Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Місцеві органи самоврядування

Місцеві органи самоврядування

Назва:
Місцеві органи самоврядування
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,53 KB
Завантажень:
229
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Міністерство Освіти та Науки України
Київська національна академія
Ім.Пилипа Орлика
Реферат
на тему:
Місцеві органи самоврядування


Зміст:
ПОНЯТТЯ І СИСТЕМА МІСЦЕВОГО ТА РЕГІОНАЛЬНОГО САМОВРЯДУВАННЯ
РАДИ — ОРГАНИ МІСЦЕВОГО ТА РЕГІОНАЛЬНОГО САМОВРЯДУВАННЯ
ІНШІ ЛАНКИ СИСТЕМИ САМОВРЯДУВАННЯ


МІСЦЕВІ ОРГАНИ ВЛАДИ І САМОВРЯДУВАННЯ
ПОНЯТТЯ І СИСТЕМА МІСЦЕВОГО ТА РЕГІОНАЛЬНОГО САМОВРЯДУВАНН Я
Закон України від 26 березня 1992 р. «Про місцеві Ра-ди народних депутатів та місцеве і регіональне самовряду-вання» визначає місцеве самоврядування як територіальну самоорганізацію громадян для самостійного вирішення без-посередньо або через органи, які вони обирають, усіх питань місцевого життя в межах Конституції України, законів України та власної фінансово-економічної бази.
Місцеве самоврядування є органічним поєднанням форм представницької і безпосередньої демократії, тобто систему самоврядування становлять як певні представницькі органи, так і форми безпосередньлго волевиявлення населення тери-торіальної одиниці.
Самоорганізація громадян для здійснення самовряду-вання є територіальною, тобто місцеве самоврядування здійснюється в межах відповідних адміністративно-тери-торіальних одиниць. Територіальну основу місцевого само-врядування становлять сільські поселення, селища, міста. Тому система місцевого самоврядування включає, по-перше, сільські, селищні, міські Ради народних депутатів та їх органи, по-друге, інші форми тери горіальної само-організації громадян (громадські комітети і ради мікро-районів, житлових комплексів, домові, вуличні, квартальні, дільничні, селищні, сільські комітети та інші органи), по-третє, місцеві референдуми, загальні збори (сходи) гро-мадян — форми безпосереднього волевиявляння населення. Районні в містах Ради народних депутатів є складовою частиною міського самоврядування. Для більш ефективно-го здійснення своїх повноважень органи місцевого само-врядування можуть об'єднуватися в асоціації, інші добро-вільні об'єднання.
Територіальну основу регіонального самоврядування ста-новлять район, область, а в його систему входять районні і обласні Ради народних депутатів, місцеві референдуми в межах території району, області, інші форми самоорганіза-ції громадян районів і області (Закон України «Про місцеві Ради та місцеве і регіональне самоврядування» зі змінами і доповненнями від 16 березня 1993 р.). Представницькі органи регіонального самоврядування — обласні, районні Ради. З числа депутатів відповідної Ради обирають голову і заступника голови Ради, утворюють і обирають постійні та інші комісії. Голови обласної, районної Рад є найвищою посадовою особою в системі самоврядування відповідно області, району. Обласні, районні Ради утворюють підзвіт-ний їм секретаріат Ради, який здійснює організаційно-тех-нічне забезпечення діяльності Ради та її органів. Структура і чисельність секретаріату визначається Радою за поданням її голови, керівник секретаріату призначається головою Ради. На відміну від органів місцевого самоврядування ре-гіональні самоврядні органи не утворюють своїх виконавчо-розпорядчих органів.
РАДИ — ОРГАНИ МІСЦЕВОГО ТА РЕГІОНАЛЬНОГО САМОВРЯДУВАННЯ
Розглянемо насамперед систему Рад народних депута-тів. За законом, базовим рівнем місцевого самоврядування є сільські, селищні, міські Ради народних депутатів. Саме слово базові говорить про їх особливе положення в системімісцевого самоврядування, найбільшу відповідальність за соціально-економічний розвиток територіальних регіонів, всебічне задоволення прав і свобод громадян.
Органи місцевого самоврядування складаються не тільки із відповідних Рад народних депутатів, а й виконавчо-розпорядчих органів, що утворюються Радами та їм під-звітні. Виконавчий комітет утворюється Радою на строк її повноважень і формується одноосібне головою Ради у складі заступника (заступників) голови, керуючого справами (сек-ретаря) і членів виконавчого комітету. Кількісний склад виконкому встановлюється Радою за поданням її голови. До складу виконавчого комітету не можуть входити депу-тати відповідної Ради.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Місцеві органи самоврядування

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок