Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Програмне регулювання малого та середнього бізнесу в регіонах

Програмне регулювання малого та середнього бізнесу в регіонах

Назва:
Програмне регулювання малого та середнього бізнесу в регіонах
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,61 KB
Завантажень:
289
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Програмне регулювання малого та середнього бізнесу в регіонах


Об'єктивна необхідність державного програмування малого та середнього бізнесу зумовлена потребою глибоких і швидких структурних змін у національній економіці та недостатньою ефективністю ринкових механізмів. Основним завданням та актуальністю даної теми програмування як форми Державного регулювання підприємництва є підтримка економічної рівноваги, вплив на якісні зміни економіки та стимулювання її розвитку.
Досягнення соціального результату ведення бізнесу пов'язане також з визначенням соціально-економічних основ корпоративних норм поведінки підприємців. Цією проблемою займаються більшість дослідників та науковців серед них такі як : Л. Довгань, Д. Богиня, В. Сусіденко, А. Мазаракі, Н. Поліщук, С. Супрун і т.д. Важливим є ставлення суб'єкта со-цільної діяльності (соціальної групи, особи) до вимог соціальної необхідності та розуміння наслідків власної діяльності. Залежно від цілей і суб'єкта господарювання можна виділити відповідальність економічну, політичну, правову, моральну тощо. Відповідальність є формою діалектики необхідної соціальної свободи, пізнання якої створює умови для соціального вибору. Вітчизняні дослідники відзначають дві підходи до соціальної відповідальності підприємства.
По-перше, підприємство вважається соціально відповідальним, якщо воно, не порушуючи законів і норм правового регулювання, збільшує прибуток і досягає запланованих економічних цілей.
По-друге, підприємству слід приділяти увагу соціальним аспектам своєї діяльності, аналізувати її вплив на працівників, партнерів, споживачів, а також вирішенню суспільних проблем у цілому. Суспільство чекає від розвитку підприємництва не лише високих економічних результатів, а й суттєвих соціальних перетворень. Підприємництво має бути націлене на досягнення прибутку у відкритій конкурентній боротьбі без обману та шахрайства, а також активно діяти у таких сферах, як охорона здоров'я та навколишнього середовища, соціальна безпека, громадські права, захист прав споживачів тощо. Усе наведене вище засвідчує правильність твердження, що бізнес повинен бути соціально відповідальним.
Мета державного програмування полягає в забезпеченні найбільш ефективного варіанта розвитку підприємництва та економіки країни загалом. Програмування як форма державного регулювання підприємництва - це особливий спосіб втручання держави в економіку товаровиробника, який коригує її в потрібному в певний час напрямі, виступає як сучасний неадміністративний метод організації економіки, оскільки не управляє суб'єктами ринку, а лише орієнтує їх у поведінці й забезпечує самостійність; основу програмування становить структурне регулювання з точки зору об'єкта програмування. Отже, програмування - це процес орієнтації підприємництва з боку органів державного управління шляхом регулярного і комплексного впливу на його структуру відповідно до мети соціально-економічного розвитку на певний період.
Основу державного програмування становлять розробка й виконання державних програм економічного і соціального розвитку країни та окремих регіонів. Ці програми існують не як субординовані одна щодо іншої, а як співіснуючі й взаємодоповнюючі. Державні програми складаються з комплексних програм розвитку національної економіки, спеціальних програм розвитку окремих регіонів, галузей, секторів, територій. Прикладом таких програм в Україні є програми досягнення економічної рівноваги (Програма надзвичайних заходів щодо стабілізації економіки України та виходу її з кризового стану); програми діяльності державних економічних органів (Державна програма приватизації, Державна програма підтримки підприємництва). Особливість програмування в тому, що функції розробки програм відділені від функцій їх реалізації. Виконання функцій перебуває в руках різних суб'єктів господарювання. Державні програми не є обов'язковими як для самих суб'єктів господарювання, так і для органів державного управління. Програма розглядається як керівництво, орієнтир, що мо-же коригуватися в часі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Програмне регулювання малого та середнього бізнесу в регіонах

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок