Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Особливості дослідження особи-суб’єкта тіньових відносин

Особливості дослідження особи-суб’єкта тіньових відносин

Назва:
Особливості дослідження особи-суб’єкта тіньових відносин
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,94 KB
Завантажень:
110
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Особливості дослідження особи-суб’єкта тіньових відносин


Вивчаючи феномен “тіньова економіка”, особливо криміногенні види та підвиди джерел цього явища, ні один дослідник тіньової економіки, до якої наукової школи він би не належав, не може обійтись без вивчення проблем, пов’язаних із суб’єктом-людиною, учасником тих чи інших протиправних проявів. Соціологічні й антропологічні напрями кримінологічних шкіл достатньо багато досліджень присвятили даній проблемі [45, 274–279]. Усі ці дослідження, методологічні засоби їх проведення, безумовно, можуть бути застосовані також при вивченні особи тіньовика-деліквента. До певної міри можна погодитися з висновком Ємельянова В.П., що “причини злочинності – це синтез різних явищ соціальних і біологічних властивостей” [26, 33], особливо якщо мова йде про спонтанні загальнокримінальні злочинні діяння осіб з певним психічними аномаліями. 
Разом з тим, тип особи-суб’єкта тіньових відносин формується у сфері організаційно-управлінських, економічних та цивільно-правових відносин і охоплює або віддзеркалює систему соціально-демографічних, соціально-рольових, соціально-психологічних, психокібернетичних, еволюціографічних, органографічних та інших властивостей, що склалися у суб’єктів тіньової економіки під впливом зовнішніх факторів. У цьому контексті доцільно зазначити, що тіньове криміногенне діяння чи некриміногенна тіньова діяльність виступають не тільки як зовнішній об’єктивний акт, але і як суб’єктивний, свідомий та вільно обраний акт. Це наслідок складного процесу, у якому зовнішні обставини або детермінанти діють у тісній взаємозалежності та взаємопроникненні з внутрішніми суб’єктивними поглядами, які сформувались у психології особи-суб’єкта тіньових відносин. 
Ми не відхиляємо позицію, що поняття “людина” містить подільну єдність різних аспектів її сутності – соціальної і біологічної. Стосовно особистості тіньовика-делінквента, про це може свідчити, наприклад, опитування працівників одної з компаній фінансового менеджменту міста Києва (КФМ “ЛІССОР”), переважна частина яких вважає, що більшість сучасних вітчизняних підприємців не здатна продуктивно використати послуги компанії щодо ефективного застосування залучених для них інвестиційних коштів, оскільки схильна більше до авантюр, ніж до кропіткого пошуку шляхів реалізації намічених проектів. На думку опитаних, не дивлячись на суперечливе економіко-правове середовище, що склалося в Україні, такі шляхи відшукати можливо. Однак багато підприємців схильні до придбання дорогих автомобілів, переміщення коштів за кордон, тобто до простого привласнення отриманих коштів, а не продуктивної роботи з ними. Безумовно, крім складних економіко-правових передумов, що заважають продуктивній реалізації бізнес-проектів, у цій ситуації є певні морально-психологічні відхилення членів суспільства, зокрема бізнесменів, викликані надмірним бажанням збагатитись будь-яким, разом з тим і протизаконним, шляхом. Але така безвідповідальність значною мірою породжена державою, яка дала можливість привласнювати фабрики, заводи і т. ін., а потім невиваженою кредитною політикою та іншими зловживаннями з фінансовими інструментами спочатку вилучила у населення його заощадження, а потім, з такою ж невиваженою монетарною політикою, перестала своєчасно платити заробітну плату за реально вироблену продукцію, знизила платоспроможність населення, знизила динаміку капіталообороту, у результаті не отримала необхідних податкових надходжень у бюджет, замкнувши ланцюжок деградаційних процесів новими невиплатами заробітної плати, пенсій і т. ін. Нігілізм представників органів держави породив нігілізм населення. У результаті, в останні десять років, половина наданих підприємцям кредитів не повертається, тінізація економіки досягла загрозливих обсягів, морально-психологічний стан у сфері підприємництва продукує думку, що просте шахрайство є продуктивнішим у плані накопичення первісного капіталу, ніж кропітка праця, яка є не тільки складною і, як правило, не ефективною, а і безперспективною взагалі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Особливості дослідження особи-суб’єкта тіньових відносин

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок