Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Відмивання "брудних" грошей: поняття "брудні гроші". Відмивання "брудних" грошей як процес

Загрузка...

Відмивання "брудних" грошей: поняття "брудні гроші". Відмивання "брудних" грошей як процес

Назва:
Відмивання "брудних" грошей: поняття "брудні гроші". Відмивання "брудних" грошей як процес
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,74 KB
Завантажень:
159
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Відмивання "брудних" грошей: поняття "брудні гроші". Відмивання "брудних" грошей як процес
План
1. Визначення поняття "відмивання "брудних" грошей" 
2. Обсяги і масштаби відми вання "брудних" грошей 
3. Організація процедури відмивання "брудних" грошей 

Визначення поняття "відмивання "брудних" грошей"
Крім репутації "податкового раю", офшорні центри набули сумнівної слави місць, де відмиваються і легалізуються "брудні" гроші. Таким терміном називають гроші, набуті злочинним шляхом. А сукупність дій, які переслідують мету приховання справжніх джерел походження таких грошей і надають їм ознак легального походження, одержала назву "відмивання грошей".
Поняття "відмивання", або "чищення", грошей з'явилося відносно недавно. Його авторство приписують американцям, а точніше - чиновникам правоохоронних органів США, тобто полісменам. У повсякденний лексикон це слово ввійшло з другої половини 1970-х років, під час слідства в справі Уотергейт . У юридичному значенні цей термін вперше був використаний у 1982 p., знову ж таки в США в одному із судових процесів.
Незабаром він став повсюдно визнаним і був включений у науково-юридичний лексикон як усередині США, так і на міжнародному рівні, про що свідчить вживання його в Конвенції Ради Європи "Про відмивання, пошук, арешт та конфіскацію доходів, одержаних злочинним шляхом", укладеної в 1990 p., яка була ратифікована Верховною Радою України законом „Про ратифікацію Конвенції про відмивання, пошук, арешт та конфіскацію доходів, одержаних злочинним шляхом" (Відомості Верховної Ради.-1998- №16). Загальне визнання одержало визначення поняття "відмивання грошей", яке дав начальник Національної кримінальної поліції Австрії Том Шерман: "Відмивання грошей — це конверсія або "очищення" майна, яка бере початок від серйозного злочину з метою приховання джерела його походження. Цей злочин робить кожен, хто безпосередньо бере участь у процесі відмивання грошей або свідомо бере непряму участь у цьому процесі"[43, с. 253]. Нині поняття "відмивання грошей" перекладено багатьма мовами світу (англійською - money laundering, французькою - blanchiment, німецькою — Geldwascherei, італійською - riciclaggion, іспанською - blangeo de dinero, польською -pranie pieniedzy) і стало в них звичним. Можна без перебільшення сказати, що явище це набуло справді міжнародного характеру.
Відмивання "брудних" грошей визнане злочинним діянням у карному законодавстві багатьох країн світу й особливо в кримінальних кодексах США, Великої Британії, Франції, Німеччини, Швейцарії, Польщі. У карному законодавстві Польщі, наприклад, міститься не тільки докладне формулювання складу злочину "відмивання грошей", а й позначене коло осіб, які можуть бути залученими в співучасники такого злочину з використанням свого службового становища. Відповідні зміни внесені і в Кримінальний кодекс України. Однак найповніше визначення "відмивання грошей" містить кримінальний кодекс США з доповненням від 27 жовтня 1986 p., що має поправку "Про протидію відмиванню грошей".
Відповідно до параграфа 19S6, злочин "відмивання грошей" здійснює "кожний, хто усвідомлює, що власність, залучена у фінансову угоду, - це доход від нелегальної діяльності, спрямованої на:
§ проведення або спробу проведення фінансової угоди, яка включає подібні доходи з наміром підтримки таких видів протизаконної діяльності, які включають які-небудь ознаки злочинних дій, організованої злочинності й обігу наркотиків;
§ проведення фінансової угоди з наміром порушення федеральних розпоряджень податкового кодексу;
§ свідоме проведення фінансової угоди з наміром приховання - цілком чи частково - самої суті справи, місця, джерела, власника або контролера доходів від вищезгаданої протизаконної діяльності;
§ проведення фінансової діяльності з ухилянням від обов'язку подачі звіту про обіг готівки".
Звернемо увагу на те, що другим за перерахуванням (і за значимістю) у статті американського кримінального кодексу названий злочин, пов'язаний з порушенням податкового законодавства.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат на тему: Відмивання "брудних" грошей: поняття "брудні гроші". Відмивання "брудних" грошей як процес

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок