Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Тіньова економіка та тіньова політика в сучасному світі загальні положення

Тіньова економіка та тіньова політика в сучасному світі загальні положення

Назва:
Тіньова економіка та тіньова політика в сучасному світі загальні положення
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,21 KB
Завантажень:
81
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Тіньова економіка та тіньова політика в сучасному світі „загальні положення”
ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ, ЩО СТОСУЮТЬСЯ ТІНЬОВОЇ ЕКОНОМІКИ ТА ПОЛІТИКИ:
1. Сутність тіньової економіки і основні форми її прояву
Є області знань і життєвого досвіду, про які, здається, може судити будь-хто з нас. Окрім політики, до таких сфер відносяться медицина і, звичайно ж, економіка. Це не випадково, адже економіка - наука емпірична, пов'язана з практикою безпосередньо. Кожний з нас, незалежно від підготовки, повсякденно стикається з економічними явищами. Всі ми трудимося -створюємо цінності або підвищуємо свою кваліфікацію, одержуємо доходи, звертаємося до ринку, стежимо за цінами, є споживачами.
Економіка - як термін має багатоваріантне значення, сутність й зміст якого поповнюються з розвитком людського суспільства.
В сучасному розумінні термін «економіка» визначається як:
1) господарство - сфера виробничої діяльності людини;
2) наукова дисципліна, що вивчає національне господарство в цілому, окремі галузі промисловості, сільського господарств;!, будівництва, сфери послуг тощо;
3) історично певна сукупність економічних відносин між людьми, що складаються в процесі виробництва, розподілу, обміну і споживання матеріальних, культурних й духовних благ і створюють певну економічну систему.
Отже, економіка як сфера постійної господарської діяльності людей по створенню матеріальних, культурних і духовних благ, необхідних для задоволення їх потреб, є неодмінною умовою життя людини.
Економіка, по суті, є послідовним і взаємозв'язаним рухом суспільного багатства, що скоює своєрідне коло: виробництво - розподіл - обмін -споживання.


Форми економіки можуть бути різними. Сьогодні Україна стоїть на шляху переходу від адміністративно-командної до ринково! економіки. Ринкова економіка - суспільна форма організації економіки, заснована на товарному виробництві, яка забезпечує взаємодію між виробництвом і споживанням за допомогою ринку. На цьому шляху Україні належить вирішувати безліч проблем пов'язаних з формуванням нової економіки. В даний час основною невирішеною проблемою є наявність в країні фактично двох економічних систем, легальної діючої за законами держави і нелегальної («тіньової»), котра існує при порушенні діючих законів, не визнає загально встановленого порядку отримання доходів і позбавляє державу права брати участь в їх розподілі [38, с.23].
Що таке тіньова економіка? На це питання даються найрізноманітніші відповіді. Висловлюється думка, згідно якої тіньова економіка - це економічна діяльність, що суперечить чинному законодавству, тобто сукупність нелегальних, господарських дій, які «підживляють» кримінальні злочини різного ступеня тяжкості [26, с.90].
Згідно іншої думки, під тіньовою економікою розуміються такі, що не враховуються офіційною статистикою і неконтрольовані суспільством виробництво, споживання, обмін і розподіл матеріальних благ [44, с.41].
Третя точка зору стверджує, що тіньова економіка - це всі види діяльності, направлені на формування або задоволення потреб, що культивують в людині різні вади [54, с. 12].
Кожна з вказаних точок зору по-своєму правильна і відображає в тій чи іншій мірі реальні процеси, що спостерігаються в економіці. Вони характеризують тіньову економіку з різних сторін і по суті не суперечать один одному. Таким чином, тіньова економіка ніби розпадається на три великі блоки:
1. Неофіційна економіщ. Сюди входять всі легально дозволені види економічної діяльності, в рамках яких мають місце виробництво послуг і товарів, що не враховуються офіційною статистикою, і приховування цієї діяльності від оподаткування.
2. Фіктивна економіка. Це приписки, розкрадання, спекулятивні операції, хабарництво і всякого роду шахрайства, пов'язані з отриманням і передачею грошей, товарів і послуг.
3. Підпільна економіка. Під нею розуміються заборонені законом види економічної діяльності [12, с.43].
Об'єктивною причиною стрімкого зростання тіньової економіки в Україні є перехід від бюрократичної, командної системи управління до ринкової.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: Тіньова економіка та тіньова політика в сучасному світі загальні положення

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок