь єдиний життєвий шлях, який був би типовим для успішного підприємця та який неодмінно вплинув би на його подальшу поведінку та успіх? Іншими словами - чи існує прототип успіху в бізнесі та чи можна змалювати ціннісний портрет успішного підприємця? Чи дійсно існує щось, що впливає на розвиток економіки та бізнесу?
Перед тим як відповідати на ці запитання, давайте визначимося з тим, хто такий «успішний підприємець» в ширшому, глобальному значенні. Якщо говорити про осіб, які, започаткувавши власну справу, досягли суттєвого успіху на Заході, то успішними підприємцями можна вважати таких людей, як Білл Гейтс (компанія «Майкрософт»), Генрі Форд (Ford Motor Company), Сем Уолтом (компанія Wal-Mart), Тед Тернер (телекомпанія CNN). Але якщо розглянути історію кожного з них зокрема, то будь-кому стане очевидним, що між ними мало спільного. Отже, чи можна взагалі говорити про якийсь єдиний, універсальний шлях до успіху не лише в українському, а й в світовому бізнесі?
Відповідь: на перший погляд важко, але якщо кожного з вищенаведених власників-засновників розглядати як певний еталон успіху, то виявиться, що можна простежити чотири окремі типи життєвих шляхів, якими ці люди пройшли. Просто потрібно розуміти, в чому саме полягає особливість їхнього шляху до успіху та з яким саме типом бізнесмена ми маємо справу.
Перед тим як пропонувати глобальну типологію підприємців, маємо відзначити, що мова йде виключно про засновників та власників компаній. При формуванні вибірки для дослідження ціннісних характеристик керівників успішних українських фірм мене не цікавили найняті менеджери (навіть якщо вони працювали на посадах Генеральних директорів компаній).
Дослідження керівників компаній, проведені в різних країнах світу, досить часто приводять до висновку, що світогляд і, відповідно, психологічний (ціннісний) тип засновника компанії, суттєво відрізняється від світогляду найнятого менеджера, навіть коли останній займає посаду першої особи в компанії. Якщо говорити конкретніше, такі дослідження показали, що в підприємців-засновників майже завжди більша схильність до ризику, вищий рівень індивідуалізму. Різницю щодо поведінки в бізнесі дослідники Aldrich & Zimmer (1986:3) окреслили так: «менеджер турбується ефективним інвестуванням наявних ресурсів для того, щоб збільшити їх фінансову віддачу. Підприємець прямує і досягає своєї мети (не обов'язково фінансової), часто без наявних ресурсів. Для менеджера збільшення інвестиційного ресурсу - це самоціль; для підприємця ресурси - це лише засіб». Виходить, що ціннісний світ менеджера зовсім інакший, ніж у підприємця. В цьому ракурсі доцільно процитувати спостереження британського дослідника Алана Гібба (2002 р.), який довгий час вивчав феномен «підприємливості» (в ширшому розумінні слова entrepreneurship): «Бути менеджером - це робота. Підприємливість - це стиль життя».
Інноватори
Білл Гейтс
Людина, яка започаткувала на сьогоднішній день найбільшу в світі компанію-виробника операційної системи Windows і ряду інших програм для інформаційного забезпечення офісної роботи. Гейтс себе позиціонує як інноватор, і це визначення стосується як його посади у власній фірмі - Головний архітектор програм (а не Президент), так і його іміджу серед громадськості. В основі даного іміджу - інноваторські здібності самого Гейтса та постійний пошук нового створеною ним організацією. Стратегічним завданням компанії «Майкрософт» є що-два роки випускати суттєво нову операційну систему для ПК.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему: Видатні підприємці. Шлях до успіху

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок