Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Скачати: Оцінка фінансово-господарського стану ВАТ "Укрпластик"

Оцінка фінансово-господарського стану ВАТ "Укрпластик"

Скачати:* Captcha
* - щоб завантажити роботу, введіть в поле код з картинки і натисніть кнопку "Завантажити"Назва:
Оцінка фінансово-господарського стану ВАТ "Укрпластик"
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,10 KB
Завантажень:
135
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Оцінка фінансово-господарського стану ВАТ "Укрпластик"


За ринкових умов господарювання у переважній більшості випадків підприємницькі структури запроваджують проведення експрес-аналізу своєї діяльності, тобто практику швидкої аналітичної оцінки за стислою схемою (невеликою кількістю показників) виробничо-господарських та комерційно-фінансових результатів роботи за рік. Головною метою такого експрес-аналізу можна вважати моніторинг динаміки рівня ефективності господарювання фірми, належну оцінку її достатності та вжиття оперативних заходів щодо вдосконалення управління виробництвом або іншим видом підприємницької діяльності задля досягнення більшої прибутковості, фінансової стійкості та набуття іміджу надійного партнера.
Як відомо, підприємництво здійснюється у різних сферах (ви-робничій, невиробничій) і стосовно функціонально різноспрямованих видів діяльності трудових колективів. З огляду на це необхідно виокремлювати відповідні системи показників, що характеризують ефективність (результативність): виробничо-господарської та бізнесово-фінансової діяльності (для виробничої сфери); підприємницької діяльності (для невиробничої та інших сфер господарювання).
Ефективність виробничо-господарської діяльності характеризує загальні результати господарювання, ступінь використання мате-ріально-технічних і трудових ресурсів (робочої сили), віддачу довго-строкових капітальних вкладень та рівень поточних витрат на виробництво і реалізацію продукції (надання послуг). Результа-тивність бізнесово-фінансової діяльності підприємства має відби-вати рівень його прибутковості (дохідності) і рентабельності ви-робництва, динаміку в часі показників фінансового стану та фінан-сової стійкості.
Побудова показників ефективності підприємництва базується на певних методологічних принципах. Основними з них є такі: результати і витрати, що використовуються з метою фор-мування відповідних показників ефективності підприємницької ді-яльності, треба порівнювати як їхнє співвідношення або різницю; результат діяльності, вимірюваний кількісно, має бути пов-ним, тобто враховувати всі елементи, котрі вже не можуть повто-рюватись у подальших розрахунках; поточні витрати не можуть мати у своєму складі будь-яких елементів результату; усі показники ефективності підприємництва доцільно розподіляти на два типи: ресурсні та витратні. Інакше: варто виділяти окремо ефективність відповідно застосовуваних (сукупність уречевленої і живої праці) та споживаних (поточних витрат на виробництво продукції) ресурсів як специфічних форм вияву загальної ефективності виробництва.
Усі показники ефективності підприємницької діяльності є розрахунковими. Зрозуміло, що для їхнього обчислення потрібно мати необхідну сукупність первинних показників, які відображають реальні виробничі процеси та стан системи господарювання за всіма її напрямками. Основним джерелом інформації комплексного економічного аналізу виробничо-господарської та комерцій-но-фінансової діяльності є дані оперативного обліку всіх видів ресурсів і витрат, основних результатів та балансу підприємства за станом на відповідну дату. Основні первинні показники ВАТ “Укрпластик” та його баланс з цифрами задля використання в подальших розрахунках системи вибраних вимірників ефективної діяльності подані в Додатках А-В.
Оцінка рентабельності
Перш за все проаналізуємо показники рентабельності діяльності підприємства ВАТ “Укрпластик” в 2001 та 2002 році.
Загальна формула для визначення рентабельності діяльності підприємства має вигляд:
Використовуючи цю формулу визначимо показники рентабельності діяльності підприємства за 2001 та 2002 рік:
%
Як бачимо рентабельність діяльності підприємства зроста на 56%, що свідчить про значні успіхи в господарській діяльності.
Аналогічно розрахуємо показник рентабельності продукції ВАТ “Укрпластик”. Для цього використаємо формулу:
 
Використовуючи цю формулу визначимо показники рентабельності продукції підприємства за 2001 та 2002 рік:
%
Як бачимо рентабельність продукції підприємства дещо знизилась, що свідчить про деякі труднощі викликані мабудь такими факторами як податковий тягар та подорожчення сировини.

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему: Оцінка фінансово-господарського стану ВАТ "Укрпластик"

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок