Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Власний капітал

Власний капітал

Назва:
Власний капітал
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,66 KB
Завантажень:
166
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
ПЛАН
Вступ
1. Класифікація та функції власного капіталу
1.1. Характеристика та відображення в обліку складових частин власного капіталу.
1.2.Статутний капітал
1.3.Пайовий капітал. Додатковий капітал. Резервний капітал
1.4.Вилучений капітал. Неоплачений капітал. Нерозподілені прибутки (непокриті збитки)
1.5.Забезпечення майбутніх витрат і платежів. Цільове фінансування і цільові надходження. Страхові резерви.


Вступ
Поняття “капітал” асоціюється з поняттям “власність”. В момент створення підприємства його стартовий капітал втілюється в активах, інвестованих засновниками (учасника-ми), і являє собою вартість майна підприємства.
Майно підприємства складається з різноманітних матеріаль-них, нематеріальних та фінансових ресурсів – носив прав власності окремих суб'єктів, а також частки інвестованих коштів. Власний капітал є гарантією організації бізнесу. На етапі, коли підприємство (наприклад, акціонерне това-риство) ще не має зовнішньої заборгованості, розмір активів (майна) дорівнює розміру власного капіталу.
Здійснюючи підприємницьку діяльність, акціонерне підпри-ємство неминуче використовує залучені кошти, тобто утворює борги. Боргові зобов'язання підтверджують права і вимоги кредиторів щодо активів підприємства, тому розмір активів визначається як сума власного капіталу і боргових зобов’язань.
Власний капітал – це частина в активах підприємства, що залишається після вирахування його зобов'язань.
Сума власного капіталу – це абстрактна вартість майна, яка не є його поточною чи реалізаційною вартістю, а тому не відображає поточну вартість прав власників підприємства (фірми). На суму власного капіталу суттєво впливає оцінка в бухгалтерському обліку активів і кредиторської заборгова-ності, що була застосована при створенні підприємства, хоча випадково вона може збігатись із сукупною ринковою вартістю акцій підприємства чи з сумою, яку можна отримати від продажу чистих активів частинами або підприємства в цілому.
Завданням даної курсової роботи є відображення власного капіталу підприємства в обліку, характеристика його основних елементів, їх формування, визначення суті та функцій власного капіталу.


1. Класифікація та функції власного капіталу.
1.1. Характеристика та відображення в обліку складових частин власного капіталу.
Власний капітал є основою для початку і продовження господарської діяльності будь-якого підприємства, він є одним із найістотніших і найважливіших показників, оскільки вико-нує такі функції:
1самостійності і влади – розмір власного капіталу визначає ступінь незалежності та впливу його власників на підприємство;
2відповідальності і захисту прав кредиторів -відображений в балансі підприємства власний капітал є для зовнішніх користувачів мірилом відносин відповідальності на підприємстві, а також захистом кредиторів від втрати капіталу;
3довгострокового кредитування – перебуває в розпо-рядженні підприємства необмежений час;
4фінансування ризику – власний капітал використо-вується для фінансування ризикових інвестицій, на що можуть не погодитись кредитори;
5кредитоспроможності – при наданні кредиту, за інших рівних умов, перевага надається підприємствам з меншою кредиторською заборгованістю і більшим власним капіталом;
6компенсації понесених збитків – тимчасові збитки мають погашатись за рахунок власного капіталу;
7розподілу доходів і активів – частки окремих власників у капіталі є основою при розподілі фінансового результату та майна при ліквідації підприємства.
Створюється підприємство з метою отримання прибутку і реалізувати цю мету воно може лише за умови збереження свого капіталу.
Утворюється власний капітал двома шляхами:
1внесенням власниками підприємства грошових коштів та інших активів;
2накопиченням суми доходу, що залишається на підпри-ємстві.
За формами власний капітал поділяється на дві категорії:
1інвестований (вкладений або сплачений капітал);
2нерозподілений прибуток.
Інвестований капітал – це сума простих та привілейо-ваних акцій за їх номінальною (оголошеною) вартістю, а також додатково вкладений капітал, який також може бути поділений за джерелами утворення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Власний капітал

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок