Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Зайнятість і безробіття сільського населення

Зайнятість і безробіття сільського населення

Назва:
Зайнятість і безробіття сільського населення
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,30 KB
Завантажень:
391
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему:
Зайнятість і безробіття сільського населення


Напруженість проблем зайнятості та безробіття в Україні є складовою системної кризи в державі, що обумовлена катастрофічним станом економіки, руйнацією соціальної сфери (особливо на селі), майновим розшаруванням суспільства, зубожінням мільйонів людей.
За статистичними даними та соціологічними дослідженнями, на сьогодні бідні й убогі складають 70сільського населення. Середньомісячна заробітна плата в доларовому еквіваленті в нашій країні досягла лише 57,9 доларів США у 2001 році, в 2002 році – 70,6, а за перше півріччя 2003 року – 79,5 доларів. Якщо врахувати, що за світовими мір-ка-ми межа абсолютної бідності становить 4 долари США на людину в день, а на вищевказану зарплатню потрібно ще й утримувати сім’ю, то Україна за рівнем зарплати входить до групи країн, що розвиваються і безнадійно відстають від стандартів Європи. За індексом людського розвитку ООН (складовими якого є рівень добробуту, освіти, очікувана тривалість життя населення), Україна, що десять років тому займала серед 173 країн 45-те місце, опустилася на 102-гу позицію.
Значний вклад в аналіз причин і розробку шляхів вирішення проблем безробіття в сільській місцевості зробили такі вітчизняні вчені: О.А. Бу-гуцький, М.Х. Вдовиченко, П.І. Гайдуцький, О.І. Здоровцов, І.Г. Кириленко, Е.М.Лібанова, М.К. Орлатий, І.В. Про-копа, С.М. Рижук, П.Т. Саблук, В. Сте-шенко, Л.О. Шепотько, К.І. Якуба та інші. Вони не лише теоретично обґрунтували фактори зниження безробіття, але й дали конкретні практичні пропозиції, що були використані при розробці цілого ряду нових законів та указів, що прямо або опосередковано впливають на соціально-економічні умови життя працівників АПК, а відтак і на показники зайнятості сільського населення.
Підвищення рівня безробіття викликало зниження рівня життя, боляче вдарило по дітях, молоді, людях похилого віку. Злиденність є основною причиною зростання кіль-кості самогубств, абортів, утримання від народження дітей. Але прийняті Верховною Радою та Урядом за останні роки закони, ряд концепцій, програм та додаткових заходів щодо реформування аграрного виробництва, розвитку соціальної сфери села, посилення боротьби з безробіттям повною мірою не виконуються і не мають відчутного впливу на сферу зайнятості в країні. Тому вивчення даної проблеми можна та необхідно розширюва-ти і поглиблювати.
Починаючи з 2000 року в сільському господарстві України намітились позитивні тенденції стабілізації і розвитку. Але вони поки що майже не відобразилися на умовах життя селян. Адже не потрібно забувати, що протягом 1990–1999 років обсяг виробництва сільськогосподарської продукції зменшився на 51,5 %. Це свідчить про глибину кризових процесів, а відтак необхідний досить тривалий час, щоб позитивні зрушення на селі стали помітні і відчутні кожним сільським жителем. Майже не зростають реальнi доходи сiльського населення, головним джерелом доходів селян залишаються надходження вiд низькопродуктивної працi в особистих пiдсобних господарствах. Практично припини-лося оновлення матерiальної бази соцiальної iнфраструктури, майже не вiдновлюється дiяльнiсть пiдприємств сфери обслуговування. Це все негативно позначається на соцiаль-но-демографiчнiй ситуацiї українського села, що більше підвищує показники безробіття. Тому завданням даної роботи є вивчення структури, стану та динаміки проблем зайнятості в агропромисловому комплексі України, а також виявлення тенденцій та прогнозування показників зайнятості, обґрунтування шляхів подолання або зниження рівня безробіття.
Однією із причин бідності сільського населення та демографічної кризи на селі є без-робіття. Зменшення обсягів виробництва сiльськогосподарської продукції та недо-оцiн--ка соцiальних аспектiв реформування сільського госпо-дарства зумовили скорочення попиту на робочу силу. Iз 6,5 млн працездатних селян, 0,4 млн – незайнятi та безробiтнi, 2,9 млн – зайнятi лише в особистих пiдсобних господарствах. В агроформуваннях нового типу зайнято лише 2 млн селян – це вдвічі менше, нiж на початку 1990-х років [4, с.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему: Зайнятість і безробіття сільського населення

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок