Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Роль Збалансованої Системи Показників у організації управління фінансовим потенціалом підприємства

Роль Збалансованої Системи Показників у організації управління фінансовим потенціалом підприємства

Назва:
Роль Збалансованої Системи Показників у організації управління фінансовим потенціалом підприємства
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,41 KB
Завантажень:
19
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Роль Збалансованої Системи Показників у організації управління фінансовим потенціалом підприємства


Реалізація всіх функцій з управління фінансовим потенціалом підприємства здійснюється у межах певної організаційної структури фінансового управління, що є підсистемою організаційної структури управління та формується під її безпосереднім впливом. Під фінансової структурою управління слід розуміти взаємопов’язану мережу внутрішніх структурних підрозділів підприємства, що забезпечують розробку та прийняття фінансових та інвестиційних рішень, а також відповідають за їх результати [3, с 63]. Доведено, що найбільш ефективне управління фінансовим потенціалом підприємства може здійснюватися лише за умови застосування Збалансованої Системи Показників (ЗСП), яка є найбільш ефективною на сьогодні системою управління.
Для кращого розуміння будови та особливостей функціонування фінансової структури управління розглянемо сутність та особливості інтеграції ЗСП у загальну організаційну структуру управління (ОСУ).
ОСУ визначає впорядкованість завдань, посад, повноважень і відповідальності, виходячи з яких підприємство здійснює свою виробничу і управлінську діяльність [1, с 284] та є системою зв’язків і відносин, що виникають у процесі діяльності підприємства, між існуючими та створюваними підрозділами, ступенями системи управління згідно з обраною стратегію розвитку загального підприємства [1, с 286].
Оскільки система управління інтегрована з ЗСП реалізує елементи стратегічного управління [2, с 5] то її впровадження у ОСУ призводить до певних організаційних змін, здійснюючи перехід від «традиційних» до стратегічних організаційних структур управління [1, с 286].
«Традиційні» ОСУ мають такі особливості [1, с 286-287]: функціональність, централізованість, ієрархічність, стабільність; щільний поділ праці, спеціалізація діяльності, закріплення обов’язків у стандартних організаційних документах; механізм контролю – централізований із застосуванням всіх форм і методів.
Стратегічні ОСУ мають такі особливості [1, с 287]: децентралізованість, гнучкість, наявність універсальних ланок, створених «під мету»; орієнтація на виявлення та розв’язання проблем; адміністративні і соціально-психологічні методи координації та контролю.
Отже, ЗСП перетворює жорстку ОСУ, зорієнтовану на поточну діяльність, на гнучку, спрямовану на розвиток.
ОСУ зорієнтовані на поточну діяльність стабільні, створені за функціональним принципом, ієрархічні, з досить глибоким розподілом праці, із закріпленням обов’язків і повноважень на підприємстві, розробленням стандартів діяльності та організаційними документами [1, с 287-288].
ОСУ зорієнтовані на розвиток, характеризуються більшою децентралізацією, гнучкістю, універсальністю в діяльності окремих ланок, націлених на виявлення проблем і прийняття нових управлінських рішень [1, с 288].
Організаційна система фінансового управління, як одна з підсистем ОСУ має ті ж особливості, однак, на збільш вузькому рівні, відбиваючи прийнятий порядок організації фінансового управління, що реалізується ЗСП, та відповідно до загальних властивостей системи, забезпечує баланс між фінансовою стратегією та поточною фінансовою діяльністю.
За своїми особливостями ЗСП формує процеси інтеграції та диференціації у створеній організаційній системі управління підприємством та її підсистемах (зокрема у фінансовій), значно підвищуючи таким чином ефективність процесу управління фінансовим потенціалом підприємства [2, с 50-57, 196-212].
Диференціація – це розподіл робіт на підприємстві між його частинами у такий спосіб, щоб кожна з них набула певної завершеності в межах одного підрозділу [1, с 288].
Інтеграція – це рівень співробітництва, що існує між частинами підприємства та забезпечує досягнення стратегічних цілей у межах вимог з боку зовнішнього середовища. Потреба в інтеграції зумовлюється, з одного боку, розподілом праці, а з іншого – взаємозалежністю робіт [1, с 289].
В ході інтеграції ЗСП у фінансову організаційну структуру необхідно забезпечити баланс між внутрішніми компонентам - тобто окремими елементами структури, що формують управлінський вплив.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Роль Збалансованої Системи Показників у організації управління фінансовим потенціалом підприємства

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок