Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Правовий режим розробки і затвердження інвестиційних проектів будівництва

Правовий режим розробки і затвердження інвестиційних проектів будівництва

Назва:
Правовий режим розробки і затвердження інвестиційних проектів будівництва
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,70 KB
Завантажень:
240
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
РЕФЕРАТ
На тему:
Правовий режим розробки і затвердження інвестиційних проектів будівництва


ПЛАН
1. Поняття та правова природа інвестиційних проектів будівництва
2. Державна експертиза інвестиційних проектів будівництва
3. Затвердження інвестиційних проектів будівництва
1. Поняття та правова природа інвестиційних проектів будівництва
Держава регулює інвестиційну діяльність у сфері будівництва з метою захисту суспільних інтересів (споживачів, замовників, мешканців, працівників щодо якості, міцності, безпечності та відповідності об'єктів будівництва встановленим вимогам).
Однією з важливих форм державного регулювання на стадії проектування є забезпечення правового режиму інвестиційних проектів будівництва.
Правовий режим інвестиційних проектів будівництва – це забезпечений правом порядок виробництва та застосування інвестиційних проекті будівництва, які включають перед проектні документи та проектно-кошторисну документацію.
Закон України “Про інвестиційну діяльність” (п. 1 ст. 8, п. 3 ст. 12, ст. 15) серед інших форм державного регулювання згадує обов'язкову державну експертизу інвестиційних проектів будівництва та загальні засади її проведення, ст. 17 – встановлює принципи ціноутворення у сфері проектування та будівництва.
Інвестиційний проект будівництва в юридичному підношенні є важливим правовим актом, оскільки виконує роль правового документа для планування інвестиційної діяльності в будівництві, фінансування об'єкта будівництва замовником, укладання та виконання договору підряду на капітальне будівництво та введення об'єкта в експлуатацію.
Роль інвестиційного проекту будівництва багатопланова. У формі інвестиційного проекту будівництва фіксується будівельний задум інвестора, його технічне та економічне обґрунтування, узгодження проектних рішень заінтересованими учасниками інвестиційної діяльності, а також здійснюється державна експертиза інвестицій в будівництві. Відповідно до інвестиційного проекту будівництва здійснюється діяльність служб замовника (забудовника), будівельно-підрядних і субпідрядних організацій.
З господарсько-правової точки зору інвестиційний проект – це розроблений за участю проектної організації та прийнятий у встановленому порядку правовий акт інвестора, який містить обов'язкове для суб'єктів Інвестиційної діяльності рішення про будівництво та введення в експлуатацію об'єкта; відповідальність за якість цього документу несе підрядна проектна організація, яка розробила такий проект.
2. Державна експертиза інвестиційних проектів будівництва
Згідно із статтями 8 і 12 Закону України “Про інвестиційну діяльність” інвестиційні проекти будівництва підлягають обов’язковій державній експертизі.
Порядок проведення державної експертизи інвестиційних проектів будівництва регулюється постановами Кабінету Міністрів України “Про затвердження інвестиційних програм та проектів і проведення державної експертизи інвестицій” від 15 серпня 1992 р. № 473, “Про Порядок затвердження інвестиційних програм і проектів будівництва та проведення їх комплексної державної експертизи” від 17.08.1998 р. № 13082. Ці постанови визначають систему та компетенцію органів, які здійснюють державну експертизу інвестиційних проектів будівництва, та порядок проведення державної експертизи цих проектів (основні засади).
Державна експертиза інвестиційного проекту будівництва – це офіційна оцінка компетентним органом держави основних даних інвестиційного проекту будівництва та його відповідності загальнообов’язковим вимогам. Розрізняють обов'язкову та необов'язкову експертизу інвестиційних проектів. Порядок проведення обов'язкової державної експертизи визначається законом, а необов'язкової – інвестором.
Обсяг питань, що підлягають обов'язковій державній оцінці, залежить від джерел фінансування інвестиційних проектів.
Однак усі інвестиційні проекти будівництва незалежно від джерел фінансування повинні одержати позитивний комплексний висновок державної експертизи щодо додержання в інвестиційних програмах і проектах будівництва діючих нормативів з питань санітарного й епідеміологічного благополуччя населення, екології, охорони праці, енергозбереження, пожежної безпеки, міцності, надійності та необхідної довговічності будинків і споруд, а також архітектурних вимог (абз.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Правовий режим розробки і затвердження інвестиційних проектів будівництва

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок