Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Горизонти планування

Горизонти планування

Назва:
Горизонти планування
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,53 KB
Завантажень:
143
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Горизонти планування
Можливості планування діяльності підприємств обмежені з наступних об’єктивних і суб’єктивних причин:
- особливостей сучасного українського ринку;
- необхідності у певних витратах на організацію планування;
- різних масштабів та видів діяльності підприємств;
- поєднання планування з іншими способами прийняття управлінських рішень, при якому не прослідковується ефект саме планування як важливої функції управління;
- значного рівня невизначеності ринкового середовища.
Кожна підприємницька структура у своїй діяльності неминуче попадає в смугу невизначеності. Невизначеність – ознака ринкового господарювання, різноманітність розбіжностей інтересів і дій суб’єктів ринку. Планування виступає як інструмент подолання невизначеності. Там, де є розвинуте планування, невизначеність є меншою в часі. Однак, навіть найпотужнішому підприємству не вдається повністю уникнути невизначеності, а отже – повноцінно на 100% спланувати свою діяльність.
Кожне підприємство в своїй діяльності прагне визначити і впорядкувати вплив зовнішніх факторів на свою діяльність і, як правило, такі зусилля приносять певний успіх, зменшують невизначеність. Усунення або послаблення впливу ринкових факторів ( в основному це вплив конкурентів, зміни ринкової кон’юнктури тощо) досягається декількома способами, найбільш дієвими з яких є:
- вертикальна інтеграція учасників виробництва певного виду продукції (робіт, послуг);
- контроль над попитом;
- контрактні відносини між товаровиробником і його контрагентами;
- створення підприємницької мережі.
Вертикальна інтеграція передбачає приєднання, поглинання або об’єднання плануючою організацією підприємств-контрагентів (постачальників, замовників, реалізаторів тощо). Як правило, об’єднуються підприємства (організації), які входять до складу єдиного виробничого процесу виготовлення кінцевого продукту певного виду. Це сприяє об’єднанню всіх учасників виготовлення продукції єдиною метою, перетворює зовнішні відносини у внутрішні, що створює гарантію постійних і стабільних поставок сировини, матеріалів; рівномірне забезпечення роботою тощо.
Вертикальна інтеграція мала місце в практиці господарювання підприємств у період тотального регулювання і мала своєю метою посилення централізованого управління економікою, створення більш взаємоузгодженої господарської структури.
Вертикальна інтеграція ринкового типу підпорядкована інтересам окремого підприємства шляхом звуження сфери дії законів ринкового господарювання, що приводить до зменшення витрат на укладання договорів, усунення господарського ризику.
Однак можливості вертикальної господарської інтеграції щодо усунення або зменшення невизначеності в сучасних умовах є обмеженими з таких причин: по-перше, вона, як правило, орієнтується на значні розміри підприємств; по-друге, зводить нанівець позитивні наслідки конкуренції, прагнення підприємств зменшувати витрати, підвищувати конкурентоспроможність продукції. Більшість підприємств відмовляється від вертикальної інтеграції, використовуючи в практиці господарювання ефективні ринкові угоди 24. С. 16.
Контроль над попитом означає, що підприємство в стані контролювати обсяг реалізованої продукції шляхом різноманітного впливу на попит. Один з варіантів впливу – встановлення монополії на ринку. Підприємство, яке є найбільшим постачальником товару на ринку, самостійно регулює обсяг попиту і моделює реакцію покупців на свою продукцію.
Однак монопольний вплив на попит є нестійким і нетривалим. Зростаюча конкуренція, з однієї сторони, і антимонопольна діяльність держави, - з іншої, протистоять монопольному контролю над попитом. Ефективним і дієвим засобом впливу на попит є маркетингова діяльність підприємства, тобто не тиск на попит, а пристосування виробника до споживчих потреб населення.
Контрактні відносини є надійнішим способом усунення невизначеності і кращим засобом використання можливостей планування діяльності підприємства у порівнянні з вище вказаними способами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Горизонти планування

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок