Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Шляхи підвищення конкурентоспроможності підприємства

Шляхи підвищення конкурентоспроможності підприємства

Назва:
Шляхи підвищення конкурентоспроможності підприємства
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
29,67 KB
Завантажень:
470
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 
Тема: Шляхи підвищення конкурентоспроможності підприємства.


Зміст.


Вступ
Принципи забезпечення державного захисту конкуренції у підприємницькій діяльності, недопущення зловживань монопольним становищем на ринку, неправомірного обмеження конкуренції і недобросовісної конкуренції закріплені у статті 42 Конституції України.
Основою нормативно-правової бази у сфері конкурентної політики в Україні є Закони України "Про обмеження монополізму та недопущення недобросовісної конкуренції у підприємницькій діяльності", "Про захист від недобросовісної конкуренції", "Про Антимонопольний комітет України", "Про природні монополії", Укази Президента України від 26 лютого 1999 року N 219 "Про Основні напрями конкурентної політики на 1999 - 2000 роки та заходи щодо їх реалізації", від 19 серпня 1997 року N 853 "Про заходи щодо реалізації державної політики у сфері природних монополій".
Цими актами законодавства визначаються основні правила конкуренції та обмеження монополізму в Україні і надаються повноваження стосовно здійснення державного контролю за їх додержанням. Державний контроль здійснюється за такими напрямами:
виявлення і припинення зловживань монопольним становищем;
виявлення і припинення антиконкурентних узгоджених дій;
виявлення і припинення дискримінації суб'єктів господарювання органами державної влади, органами місцевого самоврядування, адміністративно-господарського управління та контролю;
виявлення і припинення недобросовісної конкуренції;
додержання вимог антимонопольного законодавства у процесі перетворення державної власності;
контроль за економічною концентрацією;
додержання антимонопольних вимог у процесі антимонопольного регулювання та прийняття рішень органами державної влади, органами місцевого самоврядування, адміністративно-господарського управління та контролю.
Однак правова система України у сфері конкурентної політики досить складна, що викликає необхідність принципового удосконалення з метою забезпечення регулювання у повному обсязі питань обмежувальних угод, зловживання монопольним становищем, контролю за економічною концентрацією та максимального наближення до правил конкуренції ЄС.
Конкуренція - тип взаємин між виробниками з приводу встановлення цін і обсягів пропозиції товарів на ринку.
Без підвищення рівня конкуренції неможливо здійснювати ні структурні перетворення в економіці на основі науково-технічного прогресу, ні перехід до нової якості економічного росту. Конкуренцію варто оцінювати не стільки як функцію деяких ринкових структур, скільки з погляду її результатів. Конкуренція може бути обмеженої внаслідок нечисленності фірм, їхніх розмірів, ступеня концентрації виробництва. Але важливіше знати, наскільки пасують споживачеві ціни, якість товарів. Конкуренція повинна бути, насамперед, діючої й ефективної.
Спочатку найбільшу важливість мали процеси фізичного виробництва товарів і послуг, але через велику синхронізацію економічних процесів і "умов гри" на ринку, великі компанії, монопольні об'єднання не зацікавлені в підвищенні своєї норми прибутку за рахунок політики в області цін і обсягів виробництва. Основним фактором здатним захистити пануючу позицію компанії на ринку стає уміння забезпечити координацію роботи всіх її підрозділів. Компанії, що мають передову технологію в області керування і торгівлі, можуть сьогодні мати велику монопольну владу, чим ті, котрі поки дотепер контролювали ціни і виробництво.
Проблеми, зв'язані з розвитком різних форм конкуренції неоднозначні, тому що реальне життя дуже динамічне й у ній існують не тільки критерії економічної ефективності, але діють і політичні або соціальні фактори. Суспільству вигідніше мати зробленого конкурента, чим монополіста, у той же час умови виробництва підштовхують підприємства до того, щоб мати велику владу і вплив на ринок. Таким чином, не можна дати відповідь - яка ринкова ситуація "краще" дозволяє забезпечити оптимальні пропорції розподілу ресурсів, забезпечити рівновагу на ринку, тут потрібно враховувати не тільки макро- але і мікроекономічні фактори, що впливають на розвиток економічної ситуації в галузі або економіці, кожен конкретний випадок вимагає особливого підходу.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 
Реферат на тему: Шляхи підвищення конкурентоспроможності підприємства

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок