Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Механізм грошово-кредитної політики.

Механізм грошово-кредитної політики.

Назва:
Механізм грошово-кредитної політики.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,60 KB
Завантажень:
322
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Механізм грошово-кредитної політики.
1. Грошовий ринок. Види та функції грошей.
2. Банківська система та грошова пропозиція. Механізм досягнення рівноваги на грошовому ринку.
3. Грошово-кредитне регулювання економіки.
Сучасна економіка є грошовою економікою, оскільки майже всі економічні операції проводяться з участю грошей як засобу обміну. використання грошей відокремлює акт купівлі товару від акту продажу і таким чином спрощує обмін, знижує витрати обігу товарів.
Грошима називається:
загальновизнаний засіб платежу, який без будь-яких обмежень приймається в обмін на товари та послуги, а також при сплаті боргових зобов’язань;
сукупність фінансових активів, які використовуються для проведення розрахунків при здійсненні різноманітних операцій.
Для того, щоб краще зрозуміти суть грошей, потрібно уяснити їхню роль. У зв’язку з цим прийнято вважати, найкраще економічна суть грошей проявляється в їх функціях.
Традиційно в економічній науці виділяють п’ять основних функцій грошей:
міра вартості;
засіб обігу;
засіб платежу;
засіб нагромадження;
світові гроші.
Цих п’ять функцій грошей у їх системній єдності становлять реальне функціонування грошової маси.
Функція грошей як міри вартості проявляється через вимір грошової вартості (ціни) товарів. Без кількісної визначеності вартості в ціні товару неможливе ринкове господарство й еквівалентний товарний зв’язок між товаровиробниками.
Для забезпечення виконання грошима функції міри вартості держава у законодавчому порядку впроваджує масштаб цін, встановлюючи певну грошову одиницю розрахунків – національну валюту.
Гроші як засіб обігу. У цій функції гроші відіграють роль посередника при обміні товарів. У сфері товарного обігу при купівлі-продажу товарів гроші (готівкою або на банківському рахунку) обов’язково повинні бути в наявності. Функцію засобу обігу виконують реальні гроші.
Функція грошей як засобу платежу відображає особливості кредитного господарства, тобто реалії купівлі-продажу товарів у кредит з відстрочкою оплати (платежу). Тобто, покупці сплачують гроші за придбані товари лише тоді, коли настає строк платежу.
Функція грошей як засобу нагромадження. У цій функції гроші вилучаються з товарного обігу і нагромаджуються на банківських рахунках. Такі заощадження є об’єктивною потребою розвитку ринкового господарства. Банки акумулюють гроші як засіб нагромадження і через позику знаходять їм прибуткове застосування в інших структурних ланках народного господарства.
Світові гроші у функціональному плані відображають вихід товарно-грошового обміну за межі національних кордонів. Порівняння купівельної спроможності грошових одиниць різних країн відбувається на міжнародних валютних ринках.
Сучасні платіжні засоби випускаються центральним та комерційними банками і представлені двома видами грошей: символічними (паперові) та кредитними.
Паперові гроші. Вони є лише номінальними знаками вартості, що мають примусовий курс. Їх вартість визначається тією кількістю товарів і послуг, які можна на них придбати.
Особливості паперових грошей:
наділені державою примусовим курсом;
набувають представницької вартості в обігу;
позбавлені власної вартості;
виконують роль купівельного платіжного засобу.
Кредитні гроші. Кредитними називаються гроші, рух яких здійснюються шляхом перерахунків у кредитних установах.
Історично першим видом кредитних грошей був – вексель. Це боргове зобов’язання, яке дає право власнику по закінченню строку вимагати від боржника виплати вказаної грошової суми. Вексель може передаватися від однієї особи до іншої, тобто він має певні риси грошей, але не виконує роль загального еквівалента.
У кінці XIV століття виникла банкнота. Банкноти (банківські білети) – це грошові знаки, що випускаються в обіг центральними емісійними банками держави. Це є загальновизнаний ліквідний платіжний засіб.
З розвитком безготівкових розрахунків з’являється нові форма кредитних грошей – чек. Він являє собою письмове розпорядження власника рахунку (чекодавця) кредитній установі, що його обслуговує, сплатити певну суму грошей чекотримачеві.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Механізм грошово-кредитної політики.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок