Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Ціна як засіб збалансованості попиту та пропозиції

Ціна як засіб збалансованості попиту та пропозиції

Назва:
Ціна як засіб збалансованості попиту та пропозиції
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,68 KB
Завантажень:
257
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
РЕФЕРАТ
Тема роботи: Ціна як засіб збалансованості попиту та пропозиції


ЗМІСТ
ЗМІСТ 2
Вступ 3
I. Попит і його зміна. Графік попиту 4
1.1. Попит 4
1.2. Зміна кривої попиту 5
II. Пропозиція товару на ринку. Графік пропозиції 6
2.1. Ціна й обсяг пропозиції товарів. 7
2.2. Особливості ринкової пропозиції 9
III. Ціна ринкової рівноваги 11
3.1. Рівноважна ціна 11
3.2. Встановлення рівноважної ціни 12
3.3. Приклад розрахунку рівноважної ціни
на умовному товарному ринку 14
IV. Еластичність попиту та пропозиції 15
4.1. Еластичність, показник цінової еластичності 15
4.2. Варіанти еластичності попиту. 16
4.3. Еластичність пропозиції 17
V. Порушення ринкової рівноваги цін. 20
5.1. Податок і рівноважна ринкова ціна. 20
5.2. Контроль над цінами. 21
Висновок 25
Перелік літератури 26


Вступ
Розуміння механізму самоорганізації, саморозвитку і саморегулювання економічної системи ґрунтується насамперед на розумінні взаємодії попиту та пропозиції. Ринкова економіка - це нескінченна взаємодія попиту та пропозиції. Саме цей характер цієї взаємодії визначає цілу низку економічних явищ та процесів як на рівні мікроекономіки, так і на макро- та мегарівнях.
У даній роботі я спробую об'єднати всі існуючі знання про взаємозалежні категорії - «попит» і «пропозиція», ринкова рівновага цін, попиту та пропозиції, а також про ринкову еластичність та наслідки порушення ринкової рівноваги котрі можуть виникнути внаслідок втручання в цей природній процес ззовні..


I. Попит і його зміна. Графік попиту.
1.1. Попит.
Попит - це одна зі сторін багатомірного процесу ринкового ціноутворення. Характерні для нього причинно-наслідкові залежності мають вид стійко діючих економічних законів. Зокрема, закон попиту виражає:
- зворотну залежність між ціною і кількістю товарів, які купуються;
- поступове убування попиту на даний чи товар послугу.
Відповідно до закону попиту, за інших рівних умов кількість товарів, що купуються, чи послуг залежить від рівня їхніх цін. При цьому, чим вище ціна й чіткіша тенденція до її росту, тим меншу кількість товарів чи послуг буде куплено споживачами. Якщо ціна товару зростає, то обсяг продажу товару, відповідно до падіння попиту, знижується. І навпаки, якщо ціна знижується, то падіння обсягу продажів даного товару чи послуги зростає. Залежності подібного характеру виникають, наприклад, у наступних ситуаціях: коли ринки дефіцитні, тобто очевидна недостача яких-небудь товарів і послуг, то ціни на ці товари і послуги неминуче будуть рости. Навпроти, коли на ринок надходить більше товарів і послуг даного виду, то їхня реалізація, тобто продаж, можлива лише за умови зниження цін.
Закон попиту відображає й інший важливий процес: поступове убування попиту. Зниження кількості продажів даного товару чи послуги відбувається не тільки внаслідок росту ціни, але і внаслідок насичення споживчого попиту. Убування попиту відбувається тому, що кожна наступна покупка того самого чи товару послуги приносить споживачу порівняно меншу користь, вигоду, задоволення(згідно закону “склянки води ”).
1.2. Зміна кривої попиту.
У даному випадку закон сполучений з дією закону убиваючої граничної корисності економічних благ ( закон “склянки води ”). На ринку це виявляється в тому, що продаж кожної додаткової одиниці товару стає можливим лише при ціні, що знижується. Споживачі здійснять додаткову покупку даного товару чи послуги лише за умови, що ціни на них знизяться.
Особливий характер залежності між ціною товару і кількістю його продажу а також поступове убування попиту показані на рис. 1.
Р
D
A
B
D
 
O 3 4 5 Q
Рис. 1. Крива попиту
Крива попиту, яка помірно опускається, має негативний нахил, тому що описує зворотну лінійну залежність між двома змінними - ціною і кількістю продажу товару, а також знижується гранична корисність кожної додаткової покупки однойменного товару, що обумовлюється падінням його ціни.
Якщо ціна товару зростає від точки В до точки А, то обсяг продажу знижується. Це показано стрілками на осях графіка.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Реферат на тему: Ціна як засіб збалансованості попиту та пропозиції

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок