Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> реферат на тему: Економічна суть митно-тарифного регулювання ЗЕД

Економічна суть митно-тарифного регулювання ЗЕД / сторінка 3

Назва:
Економічна суть митно-тарифного регулювання ЗЕД
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,55 KB
Завантажень:
37
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 

Європейська асоціація вільної торгівлі (ЄДВТ). Цей митний союз західноєвропейських держав створений у 1960 р. Ініціатором його формування була Великобританія, яка тоді залишалась осторонь Спільного ринку шести західноєвропейських країн, створеного у 1957 р. Створення ЄАВТ вважалося противагою Спільному ринку. Спочатку до ЄАВТ входили Австрія, Великобрита-нія, Данія, Норвегія, Португалія, Швейцарія та Швеція. Пізніше до неї приєднались Ісландія, Фінляндія та Ліхтенштейн. У 1977 р. у торгівлі ЄАВТ та Європейського Економічного Співтовариства було відміне-но мито на торгівлю промисловими товарами. Вільної торгівлі між країнами-учасницями було досягнуто в 1966 р. У 1973 р. Великобри-танія та Данія увійшли до Спільного ринку, залишивши ЄАВТ. Порту-галія вийшла з Асоціації у 1983 р. Торговельні тарифи між країнами ЄС та ЄАВТ були повністю ліквідовані у 1984 р. Протягом 1990— 1993 рр. угоди про вільну торгівлю були укладені з Туреччиною, Че-хією, Словаччиною, Ізраїлем, Польщею, Румунією, Угорщиною та Бол-гарією.
Відповідно до Угоди про Європейський економічний простір (на-брала чинності у 1994 р.) країни ЄАВТ (за винятком Швейцарії та Ліхтенштейну) є його учасниками.
Конференція 00Н з торгівлі та розвитку (ЮНКТАД). Цей орган 00Н створений у 1964 р. Нині до його складу вхо-дять близько 170 держав. Основні завдання цього органу полягають у розвитку міжнародної торгівлі, рівноправного взаємовигідного співробітництва держав, розробці рекомендацій, що стосуються міжнародних економічних відносин.
Конференція застосовує груповий метод діяльності — держави розподіляються на чотири групи за соціально-економічним і геогра-фічним принципом. Рішення Конференції 00Н набирають форму ре-золюцій, заяв тощо. Вони мають рекомендаційний характер.
Під егідою 00Н розроблюються багатосторонні конвенції та уго-ди. У роботі Конференції 00Н беруть участь окремі міжнародні організації. Вищі органи — Конференція та Рада з торгівлі й розвит-ку. Рада складається з шести комітетів.
Латиноамериканська асоціація інтеграції (ЛАІ). Асоціація є торговельно-економічною організацією. Створена в березні 1981 р. на базі Латиноамериканської асоціації вільної тор-гівлі. Остання була створена в 1960 р. До складу ЛАІ входять Арген-тина, Болівія, Бразилія, Венесуела, Еквадор, Колумбія, Мексика, Параг-вай, Перу, Уругвай, Чилі.
Мета ЛАІ — створити латиноамериканський Спільний ринок, спри-яти співробітництву у промисловості, сільському господарстві, валют-но-фінансовій сфері.
Торгівля та інтеграція стимулюються шляхом укладення регіо-нальних і субрегіональних багато- та двосторонніх угод з торговель-них і митних питань.
Вищим органом ЛАІ є Рада міністрів. Штаб-квартира розташована в Монтевідео — столиці Уругваю.
Організація країн-експортерів нафти (ОПЕК)
Це об'єднання основних країн Азії, Африки та Латинської Амери-ки, що видобувають нафту, їх частка перевищує третину світового обсягу видобування нафти.
Перші заходи в напрямку встановлення тісних зв'язків між краї-нами-експортерами нафти були здійснені Венесуелою, Іраном, Іра-ком, Кувейтом і Саудівською Аравією в 1949 р. Після того як у 1960 р. транснаціональні нафтові компанії знизили ціни на нафту, у Багдаді відбулася конференція представників зазначених країн. Було прийняте рішення про утворення постійно діючої організації, основною метою діяльності якої повинно бути регулювання цін на нафту. Наступного року така організація була створена під час кон-ференції у Каракасі — столиці Венесуели. Згодом до ОПЕК увійшли Катар (1961 р.), Індонезія (1962 р.), Лівія (1962 р.), Об'єднані Арабські Емірати (1967 р.), Алжир (1969 р.), Нігерія (1971 р.), Еквадор (1973 р.) і Габон (1975 р.). Останні дві країни вийшли зі складу ОПЕК відпо-відно в 1993 та 1996 р.
Наприкінці 1973 р. країни-члени ОПЕК протягом трьох місяців підняли ціни на нафту вчетверо. Об'єднання ОПЕК встановлює єдині продажні ціни на нафту, сприяє збільшенню доходів від продажу ви-добутої нафти, стимулює освоєння національних нафтових джерел країн-учасниць.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему: Економічна суть митно-тарифного регулювання ЗЕД

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок