Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Ринок безрецептурних лікарських препаратів

Ринок безрецептурних лікарських препаратів

Назва:
Ринок безрецептурних лікарських препаратів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,68 KB
Завантажень:
452
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Ринок безрецептурних лікарських препаратів
Еволюція систем охорони здоров'я у світі і зміна позиції споживача
В останні роки стало очевидно, що основна частина витрат на охорону здоров'я повинна фінансуватися через ту чи іншу форму обов'язкового медичного страхування. Протягом багатьох літ приймалися міри, що привели до створення різних форм соціального страхування в країнах Західної Європи, що випробують у даний час значні фінансові труднощі.
Збільшення витрат на охорону здоров'я зв'язано з трьома основними факторами:
1. Успіхи в запобіганні ранньої смертності і лікуванні хвороб означають, що багато людей досягають віку, коли починають превалювати хронічні захворювання. Люди похилого віку мають потребу в більшому обсязі медичної допомоги.
2. Прогрес в області охорони здоров'я надзвичайно розширив спектр медичних послуг. Сучасні і перспективні наукові розробки ще більш прискорюють цей процес.
3. Люди не тільки хочуть найбільше повно використовувати можливості в сфері медичних послуг, але і бажають одержувати їх у більш комфортних умовах, чим раніш.
Усі ці фактори змушують збільшувати витрати держав на охорону здоров'я.
Уряду західноєвропейських держав зрозуміли, що існує тільки два шляхи в рішенні цих проблем, що дозволяють не руйнувати соціальні взаємозв'язки:—
збільшення бюджету соціального забезпечення державою;—
заохочення самостійного лікування з метою перекласти лікування легких нездужань з національних служб охорони здоров'я на самого пацієнта.
В обох випадках кожен громадянин буде оплачувати рахунка або через збільшення податків, або прямо з власної кишені.
Оскільки перший шлях є політично неприйнятним у зв'язку з погодженими нормами бюджетного дефіциту відповідно до Договору про Європейський Союз (Маастрихтский договір), те уряди усе більш схиляються до другого шляху. При цьому громадяни держави беруть на себе велику частку витрат на охорону здоров'я, а також відповідальність за лікування незначних порушень здоров'я.
Еволюція від більшої державної участі в питаннях охорони здоров'я відразу після другої світової війни до меншої державної участі в 90-х роках у Західній Європі тісно зв'язана з помітною зміною психології споживача.
Пацієнти 50-х і 60-х років пасивно очікували рад і рецептів від свого лікаря. Поліпшення власного здоров'я розглядалося тільки через призму успіхів медицини і фармакології.
У 70-і роки увага сфокусувалася на факторах ризику в повсякденному житті людей. З'явилася тенденція уникати усього, що могло заподіяти шкоду здоров'ю людини: паління, алкоголь, цукор, жири і багато чого іншого.
У 80-і роки люди стали більш активно стежити за своїм здоров'ям. Позитивними факторами в поліпшенні власного здоров'я стали: фізкультура, використання екологічно чистих продуктів, добавок до харчування, зокрема вітамінів і мінералів.
У 90-і роки багато споживачів навчилися активно впливати на своє здоров'я. Це викликало великий інтерес до профілактичних засобів для самостійного застосування, а також до препаратів для самостійного лікування. Таким чином, споживачі 90-х років поступово звикають до зміни соціального забезпечення, уже здійсненому чи передбачуваному їхніми урядами.
Самостійне лікування безрецептурними препаратами у світовій практиці
Аналіз національних досліджень, присвячених самостійному лікуванню і турботі про своє здоров'я, показав, що деякі закономірності є загальними для багатьох країн світу.
У людей, незалежно від того, у якій країні вони проживають, можуть виникати однакові незначні порушення здоров'я. Найбільше часто зустрічаються такі нездужання, як застуда, головний біль, порушення травлення, біль у м'язах. Відсоток випадків легких захворювань, що лікуються безрецептурними лікарськими препаратами, варіює у відносно вузьких межах. У середньому біля чверті всіх захворювань лікуються за допомогою безрецептурних лікарських препаратів.
Аналізуючи самостійне лікування серед населення багатьох країн, можна зробити висновок, що переважна більшість людей задоволені безрецептурними препаратами, що вони використовують.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Ринок безрецептурних лікарських препаратів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок