Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Принципи організації розрахунків

Принципи організації розрахунків

Назва:
Принципи організації розрахунків
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
2,64 KB
Завантажень:
266
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Принципи організації розрахунків
Ефективність функціонування економіки в цілому і кожного окремого підприємства залежить значною мірою від організації роз-рахунків.
Перший принцип безготівкових розрахунків стосується обов'язко-вого зберігання підприємствами та установами грошових коштів на рахунках в установах банку (за винятком перехідних залишків у касі). Правовою базою для реалізації цього принципу є угода між підприєм-ством і банком щодо розрахунково-касового обслуговування.
Другий принцип полягає в тім, що підприємствам надано право вибору установи банку для відкриття рахунків усіх видів (основного й додаткового) за згодою банку.
Третій принцип — принцип самостійного (без участі банків) ви-бору підприємствами форми розрахунків та закріплення їх у своїх договорах та угодах. Установи банків можуть тільки пропонувати своїм клієнтам застосовувати ту чи іншу форму розрахунків, урахо-вуючи специфіку діяльності та конкретні умови, які можуть склас-тися в процесі розрахунків.
Четвертий принцип — кошти з рахунка підприємства списують-ся за розпорядженням його власника. Ураховуючи можливість від-криття кількох рахунків, суб'єкт підприємницької діяльності визна-чає один з рахунків як основний. На ньому здійснюється облік за-боргованості, яка списується безспірно.
П'ятий принцип стосується відкриття рахунків. Поточні рахунки під-приємствам — суб'єктам підприємницької діяльності відкривають уста-нови банків тільки за умови повідомлення про це податкового органу.
Шостий принцип полягає в терміновому здійсненні платежів. Момент здійснення платежу має бути максимально наближеним до часу відвантаження товарів, виконання робіт, надання послуг.
Сьомий принцип: платежі здійснюються в межах залишків коштів на рахунках платника або в межах наданого банківського кредиту.
Восьмий принцип: розрахунки між суб'єктами підприємницької діяльності можуть здійснюватись готівкою. При цьому постачаль-ник — отримувач коштів, повинен суму отриманої готівки провести через касову книгу і повернути її в повному обсязі на свій рахунок у банк. Використання готівки, пов'язане з виплатою заробітної плати, премій, винагород, матеріальної допомоги, дивідендів, провадиться тільки через її отримання з кас банків. Такий порядок дає змогу контролювати своєчасну сплату податків, внесків та інших обов'яз-кових платежів, розмір яких залежить від фонду оплати праці.
Розрахунки платіжними дорученнями
Платіжне доручення — це письмове доручення власника рахун-ка перерахувати відповідну суму зі свого рахунка на рахунок отри-мувача коштів.
Платіжні доручення застосовуються в розрахунках щодо місце-вих, а також міжміських поставок за товари (роботи, послуги). Вони забезпечують максимальне наближення строків отримання товарно-матеріальних цінностей і здійснення платежу, прискорюють обер-тання оборотних коштів; запобігають виникненню кредиторської заборгованості в покупців.
Розрахунки платіжними дорученнями здійснюються також за не-товарними операціями. Це платежі до бюджету, цільових державних фондів; платежі кредитним установам, за банківськими позичками.
Розрахунки платіжними дорученнями здійснюються за такою схемою (рис.).
Платіжне доручення банк приймає тільки в межах коштів на роз-рахунковому рахунку, крім доручень на перерахування до бюджету сум податків, зборів, обов'язкових платежів і внесків до державних цільових фондів.
Рис. Розрахунки платіжними дорученнями
1 — постачальник відвантажує продукцію (виконує роботи, послуги); 2 — постачальник виставляє рахунок-фактуру за продукцію, роботи, послуги; 3 — покупець подає до банку, то його обслуговує, платіжне доручення; 4 — банк покупця списує з його рахунка кошти; 5 — банк покупця повідомляє покупця — власника рахунка про списання коштів; 6 — банк покупця передає електронним зв'язком або надсилає платіжне доручення на відповідну суму до банку постачальника; 7 — банк постачальника (отримувача коштів) зараховує кошти на рахунок постачальника; 8 — банк постачальника повідомляє постачальника про надходження коштів на розрахунковий рахунок випискою з розрахункового рахунка.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему: Принципи організації розрахунків

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок