Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Цінні папери як фіктивний капітал у сфері обігу. Фондові біржі: середній стан та перспективи розвитку їх в Україні

Цінні папери як фіктивний капітал у сфері обігу. Фондові біржі: середній стан та перспективи розвитку їх в Україні

Назва:
Цінні папери як фіктивний капітал у сфері обігу. Фондові біржі: середній стан та перспективи розвитку їх в Україні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,35 KB
Завантажень:
376
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Тема: Цінні папери як фіктивний капітал у сфері обігу. Фондові біржі: середній стан та перспективи розвитку їх в Україні.


Цінні папери як фіктивний капітал у сфері обігу.
Відповідно до законодавства України, цінні папери являють собою грошові документи, які: а) засвідчують право володіння або відносини позики; б) визначають взаємовідносини між особою, яка їх випустила, та їх власником; в) передбачають, як правило, виплату доходу у вигляді дивідендів або відсотків; г) передбачають можливість передачі грошових та інших прав, пов’язаних з володінням цими документами, іншим особам.
Цінні папери на фондовому ринку виконують ряд задач. Серед них необхідно відзначити наступні:*
акумулювання тимчасово вільних грошових ресурсів і напрямок їх на розвиток перспективних галузей економіки;*
обслуговування державного боргу. Задача покриття бюджетного дефіциту зважується через ринок державних цінних паперів, що має свою структуру і правила функціонування;*
перерозподіл права власності;*
спекулятивні операції.
Акумулювання грошових ресурсів. В акумулюванні тимчасово вільних грошових ресурсів і напрямку їх на розвиток перспективних галузей економіки складається основна задача і призначення цінних паперів у суспільстві з розвитими ринковими відносинами.
Обслуговування державного боргу. Ця функція є однієї з найважливіших задач національного фондового ринку. Рівень прибутковості, що склався на ринку державних цінних паперів, є свого роду крапкою відліку, щодо якої оцінюється доцільність здійснення операцій з іншими фінансовими інструментами. Основна особливість ринку державних боргових зобов'язань полягає в тому, що коштовні папери, що звертаються на ньому, мають найбільш високий ступінь надійності (на жаль, до російського фондового ринку це не відноситься). Інші фінансові інструменти, що звертаються на національних фондових ринках, мають меншу надійність, а виходить, операції з ними повинні мати велику прибутковість у порівнянні з прибутковістю операцій на ринку державних цінних паперів.
Регулювання фінансових потоків. Ринок державних цінних паперів крім рішення задачі обслуговування державного боргу дозволяє вирішувати задачу регулювання фінансових потоків. Викуповуючи (чи пропонуючи до продажу на вигідних умовах) державні цінні папери, державні інститути мають можливість звільняти (чи зв'язувати) додаткові інвестиційні ресурси. Тим самим створюються передумови для збільшення зайнятості (чи зниження інфляційного тиску грошової маси). Фондовий ринок, обслуговуючи ринок державних запозичень, надає державі могутній інструмент для перерозподілу і зміни напряму руху тимчасово вільних грошових ресурсів.
Перерозподіл права власності. Ця задача може бути вирішена і без цінних паперів і фондового ринку, хоча при його наявності вона зважується найбільш легким і природної шляхом, а саме покупкою часткових цінних паперів (акцій), що засвідчують право їхнього власника на участь у керуванні акціонерним товариством.
Спекулятивні операції. Ці операції є побічним результатом функціонування ринку цінних паперів. Без можливості здійснення цих операцій фондовий ринок функціонувати не може. Наявність ліквідного вторинного ринку, на якому реалізуються інтереси його учасників по покупці і продажу цінних паперів, дозволяє інвесторам у разі потреби продати цінні папери й одержати гроші. Така можливість збільшує довіру інвесторів до фондового ринку, без чого вони навряд чи стали б вкладати гроші в цінні папери.
Фондові біржі: середній стан та перспективи розвитку їх в Україні.
Центральним ринком акцій найбільших компаній є біржа. На біржі продавці зустрічаються з покупцями і ціни встановлюються за законом попиту та пропозиції. Класична біржа - це аукціон, де торгівля ведеться за допомогою обміну усними інструкціями між трейдерами (представниками брокерських фірм у торговій зоні біржі). В останні роки завдяки розвитку обчислювальної техніки виникли й автоматизовані системи купівлі-продажу цінних паперів. Але класична біржа ще домінує, і самим великим її екземпляром є Нью-Йоркська фондова біржа.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Цінні папери як фіктивний капітал у сфері обігу. Фондові біржі: середній стан та перспективи розвитку їх в Україні

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок