Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Світове машинобудування

Світове машинобудування

Назва:
Світове машинобудування
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
2,73 KB
Завантажень:
119
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат з географії
на тему:
Світове машинобудування


Машинобудування - система взаємозв'язаних галузей, що виробляють маши-ни і устаткування, і тим забезпечують технічне переоснащення всього господарст-ва, задовольняють споживчий попит населення на різноманітні апарати та прила ди побутового призначення, створюють економічний та оборонний потенціал ок-ремих країн. Особливо важливим є внесок машинобудування в прискорення темпів НТР, інтенсифікацію економічного розвитку та підвищення продуктив-ності праці як за рахунок постійного технічного прогресу в самій галузі, так і за рахунок забезпечення всіх галузей господарства найновішими знаряддями праці Для машинобудування характерні особливо велика складність і розгалуженість внутрішньогалузевої структури, широкий асортимент продукції, активна участь) територіальному та міжнародному поділі праці.
У промисловості економічно розвинутих країн на машинобудування, як правило, припадає 25-40 % вартості виробленої промислової продукції. Недостатній роз виток машинобудування в країні навіть з високими показниками розвитку інших промислових виробництв - структурний недолік. Усі численні машинобудівні ви-робництва групують у кілька галузевих об'єднань. Основними з-поміж них є загальне машинобудування (промислове устаткування, верстати, сільськогосподарські машини та ін.), транспортне машинобудування (автомобілі, літаки, кораблі, рухомий склад залізничного транспорту тощо), електротехнічне й електрон не машинобудування (всі види електроустаткування, різноманітна електронна апаратура тощо). Дещо поступається цим галузям машинобудування з точної механіки
тa оптики. Особливий сектор становить військове машинобудування. З машинобудуванням тісно пов'язана металообробна промисловість (металоконструкції, побудові вироби тощо) і різноманітні машиноремонтні підприємства. Сучасні тенденції машинобудування пов'язані із значним збільшенням обсягів досліджень та зростанням виробництва в таких наукоємних галузях, як радіоелектроніка, приладо-будування, виробництво ЕОМ, офісного устаткування, сучасних засобів зв'язку, ро-ботів, авіакосмічних комплексів.
у світовому машинобудуванні тільки перша десятка країн спроможна виробля-ти всю номенклатуру машинобудівної продукції. Це США, Японія, Росія, ФРН, Ве-ликобританія та Франція, а також, якоюсь мірою Китай, Канада, Італія та Україна, їх сумарна частка у випуску продукції становить близько 3/4 світового показника, частка машинобудування в структурі промисловості коливається від 25 % (Китай) до 40 % (Японія) за кількістю зайнятих та вартістю виробництва. Машинобудівні фірми саме цих країн - основні лідери світового науково-технічного прогресу.
Велика група промислове розвинутих країн Європи (особливо Нідерланди, Бельгія, Швеція, Швейцарія, Чехія, Іспанія, Польща та ін.), нових індустріаль-них країн (особливо Республіка Корея, Сінгапур, Бразилія, Мексика) та деякі країни Азії зі сформованою структурою господарства (наприклад, Індія, Туреччи-на) спеціалізуються на випуску окремих видів машинобудівної продукції, з яки-ми вони виходять на світовий ринок.
У багатьох країнах, що розвиваються, які тільки стали на шлях індустріа-лізації, вже з'явилися окремі підприємства машинобудування, покликані зменшити залежність цих країн від імпортної продукції, що користується особливо великим попитом, а також численні металообробні та ремонтні підприємства, що обслугову-ють транспорт, сільське господарство, виробляють нескладний реманент.
Розміщення машинобудування залежить від багатьох чинників, насамперед від надходження конструкційних матеріалів, наявності кваліфікованої робочої си-ли, зв'язків з науково-дослідною базою, розміщення ринків збуту. Обмежимося тільки кількома прикладами, що демонструють загальні закономірності тери-торіальної організації провідних галузей (мал. 23).
Виробництво машин і устаткування для промисловості - важке маши-нобудування. На підприємствах важкого машинобудування виробляється технологічне устаткування для гірничодобувної, енергетичної, металургійної, ма-шинобудівної та інших галузей промисловості.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Світове машинобудування

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок