Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Капітал і наймана праця

Капітал і наймана праця

Назва:
Капітал і наймана праця
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,51 KB
Завантажень:
376
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Капітал і наймана праця


План


Вступ
Необхідною умовою реалізації основної мети підприємництва – одержання прибутку на авансований капітал – є планування відтворення капіталу, що охоплює стадії інвестування, виробництва, реалізації (обміну) і споживання.
Формування і використання різних грошових фондів для відшкодування витрат капіталу, його нагромадження і споживання складає суть механізму фінансового управління на підприємстві.
Незалежно від того, чи розділяється капітал підприємства на власний, позиковий, основний чи оборотний, постійний чи перемінний, він знаходиться в процесі безупинного руху, приймаючи лише різні форми в залежності від конкретної стадії кругообігу.
Робоча сила - це сукупність фізичних і розумових здібностей людини, її здатності до праці. В умовах ринкових відносин «здатність до праці» робить робочу силу товаром. Але це не звичайний товар. Його відмінність від інших товарів полягає в тому, що він, по-перше, створює вартість більшу, чим коштує сам, по-друге, без його залучення неможливо здійснити будь-яке виробництво, по-третє, від нього багато в чому залежить ступінь (ефективність) використання основних і оборотних виробничих фондів.
 
 


1. Теорія капіталу
Бізнес як система функціонує і розвивається в результаті попередніх вкладень капіталу і, насамперед, в основні засоби. Одержання прибутку - це результат правильних рішень про пропорції вкладення капіталу в основні й оборотні кошти, прийнятих ще до початку операційної діяльності підприємства. Тому ефективне управління капіталом припускає ясне представлення про специфіку його функціонування і відтворення.
Інший погляд на капітал представляє теорія К. Маркса, відповідно до якої він знаменує собою відносини експлуатації осіб найманої праці власниками засобів виробництва, тобто безпосередньо підприємцями, земельними власниками, власниками грошового капіталу, у загальному — власниками факторів виробництва, крім власників робочої сили. У зв'язку з тим, що капітал приносить додану вартість, його часто називають самозростаючою вартістю. При цьому, нерідко роблячи посилання на «Капітал» К. Маркса, затверджують, що капітал — це не річ, не гроші, не будь-які інші блага самі по собі, а відносини експлуатації. З цим можна погоджуватися чи ні, але необхідно дати розгорнуте й об'єктивне трактування капіталу в рамках діалектичного процесу його становлення і росту.
По-перше, у самому елементарному і сутнісному своєму прояві капітал — це і річ, і гроші, і вартість, і будь-які блага, що можуть бути пущені в господарський оборот. Не маючи засобів виробництва чи не володіючи необхідними грошовими ресурсами, неможливо почати підприємницьку справу, і насамперед не представиться можливим найняти працівника, тобто купити робочу силу, а отже, і вступити у відносини експлуатації. Тому в первозданній своїй сутності капітал — це будь-яке благо, вартість.
Однак, у рамках марксовой теорії це необхідна, але далеко не достатня умова для «життя» капіталу.
По-друге, капітал — це не просто вартість, а авансована вартість, що символізує відмовлення від теперешнього її використання в ім'я особистого блага, але в інтересах справи. Тому він безпосереднім образом виражений в авансуванні коштів на реалізацію того чи іншого проекту, з яким зв'язаний до того ж ризик втратити авансуєму вартість і потерпіти повне фіаско, не те що дістати прибуток.
По-третє, саме по собі авансування вартості в марксовому розумінні ще не є капітал, тому що, у кінцевому рахунку, у результаті господарської діяльності отримані доходи можуть покрити лише витрати виробництва, витрати на засоби виробництва і робочу силу. Тому і на цьому третьому рівні прояву сутності капіталу ще не можна говорити, що капітал відбувся. Таким його можна вважати лише в тому випадку, якщо буде створена прибавочна вартість, тобто якщо він принесе прибуток. Тільки в цій своїй іпостасі він і може розглядатися як самозростаюча вартість. Однак прибавочна вартість, прибуток у зіставленні з авансованою вартістю чи авансованим капіталом являє собою лише незначну частину.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему: Капітал і наймана праця

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок