Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Причини і фактори економічного зростання

Причини і фактори економічного зростання

Назва:
Причини і фактори економічного зростання
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,52 KB
Завантажень:
321
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
КОНТРОЛЬНА РОБОТА
З дисципліни „Макроекономіка”
На тему „Причини і фактори економічного зростання”


План.
Вступ
Причини та сутність економічного зростання
Класифікація економічного зростання
Фактори економічного зростання
Перспективи українського економічного зростання
Висновки
Перелік використаної літератури


Вступ
Зміну економічних параметрів внаслідок їх взаємодії називають економічною динамікою.
Зміни в економіці надають їй певну спрямованість, яка називається трендом. Щоб визначити тренд в економіці, слід проаналізувати структуру її елементів, їх функцій в економічній системі, динаміку змін в самих елементах, характер взаємодії та їх результати.
Розрізняють тренди різної спрямованості: до зростання, незмінного стану і скорочення обсягу продукту і виробничих ресурсів, про що уже йшлося. Найбільш характерним для ринкової економіки є позитивний тренд, пов'язаний з економічним зростанням.
Економічне зростання - стан, що характеризує зростаючу економіку. Воно визначається як збільшення загального обсягу ВНП за певний період або ж як збільшення ЧНП на душу населення. Про це не повне визначення його суті. Під економічним зростанням "розуміють такий економічний розвиток, коли протягом певного періоду кількісно і якісно зростає суспільне виробництво і споживання, які перебувають у постійному русі, в динаміці".
Економічне зростання - це розширене відтворення суспільного виробництва і продукту.
 


1. Причини та сутність економічного зростання
Економічне зростання – це збільшення обсягів реального ВВП в одному періоді порівняно з іншим. Економічне зростання являє собою зростаючу здатність економіки до реалізації своїх виробничих можливостей. Сутність економічного зростання полягає у розширеному відтворенні тих самих товарів і послуг з використанням незмінної технології.
На відміну від економічного зростання, економічний розвиток можна визначити як перехід від одного стану економіки до іншого, коли в новому періоді не тільки збільшується виробництво тих самих товарів, а має місце й виробництво нових товарів і послуг з використанням нових технологій порівняно з минулим періодом.
Економічне зростання і економічний розвиток тісно взаємопов’язані. Але зауважимо, що економічне зростання може відбутися і за умов відсутності економічного розвитку, в той час як економічний розвиток без економічного зростання неможливий.
Отже, економічне зростання є більш вузьким за змістом порівняно з економічним розвитком, адже розвиток економіки створює передумови для збільшення обсягів виробництва на якісно новій основі. Можна сказати, що економічне зростання становить зміст розвитку, є його складовою частиною. Якщо економічне зростання відбиває суто кількісні зміни в економіці, то економічний розвиток – це якісне економічне зростання.
Основним показником, що вимірює і економічне зростання, і економічний розвиток, є реальний ВВП. Однак, тільки кількісний вимір цього показника не дає можливості з’ясувати, чи відбувається економічне зростання, чи – економічний розвиток.
Крім реального ВВП для вимірювання економічного зростання і економічного розвитку прийнятним є і показник реального ВВП на душу населення.
Переважно економічне зростання розглядають та користуються як суттєвою складовою економічного розвитку.
Кінцева мета економічного зростання – збільшення споживання.
Довгострокова депресія економіки називається стагнацією (стагнація - нерухомість, відставання).
Проте основна причина економічної стагнації вбачається у монополізації економіки. Монополії намагаються виробити максимум сукупного прибутку і, водночас, завдяки зменшенню сукупного попиту не можуть його продуктивно використати. Нормальним станом монополізованої економіки є стагнація.
Стан економіки, коли депресія (стагнація) супроводжується посиленням інфляції, називається стагфляцією. В умовах стагфляції має місце застій або скорочення виробництва, безперервне зростання цін, підвищення "вартості життя" (тобто зниження добробуту) і зубожіння населення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Причини і фактори економічного зростання

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок