Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Економічна інформатика. Глобальні обчислювальні мережі

Загрузка...

Економічна інформатика. Глобальні обчислювальні мережі

Назва:
Економічна інформатика. Глобальні обчислювальні мережі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,58 KB
Завантажень:
78
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Економічна інформатика. Глобальні обчислювальні мережі
Насущні потреби ринку інформаційних послуг нарівні з бурхливим розвитком телекомунікаційних технологій в останні десятиріччя стали вагомими спонукальними причинами стрімкого розвитку технологій широкого обміну інформацією, побудови потужних територіальних і глобальних обчислювальних мереж.
Створення і розвиток таких мереж є цілком закономірним і природним процесом. Розглядаючи сучасне суспільство як деяку складну динамічну систему, всередині якої постійно відбуваються процеси інформаційного обміну, необхідно особливо виділити як базовий елемент побудови інформаційної інфраструктури такого суспільства технології інформаційного обміну, технології передачі даних на великі відстані, технології побудови систем оперативного доступу до різноманітної інформації.
Як відомо із загальної теорії інформації, будь-які відомості або факти з навколишнього середовища лише тоді стають інформацією, коли вони становлять для людини певну користь і можуть передаватися різними способами. Тому розвиток засобів обчислювальної техніки, що дозволив звільнити людину від рутинних розрахункових і логічних операцій, не може бути самоціллю, не може бути обернений сам на себе. Вдосконалення техніки і технології обчислень, зберігання та обробки інформації викликає необхідність створення систем обміну даними, доступу і спільного використання територіально віддалених масивів інформації.
Першим кроком на шляху побудови таких систем на базі персонального комп'ютера як найбільш доступного і популярного засобу організації індивідуального інформаційного простору стали локальні обчислювальні мережі. Але внаслідок своєї територіальної і організаційно-технологічної обмеженості вони не здатні вирішити всіх проблем організації процесів глобальної інформаційної взаємодії. Це зумовлено, передусім, тим, що при побудові локальних обчислювальних мереж насамперед враховуються потреби конкретного підприємства або установи, що відображають інформаційну, організаційну і виробничу специфіку. При цьому, як правило, обирається власна стратегія розвитку інформаційної і телекомунікаційної інфраструктури, що часто не враховує необхідності ведення процесів обміну даними з іншими організаціями, тим більше якщо вони не знаходяться в організаційному або структурному взаємозв'язку.
Наявність досить великої кількості локальних рішень з організації процедур інформаційного обміну, орієнтованих на використання різноманітних протоколів обміну даними, що мають різну топологію та архітектуру побудови мережі, істотно ускладнює проектування і побудову систем глобального інформаційного обміну. При цьому на початковому етапі створення таких систем основна проблема полягала у відсутності єдиних загальновизнаних міжнародних стандартів і протоколів міжмережного обміну даними.
Однак об'єктивна необхідність і актуальність вирішення завдань об'єднання розрізнених інформаційних і обчислювальних ресурсів сприяла створенню і розвитку національних і міжнародних асоціацій систем комп'ютерного зв'язку. За порівняно короткий проміжок часу були вироблені національні і міжнародні стандарти побудови та організації функціонування систем глобального обміну інформацією на основі об'єднання різноманітних комп'ютерних мереж. Комплекс заходів, здійснених міжнародними організаціями з метою впорядкування і стандартизації систем і протоколів між-мережної взаємодії, дозволив вирішити основні проблеми побудови глобальних телекомунікаційних та інформаційних систем.
Сьогодні проблема організації міжмережного обміну даними і побудови на цій основі глобальних комп'ютерних мереж вирішена не тільки на концептуальному, але й на практичному, прикладному рівні. Існує досить велика кількість мереж, що успішно вирішують проблеми організації віддаленого доступу до найрізноманітніших розподілених інформаційних і обчислювальних ресурсів.
Останнім часом найбільше розповсюдження і широку популярність серед абсолютної більшості користувачів комп'ютерних систем отримала мережа Internet, яка, безсумнівно, заслуговує на те, щоб розглянути її більш детально.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему: Економічна інформатика. Глобальні обчислювальні мережі

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок