Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Своєрідність економічної теорії Д. Рікардо

Загрузка...

Своєрідність економічної теорії Д. Рікардо

Назва:
Своєрідність економічної теорії Д. Рікардо
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,06 KB
Завантажень:
465
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
РЕФЕРАТ
З історії економічних учень
На тему: “Своєрідність економічної теорії Д. Рікардо”
 
План
1. Давид Рікардо……………………………………………………………3
2. Теорія вартості…………………………………………………………...3
3. Гроші……………………………………………………………………...5
4. Теорія розподілу………………………………………………………....5
5. Заробітна плата…………………………………………………………..5
6. Прибуток…………………………………………………………………6
7. Земельна рента…………………………………………………………...7
8. Проблема відтворення і криз……………………………………………8
9. Список використаної літератури………………………………………10
Своєрідність економічної теорії Д. Рікардо.
Давид Рікардо (1772—1823) — видатний представник класичної політичної економії. Він народився в сім'ї лондонського біржового маклера. Два роки навчався в торговій школі в Амстердамі. Повер-нувшись до Лондона, допомагає батькові в біржових операціях. Згодом займається біржовими операціями самостійно і нагромаджує значний капітал.
Рікардо не мав систематичної освіти, але сам вивчав математику, фізику, хімію, геологію, теологію, літературу. Певний час він ви-кладав математику, двічі його обирали шерифом, аз 1819 по 1823 р. він був навіть членом англійського парламенту. Рікардо активно працює в парламентських комісіях, часто виступає з промовами з економічних питань. Його перші економічні праці було присвячено проблемам грошового обігу. 1817 р. було опубліковано його голов-ну працю «Основи політичної економії та оподаткування».
У цій праці, як і в інших, Рікардо виступає як ідеолог промисло-вої буржуазії. Він не тільки розробляє економічну програму буржуа-зного розвитку, а й бере активну участь у політичній боротьбі бур-жуазії з землевласниками.
Як і Сміт, Рікардо бачить капіталістичні відносини природними вічними. Він розвиває ідею свого попередника про особистий ін-терес як головну рушійну силу суспільного розвитку за умов повної свободи дії. Але для нього не всі егоїстичні інтереси є рівноцінни-ми. На чільне місце він ставить інтереси промислової буржуазії, рі-шуче виступаючи проти великих землевласників — лендлордів.
Основне завдання політичної економії Рікардо вбачає у відкритті законів розподілу. Якщо Сміт досліджує природу зростання багатс-тва (тобто економічного зростання), то Рікардо фактором зростання вважає розподіл. У передмові до першого видання своєї праці він пише: «Визначити закони, які керують цим розподілом (на прибу-ток, ренту й заробітну плату. — Л.К.), — головне завдання політич-ної економії»2. У передмові до третього видання Рікардо підкреслює намагання повніше, ніж у попередньому виданні, викласти свої по-гляди на цінність.
Теорія вартості. Рікардо, як і Сміт, розрізняє споживну й міно-ву цінність. Корисність (споживна цінність), підкреслював він, не є мірилом мінової цінності, хоча вона абсолютно необхідна для неї. Товари свою мінову цінність черпають з двох джерел — рідкісності і кількості праці, що необхідна для їх добування. Існують товари, цінність яких визначається виключно їхньою унікальністю (статуї, Картини, раритетні книги, монети). Цінність цих товарів не обмежу-ється кількістю праці, витраченої на їх виготовлення, і змінюється Залежно від багатства і смаків споживача. Проте їхня кількість у за-гальній масі товарів незначна. Мінова цінність переважної більшос-ті товарів визначається тільки працею.
Оскільки мінова цінність — категорія відносна, яка визначається через певну кількість іншого товару, Рікардо запроваджує поняття ще й абсолютної цінності, субстанцію якої становить праця. Проте сам він зосереджує головну увагу на дослідженні тільки мінової цінності.
Рікардо підтримує Сміта в його поясненні цінності працею і кри-тикує за її визначення працею, що купується. Не сприймає Рікардо й тлумачення А. Смітом цінності як суми доходів. У Рікардо цінність є первинною величиною, що визначається працею і розподіляється на доходи.
На цінність товарів, підкреслював Рікардо, впливає не лише пра-ця, безпосередньо витрачена на їх виробництво, а й капітал, тобто праця, витрачена на знаряддя, інструменти, будівлі, що беруть участь у виробництві.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему: Своєрідність економічної теорії Д. Рікардо

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок