Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Неоінституціоналізм. Теорія оптимальних валютних зон

Неоінституціоналізм. Теорія оптимальних валютних зон

Назва:
Неоінституціоналізм. Теорія оптимальних валютних зон
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,36 KB
Завантажень:
499
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Неоінституціоналізм. Теорія оптимальних валютних зон
Теорію оптимальних валютних зон розробив лауреат Нобелівської премії 1999 року Р.-А. Манделл1. Вихідним пунктом міркувань вченого було питання, у який спосіб група країн може пристосовуватися до змін попиту на товари та послуги, що постійно виникають у тій чи іншій державі. Він уперше запропонував провести об'єктивне порівняння переваг, які дає встановлення фіксованих обмінних курсів чи перехід до єдиної валюти, тобто створення валютної зони.
Манделл Роберт Александер народився в 1932 р. (м. Кінгстон, Канада). В університеті Британської Колумбії отримав ступінь бакалавра гуманітарних наук, навчався у Вашингтонському університеті, в Лондонській школі економіки. У Массачусетсько-му технологічному інституті став доктором філософії. Був співробітником МВФ, викладав у Стенфордському університеті, працював професором в Чиказькому (водночас був редактором "Журналу політичної економії"), у Колумбійському університетах І у Вищій міжнародній школі П. Ніцше.
Був консультантом Грошового комітету ЄЕС, наукової групи а Міжнародних грошових реформ. Автор книг "Міжнародна грошова система: конфлікт і реформа" (1965), "Людина і економіка" та "Міжнародна економіка" (1968), "Грошова теорія: інтерес, інфляція та зростання в світовій економіці" (1971), у співавторстві: "Грошовий порядок денний світової економіки" (1983), "Світова нестабільність" (1990), "Борги, дефіцит та економічна продуктивність" (1991), "Будівництво нової Європи" (1992), "Інфляція і зростання в Китаї" (1996).
Член Американської академії мистецтв і наук, почесний член Американської економічної асоціації, почесний доктор Паризького університету, почесний професор фінансової академії Росії та Ренмінського університету.
Оптимальна валютна зона (у вузькому значенні) — це регіон, у якому можна використати певну валюту з найменшими затратами. Основну ідею теорії оптимальних валютних зон можна пояснити на прикладі двох абстрактних сусідніх держав з приблизно однаковими територією та чисельністю населення. У кожній країні стійка заробітна плата і рента (у короткостроковому періоді). Держави позначено відповідно А і Б. Кожна з країн спеціалізується на виробництві різних товарів та послуг і має національну валюту. Допустимо, що глава однієї країни образив главу сусідньої держави, і тому на кордоні був установлений контроль, який ефективно відвертав продаж факторів виробництва громадянами обох держав поза їхніми межами. Жителі країни А не можуть продавати свою працю чи орендувати засоби виробництва у країні Б, і навпаки. Однак обмежень потоків товарів і послуг між двома державами не існує. Громадяни країни Б могли б надати більшу кількість праці і капіталу фірмам держави А, у такий спосіб зменшуючи безробіття у країні Б та інфляцію в державі А. Оскільки існують офіційні заборони на переміщення факторів виробництва через кордон, ці інструменти регулювання не діятимуть. Навпаки, обмінний курс валюти країни А знизиться по відношенню до валюти країни Б; ціни на товари і послуги у країні А зростуть порівняно з цінами у країні Б, виключаючи нерівновагу торговельного балансу, яка в протилежному разі може з'явитися.
Для встановлення відповідних цін у цих двох країнах обмінний курс валют слід скоригувати. Це означає, що паралельне страхування національних валют у цьому випадку має перевагу. Основною причиною є той факт, що фактори виробництва не можуть переміщатися між державами, і обмінний курс валют двох країн буде коригувати рівень цін.
У цьому прикладі країни А і Б мають оптимальну валютну зону. Громадяни обох країв виграють від існування національних валют, оскільки обмінний курс відновлює рівновагу економіки, коли ринкові умови на загальній території змінюються. Це пов'язано з такими витратами, як втрати від валютного ризику чи затрати, зумовлені його обмеженням. Виграш полягає в регулюванні цін, пов'язаному з коливаннями обмінного курсу валют, оскільки вони знижують рівень безробіття та інфляції, відображаючи зміни попиту на товари та послуги.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 



Реферат на тему: Неоінституціоналізм. Теорія оптимальних валютних зон

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок