Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Проблеми переходу України до ринкової економіки

Проблеми переходу України до ринкової економіки

Назва:
Проблеми переходу України до ринкової економіки
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,64 KB
Завантажень:
284
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Проблеми переходу України до ринкової економіки


ПЛАН


Вступ
Перехідний період, у якому перебуває вітчизняна економіка вже близько десяти років не вирішив першочергових його завдань, оскільки перед країною постають нові важливі економічні та соціальні проблеми, які належить розв'язувати. Швидкість і повнота подолання цих проблем залежатиме від багатьох чинників і, зокрема, від того, наскільки реалістичними є програми подальшого просування України по шляху ринкових перетворень. Як свідчить досвід попередніх років, подібні програми часто були непослідовними, їх виконували лише частково, оскільки вони були декларативними і не достатньо науково обґрунтованими. Унаслідок цього нині доводиться вирішувати деякі завдання, які, згідно з логікою перехідної економіки, стосуються початкових її етапів.
Головна мета ринкової трансформації економіки України полягає у тому, щоб підвищити продуктивність і ефективність функціонування національної економіки, а відтак, створити надійний фундамент зростання добробуту населення. Детальніше, ця мета полягає у тому, щоб:*
стимулювати швидке економічне зростання;*
підвищити продуктивність праці;*
досягти світового рівня ефективності використання матеріальних ресурсів через запровадження новітніх технологій;*
виготовляти достатні обсяги продукції, яка користується попитом;*
забезпечити високу якість товарів і послуг;*
створити умови для зростання реальних доходів населення. Досягнення цієї мети можливе лише за умови успішного вирішення комплексу взаємопов'язаних завдань перехідного періоду.
У ринковій економіці командні методи управління не ефективні. Тому для досягнення поставлених макроекономічних завдань країна з перехідною економікою повинна освоїти та розвинути непрямі методи регулювання - монетарну і фіскальну політику, створити відповідну інфраструктуру, за допомогою якої ці методи зможуть запрацювати.


1. Сучасний стан економіки України. Необхідність змін у структурній та інвестиційній політиці
З крахом комунізму і розпадом СРСР Україна вступила на світову арену як європейська країна зі значним економічним потенціалом. Відновлення незалежності поклало край семи десятиліттям існування Української Радянської Соціалістичної Республіки як частини централізованої командної економіки СРСР. Обираючи демократію і курс на вільно-ринкову систему, нова незалежна держава посіла законне місце у міжнародному співтоваристві націй.
Сьогодні Україну можна схарактеризувати як промислову країну з потужною сільськогосподарською базою. Основи для цього забезпечені родючою землею, багатими мінеральними ресурсами й освіченою робочою силою. Як друга за розмірами радянська республіка, Україна забезпечувала 17% промислового і 24% сільськогосподарського виробництва Радянського Союзу. Під кінець існування Союзу умови життя і рівень економічного розвитку в Україні можна було порівнювати з відповідними показниками європейських країн. Оцінки західних експертів, що ґрунтуються на оцінці купівельної спроможності, засвідчують, що ВНП України у 1998 p. дорівнював 108.5 млрд. і на душу населення становив 2,200 дол. (дані ЦРУ, 1999). Ці дані відображають болісне зниження показників виробництва і реального доходу приблизно на 50% з часу проголошення незалежності. Така глибока і тривала депресія (подібна до Великої депресії 1933 p. у США і Європі), спричинила високе безробіття і значне недовикористання інших продуктивних ресурсів, і як наслідок близько 50% сімей перебувають за межею бідності. Усе це результати різкого краху системи командного планування, переходу до нової ринкової системи, яка ґрунтується на приватній власності, і відокремлення від інтегрованої "імперської" радянської економіки.
На шляху ринкової трансформації економіки українське суспільство зазнало серйозних випробувань. Перехід відбувається дуже повільно, не завжди послідовно, зі значними матеріальними втратами та моральними збитками для населення. Серед чималої кількості різноманітних теорій, які намагаються пояснити характерні особливості цього процесу, пильнішої уваги заслуговує концепція, запропонована П.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: Проблеми переходу України до ринкової економіки

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок