Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Інноваційна діяльність промислових підприємств м.Києва

Інноваційна діяльність промислових підприємств м.Києва

Назва:
Інноваційна діяльність промислових підприємств м.Києва
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,43 KB
Завантажень:
241
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Інноваційна діяльність промислових підприємств м.Києва


Глобалізаційні процеси, які сьогодні спостерігаються в світі, мають подвійний вплив на економічний розвиток нашої країни. З одного боку, створюються умови для вільного перетоку капіталу, технологій та трудових ресурсів. З іншого загострюється конкуренція, вона приймає все більш жорсткі форми, виходить з міждержавного рівня на наднаціональний. Посилюється боротьба між окремими регіонами - потенційними конкурентами в різних країнах за ринки сировини, ринки збуту, за власну роль в економічних світових процесах. На тлі таких тенденцій надзвичайно важливою справою для України стає визначити своє місце у загальному розподілі праці. Потрібно сформувати власне стратегічне бачення майбутніх перспектив нашого входження у світовий економічний простір, визначити, ким ми хочемо бути - країною третього миру з відповідною спеціалізацією промислового та іншого виробництва чи розвиненою країною, ознакою якої є переважання наукоємних, високотехнологічних видів діяльності.
        Таким чином, можна констатувати, що інноваційний вектор стає вирішальним для якісного перетворення України в потужну державу, для забезпечення її сталого розвитку, зменшення залежності від критичного імпорту, активізації експорту та істотного підвищення конкурентоспроможності. Економічна глобалізація вимагає формування та ефективної реалізації в Україні такої державної політики, що привела б в дію такі взаємозалежні техніко-технологічні, організаційно-економічні, управлінські, нормативно-правові фактори, які створюють передумови та стимулюють фундаментальні дослідження, більш швидке освоєння у виробництві науково-технічних досягнень, поєднання інвестицій з інноваціями.
        В Україні існує надзвичайно високий науково-технічний, інтелектуальний потенціал, який формувався багато років. Але, на жаль, система управління цим потенціалом була пристосована до централізованих умов господарювання. Після переходу до ринкової економіки ця система була зруйнована, а новий ринковий інноваційний механізм управління нововведеннями так і не створений. Тому, з огляду на внутрішні та зовнішні чинники, зростає актуальність проблем, пов'язаних із формуванням ефективної інноваційної політики на всіх рівнях - державному, регіональному, місцевому.
        В даній статті ми хотіли б зупинитися саме на регіональних аспектах інноваційної діяльності на прикладі промислових підприємств м.Києва, який був і залишається лідером цього процесу в Україні.
        Промислова діяльність відіграє значну роль в економіці міста. Її питома вага у валовій доданій вартості складає більше 10%, серед зайнятих економічною діяльністю майже кожен шостий працює у промисловості.
        Темпи зростання обсягів промислового виробництва у м.Києві склали 10,5% у порівнянні з попереднім роком, при цьому продуктивність праці зросла на 16,6%, що свідчить про позитивні процеси у даному секторі економіки.
        Підвищення виробництва відбулося майже по всіх видах промислової діяльності. В обробній промисловості найвищі показники мають підприємства з виробництва неметалевих мінеральних виробів; харчової промисловості; машинобудування; хімічної і нафтохімічної промисловості та металургії та обробленні металу.
        За обсягами реалізованої продукції добувної і обробної промисловості Київ займає шосте місце серед 27 регіонів України. При цьому за виробництвом товарів широкого використання Київ лідирує, а за випуском інвестиційної продукції посідає друге місце після Донецької області. Тобто Київ орієнтується не на виробництво сировинної, а більш технологічної продукції.
        У 2006р. відносно 2005 р. виробництво продукції зросло на підприємствах усіх районів: найбільше в Cвятошинському - на 21,3%; Голосіївському - на 19,8%; Деснянському - на 11,6%; Дарницькому - на 10,9%; Оболонському - на 10,7%.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Інноваційна діяльність промислових підприємств м.Києва

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок