Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Розрахунки фінансової стійкості підприємства. Сутність фінансів підприємства

Розрахунки фінансової стійкості підприємства. Сутність фінансів підприємства

Назва:
Розрахунки фінансової стійкості підприємства. Сутність фінансів підприємства
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,93 KB
Завантажень:
438
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Розрахунки фінансової стійкості підприємства. Сутність фінансів підприємства


Радикальні зміни в економіці України, які відбулися в 90-ті роки минулого століття пов'язані насамперед з трансформацією господарського механізму і приведенням матеріально-технічної бази у відповідність до досягнень світової науки і техніки. В сучасному економічному середовищі, розвиток якого здебільшого визначається конкуренцією, і успіхи, і невдачі суб'єктів підприємництва, особливо в галузях матеріального виробництва, можна безперечно пояснити їх здатністю до об'єктивності, своєчасності та всебічності оцінювання наявного і прогнозного фінансового стану підприємства.
Саме злободенність фінансової проблематики пояснює той факт, що вона постійно перебуває в полі зору керівництва держави, так чи інакше порушується в багатьох законодавчих та інших нормативних актах, різні її аспекти обговорюють науковці і публіцисти. Питання фінансового стану підприємства має комплексний характер, а тому досліджується з організаційного, правового, фінансового, економіко-статистичного аспектів.
Зазначене підвищує роль фінансового аналізу в оцінці фінансових результатів діяльності і насамперед наявність, розміщення і використання капіталу та доходів. Результати такого аналізу потрібні власникам, кредиторам, інвесторам, постачальникам, податковим та статистичним службам, менеджерам та керівникам підприємств.
Застосування методики системного аналізу і синтезу фінансової діяльності уможливлює поєднання двох принципів дослідження — "від простого до складного" і "від загального до часткового". Відповідно до цих принципів необхідно, по-перше, визначитися зі змістом загальних понять і їхніх зв'язків, а по-друге, необхідно розглянути конкретні проблеми фінансового аналізу.
Фінанси підприємств виражають відносини економічного базису, а саме — ту частину відносин, що пов'язана з формуванням і використанням фінансових ресурсів для відтворення і розвитку економіки.
Фінанси торкаються широкого кола проблем, ними займаються фахівці всіх напрямів. Фінанси підприємств стимулюють або обмежують розвиток окремих галузей і виробництв, створюють передумови зниження витрат виробництва і обігу, підвищення конкурентоспроможності продукції на ринку.
Фінанси підприємств як наука не розкривають "таємниць" збагачення, одержання великих доходів, досягнення фінансового успіху. Однак вони підказують напрями, способи і методи; дають рекомендації, за яких економічних умов можна досягти ділового успіху.
Фінанси підприємств виражають грошові відносини, що виникають у процесі виробничо-економічної діяльності і функціонування, забезпечують процес виробництва й одержання прибутку.
Вирізняють три основні функції фінансів підприємств: відтворювальну розподільчу і контрольну:*
відтворювальна функція — це забезпечення збалансованого руху матеріальних і фінансових ресурсів підприємства на всіх стадіях кругообігу капіталу в процесі простого і розширеного відтворення;*
розподільча функція фінансів тісно пов'язана з відтворювальною функцією, адже дохід від реалізації продукції, товарів, робіт і послуг зазнає розподілу і перерозподілу. У процесі підприємницької діяльності здійснюється розподіл фінансових ресурсів;*
контрольна функція полягає в контролі за реальним грошовим обігом, формуванням фондів коштів. Контрольна функція фінансів не існує окремо, сама по собі, вона пов'язана з відтворювальною і розподільчою функціями.
Необхідність існування фінансів підприємства пояснюється потребою у ресурсах, необхідних для нормальної діяльності підприємства. Завдяки фінансовим ресурсам забезпечуються потреби виробництва в оборотному капіталі, інвестиціях. На рис. 6.1 показано основні фінансові ресурси підприємства і джерела їх формування.
Визначень фінансових ресурсів підприємства, фінансового менеджменту та фінансового аналізу багато, і вони пов'язані між собою.
Фінансові ресурси підприємства — це економічна категорія, фінансовий менеджмент — це діяльність, спрямована на використання фінансових ресурсів, яка є частиною системи економічного управління підприємства, а фінансовий аналіз — це інформаційне забезпечення фінансового менеджменту.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Розрахунки фінансової стійкості підприємства. Сутність фінансів підприємства

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок