Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Поняття та засоби «відмивання»(легалізації) доходів

Поняття та засоби «відмивання»(легалізації) доходів

Назва:
Поняття та засоби «відмивання»(легалізації) доходів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,84 KB
Завантажень:
113
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Поняття та засоби «відмивання»(легалізації) доходів


Протягом останніх десятиліть легалізація (“відмивання”) доходів, отриманих злочинним шляхом, набула у світі широкого розповсюдження і є актуальною проблемою сьогодення України. 20 грудня 2002 року FATF (Financial Action Tack Force on Money Laundering - Міжнародна організація з боротьби з відмиванням коштів) рекомендувала країнам-членам організації ввести санкції по відношенню до України за недостатню боротьбу з відмиванням „брудних” грошей. За цією рекомендацією санкції проти України були введені Канадою, США, Великобританією, Німеччиною, Швейцарією та Швецією. Лише в лютому 2003 року FATF відмінила санкції після прийняття Україною законів, спрямованих на посилення боротьби з відмиванням грошей, хоча й залишила Україну в „чорному списку”. В лютому 2006 року погоджуючись з рекомендаціями контрольної групи FATF вирішила припинити процедуру активного моніторингу України.
Постійно ускладнюється структура злочинних операцій з “відмивання” доходів. Організовані злочинні угруповання, використовуючи слабкість національних систем регулювання фінансової системи, здійснюють гнучкі та швидкі операції з переведення та переміщення активів через національні кордони, вміло використовують розбіжності в режимах регулювання підприємницької діяльності як в межах національних систем, так і між самими системами з головною метою — приховування джерел походження коштів, їх власників та механізмів контролю над ними.
Термін "відмивання" грошей (money laundering) уперше був використаний у 80-х рр. у США стосовно до доходів від наркобізнесу і позначає процес перетворення нелегально отриманих грошей у легальні гроші.
Не існує єдиного поняття стосовно “відмивання грошей” ні в міжнародному законодавстві, ні в законодавстві окремих держав. В Україні легалізацією грошей, набутих злочинним шляхом, відповідно до Закону України “Про банки і банківську діяльність” вважається внесення на рахунки банку грошей чи іншого майна, здобутих з порушенням вимог законодавства України, або переказ таких грошей чи майна через банківську систему України з метою приховування джерел походження цих коштів чи створення видимості їх легальності.
Рух нелегально отриманих коштів відбувається багато в чому аналогічно рухові легально отриманих коштів. Доходи можуть бути використані багатьма шляхами, в залежності від короткострокових і довгострокових планів і пріоритетів власників. Рух нелегальних доходів відбувається в циклічній формі: деякі витрачаються на негайне споживання; інші повертаються назад у бізнес.
Легалізація злочинних доходів являє собою складний процес, що включає безліч різноманітних операцій, що здійснюються різноманітними методами і постійно вдосконалюються. Закордонними вченими, головним чином, швейцарськими, виокремлено і досліджено такі основні моделі відмивання кримінальних коштів:
Трифазова модель. Вона є найбільш розповсюдженою і припускає виділення в єдиному процесі легалізації трьох стадій, які можуть здійснюватися одночасно або частково накладатися одна на одну:
Розміщення (рlасеment) - це фізичне розміщення наявних коштів у мобільні фінансові інструменти, територіальне віддалення від місць їхнього походження, здійснюється в традиційних фінансових установах; нетрадиційних фінансових установах; роздрібній торгівлі, або цілком за межами країни. Етап розміщення великих сум готівки є найслабкішою ланкою в процесі відмивання грошей, де незаконно отримані гроші легко можуть бути виявлені.
Розшарування (layering) - приховування незаконних доходів від їх джерел шляхом складного ланцюга фінансових операцій. Якщо розміщення великих сум грошей відбулося вдало, тобто не було виявлено, то розкрити подальші дії щодо відмивання грошей стає набагато складніше.
Інтеграція (integration) - стадія процесу легалізації, безпосередньо спрямована на створення видимості законності злочинно нажитому капіталу - відмиті гроші повертаються назад в «офіційну» економіку і входять у банківську систему під видом чесно зароблених доходів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Поняття та засоби «відмивання»(легалізації) доходів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок