Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Грошовий обіг

Грошовий обіг

Назва:
Грошовий обіг
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,52 KB
Завантажень:
454
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
РЕФЕРАТ
Грошовий обігПлан
1. Суть і структура грошового обігу.
2. Форми грошового обороту
3. Закон грошового обігу
4. Регулювання грошової маси
Висновки
 
1. Суть і структура грошового обігу
Грошовий обіг - це неперервний рух грошей у сфері обігу та їх функціонування як засобу платежу й обігу. За його допомогою здійснюється розширене відтворення. Поряд з кредитом та фінансами він виступає складовою частиною єдиного грошового обороту і водночас становить самостійне економічне явище, що має свою особливу специфіку й механізм впливу на економіку. Опосередковуючи рух реальних товарів і послуг у процесі суспільного відтворення,грошовий обіг вимагає лише строго визначеної маси грошей.
В процесі купівлі-продажу товарів, надання послуг а також ви конання різних видів зобов’язань у грошовій формі здійснюються розрахунки та платежі.
Сукупність усіх грошових платежів утворює грошовий оборот.
Модель грошового обороту показує, що підприємства і населення пов’язані між собою двома групами ринків:
продуктів;
ресурсів.
Населення і підприємства на ринках продуктів і ресурсів можуть виступати у ролі продавців або покупців або одночасно і в тій і в іншій ролі.
Процеси руху продуктів, ресурсів і платежів називаються пото ками. Кількісними вимірниками усіх потоків є гроші.
Кількість грошей в обігу можна визначити на основі рівняння Фішера ( пов’язує між собою масу грошей, швидкість їх обігу,ціну і обсяг виробництва):
M*V=P*Y
Коли до кругообігу продуктів, ресурсів, грошей або платежів підключаються фінансові ринки і держава то кругообіг цей ускладнюється бо частина грошей населення і підприємств подає на фінансові ринки а також акумулюється державою у вигляді податків. Пройшовши не прямий шлях гроші направляються на вказані вище ринки.
Грошовий оборот включає в себе грошовий обіг. Обіг грошових знаків передбачає її постійний перехід від одних осіб до інших.
Грошовий обіг складається з окремих каналів руху грошей:
між НБУ і комерційними банками;
між комерційними банками;
між банками і підприємствами;
між підприємствами;
між підприємствами і населенням;
між фінансовими структурами і населенням.
Вилучення грошей зі сфери обігу можливе лише в разі зменшення у ній маси товарів або значного збільшення швидкості обігу грошової одиниці. За умов золотомонетного стандарту зайві гроші автоматично залишають сферу обігу, перетворюючись у скарби. За наявності паперових грошових знаків кожен суб’єкт економічних відносин для отримання реальних товарів чи послуг прагне знову спрямувати гроші в обіг, щоб не зазнати збитків від можливого їхнього знецінення. Оскільки вилучення грошей з обігу вимагає значних витрат, то держава, вдаючись до регулювання їхньої кількості, такі витрати перекладає на інших суб’єктів ринку і насамперед на широкі верстви населення. Саме така політика, покликана стабілізувати економіку, фінанси й грошовий обіг, здійснюється нині в Україні.
Стабільність грошового обігу залежить насамперед від стану економіки. В суспільстві, де збалансовані процеси відтворення в народному господарстві, підтримується й стабільний грошовий обіг. Більше того, він активно впливає на стан і розвиток економіки. Там же, де виникли диспропорції у відтворювальному процесі,де спостерігається падіння виробництва валового національного продукту, а держава не може збалансувати надходження та видатки, грошовий обіг підривається інфляційними процесами.
Грошовий обіг здійснюється в межах певної грошової системи, яка в ринковій економіці є провідною ланкою і відіграє домінуючу роль у саморозвитку господарських процесів. Грошова система включає такі складові частини: товар, що відіграє роль загального еквівалента; грошову одиницю - масштаб цін; узаконений засіб обігу та платежу (банкноти, казначейські чи скарбницькі, білети, монети), порядок випуску банкнот і казначейських білетів (паперових грошей) в обіг.
Грошовою одиницею України стала гривня. Порядок її виготовлення і введення в обіг та підтримання стабільності розроблено Національним банком.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Грошовий обіг

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок