Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Національна економіка в системі світового господарства. класифікація країн світу

Загрузка...

Національна економіка в системі світового господарства. класифікація країн світу

Назва:
Національна економіка в системі світового господарства. класифікація країн світу
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,87 KB
Завантажень:
439
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Національна економіка в системі світового господарства. класифікація країн світу

План
1. Етнокультурні особливості країн
2. Регіональний та типологічний підходи до класифікації країн світу

Етнокультурні особливості країн
Серед чинників, що характеризують економіку країни, є такі, котрих не можна виразити в цифрах чи формулах, проте їх врахування має важливе значення. Це культурні й етнопсихічні особливості кожного народу. Відомо, що всі народи світу рівні за своїми потенційними розумовими здібностями. Але природно-географічні й історичні обставини наклали свій вплив на формування специфічної, притаманної певному етносу поведінки, ментальності, реагування на ті чи інші обставини. Ця специфіка відбивається і на економічних відносинах як усередині країни, так і в її зовнішньоекономічних стосунках.
Етнокультурні особливості в економічній сфері втілюються в трьох проявах: матеріальній культурі, культурі виробництва і культурі ділового спілкування, або діловій етиці.
Матеріальна культура (в контексті економічних відносин) виявляється в традиціях побуту, в наданні переваг споживанню певної групи товарів та послуг. Це особливо стосується одягу, продуктів харчування, меблів, побутової техніки та ін.
Найяскравіше розбіжності виявляються в традиціях харчування. Так, у країнах, де панує іслам, не споживають свинини, тому свинарство тут відсутнє, так само як і торгівля свининою. В країнах з традиціями індуїзму і буддизму (Індія, Шрі-Ланка, в меншій мірі - Японія) обмежене споживання яловичини. В Європі дуже рідко вживається в їжу конина, тоді як у країнах Центральної Азії вона є звичайним продуктом харчування. Менш виразно, але все ж таки існують розбіжності в наданні переваг окремим напоям. Так, у країнах Середземномор'я переважно п'ють вина, а в Центральній, Східній та Північній Європі - міцніші алкогольні напої та пиво; більшість жителів Східної Європи та Великої Британії надають перевагу чаю, а Західної Європи - каві. Слов'янські народи, особливо східні и південні слов'яни, вживають набагато більше хліба, ніж народи романської і німецької груп. Для основної маси жителів Південної, Південно-Східної і Східної Азії головним продуктом харчування є рис, для мешканців екваторіального й тропічного поясів Африки і Південної Америки - ямс, таро і батат.
Кліматичні особливості регіонів накладають відбиток на характер одягу, а також на споживання енергії в побутових цілях.
Ці особливості необхідно враховувати не тільки під час аналізу внутрішньої економіки, а й у практиці зовнішньоторговельних зв'язків з нею, визначаючи експорту чи імпорту номенклатуру товарів.
Культура виробництва в країні залежить від багатьох факторів, серед яких особливо виділяються: рівень розвитку країни, рівень освіти населення, соціально-економічна організація виробництва, історичні гради ції праці.
Високим рівнем культури виробництва відзначаються розвинуті країни, особливо США, Німеччина, Велика Британія, скандинавські країни, Японія. Слід відзначити, що в країнах протестантської культури (насамперед, у Німеччині, Нідерландах, Швеції, Норвегії, Данії) сумлінна праця вважається за найблагочеснішу моральну рису людини. Для піїиіічіїо-амеріїканців (США, Канада), окрім цього, суттєвими стимулами до праці є прагнення до здобуття якомога більшою доходу, який розглядається як мірило особистих якостей людини, покажчик його місця в суспільстві.
Традиційно сумлінне ставлення до праці притаманне народам Східної Азії (японці, китайці, корейці); воно формувалося, зокрема, під впливом конфуціанського вчення про необхідність панування суспільного порядку, ісрархічності у відносинах керуючих і підлеглих, чесного виконання своїх обов'язків для кожної людини. Мешканці цього регіону вражають своєю ретельністю, витриманістю в процесі навіть надзвичайно напруженої праці.
Культура виробництва безпосередньо впливає на рівень продуктивності праці. Тому не дивно, що цей рівень найвищий у країнах Західної Європи, США, Японії і швидко зростає в далекосхідних нових індустріальних країнах.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему: Національна економіка в системі світового господарства. класифікація країн світу

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок