Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> реферат українською: Аналіз виробництва та реалізації продукції

Загрузка...

Аналіз виробництва та реалізації продукції / сторінка 5

Назва:
Аналіз виробництва та реалізації продукції
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,95 KB
Завантажень:
164
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 

Інформаційним джерелом аналізу виробництва та реалізації продукції є:
форма І-П; баланс підприємства, обсягу продукції робіт та послуг; форма 5-С; інші.
Показники обсягу продукції аналізуються в такій послідовності: дається оцінка напруженості і рівня виконання плану, динаміки. складу, асортименту, структури, якості виробленої продукції та причин їх відхилень від попереднього періоду; вивчається ритмічність виробництва і реалізації; виявляється і кількісно вимірюється вплив факторів на зміну обсягу випуску і реалізації продукції, дотримання терміну постачання і асортименту продукції.
Оцінка напруженості плану проводиться шляхом планового обсягу випуску продукції з проектною середньорічною потужністю (вона показана у паспорті підприємства). Розрахунок проводиться за формулою:
КПпл = Опл / Ппрл ,
де КПпл - коефіцієнт використання потужності підприємства; Опл - плановий обсяг продукції; Ппрл - проектна виробнича потужність.
Плановий обсяг продукції наводиться в «Балансі виробничих потужностей та їх використання». При оцінці виконання плану підприємствами-новобудовами та нещодавно введеними до експлуатації, враховують відсоток освоєння проектної потужності.
Оцінка виконання плану випуску основних видів продукції за поставками, терміном і номенклатурою, проводиться шляхом порівняння фактичного обсягу поставок з плановим. При цьому у фактичну поставку зараховуються суми в розмірах плану. Розрахунок ведеться за формулою:
В =(Рф / Рп) 100
де В - рівень виконання плану випуску чи реалізації продукції, в %; Рф - фактичний обсяг виробленої чи реалізованої продукції; Рп - плановий обсяг продукції.
Виконання плану виробництва та реалізації продукції визначається порівнянням фактичних і планових показників з відповідними по-казниками базисного року. Відповідно визначаються темпи росту і темпи приросту показників.
Оцінка виконання планових показників проводиться щоквар-тально (щомісячно) наростаючими підсумками з початку року. По-рівняння з результатами попереднього року проводиться за відповідний період (квартал, місяць).
Для аналізу динаміки показників і побудови рядів беруть кілька років. За базисний показник приймають останній рік, що передує обумовленому періоду або року, що закінчується числами 0 або 5. При такому аналізі вираховують:
1) загальний обсяг показників за відповідну кількість років;
2) абсолютний приріст показників за роками;
3) відносні темпи росту і приросту показників щорічно;
середній темп росту (приросту) показників за взяті роки.
Абсолютний приріст показників визначають як різницю між даними за відповідні суміжні роки.
Середньорічний приріст показників визначають шляхом ділен-ня загальної суми приросту за ряд років на кількість років, які ввійшли до розрахунку.
Відносні темпи росту і приросту показника свідчать про інтен-сивність його динамічної зміни.
Темп росту вираховують в процентах, шляхом ділення показни-ка відповідного періоду на показник базового року (базовий темп) або - наступного року до попереднього (ланцюговий темп).
Темп приросту вираховують в процентах, як різницю між вели-чиною темпу росту і 100%. Темп приросту може бути позитивним або негативним.
Середні величини темпів росту визначають через корінь N-ої ступені із базового темпу (або із добутку ланцюгових темпів) росту показника. При цьому, N дорівнює кількості співмножників ланцю-гових темпів росту, тобто - кількості років, за які визначаються темпи росту. Якщо, наприклад, порівнюючи з базисним роком темп росту за 2 роки складає 110,0%, то середній буде 104,88 (10 110,0%); середньорічний темп приросту складе 4,88% (104,88-100,0).
Оцінка виконання річного плану наростаючим підсумком з по-чатку року проводиться співставленням показників фактичних абсо-лютних темпів зростання обсягу виробництва продукції за місяць, квартал, рік з плановими за відповідний період.
Закінчується аналіз виконання плану визначенням тих показ-ників, по яких виявлені значні відхилення від встановленого рівня.
Різниця між величиною процентів виконання плану реалізованої та товарної продукції свідчить про збільшення залишків товарної продукції, характеризує роботу підприємства негативно, показує наявність організаційно-господарських недоліків.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: Аналіз виробництва та реалізації продукції

Схожі роботи:


BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок