Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Зовнішньоекономічні контракти

Зовнішньоекономічні контракти

Назва:
Зовнішньоекономічні контракти
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,08 KB
Завантажень:
365
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Тема 6. Зовнішньоекономічні контракти
1. Поняття та структура зовнішньоекономічного контракту
2. Базисні умови контрактів
3. Визначення ціни у зовнішньоекономічному контракті
4. Платежі у зовнішньоекономічному контракті
1. Однією з найбільш важливих проблем в процесі здійснення зовнішньоекономічних операцій є підготовка і укладання зовнішньоекономічного контракту.
Зовнішньоекономічний контракт є формою реалізації зовнішньоекономічної діяльності.
Базою для укладання зовнішньоекономічних контрактів є міжнародні торгівельні угоди та договори.
Зовнішньоекономічний контракт – це письмовий документ, який складається із певного змісту і представляє собою матеріально оформлену угоду двох чи більше суб’єктів ЗЕД та їх іноземних партнерів спрямована на встановлення, зміну чи припинення взаємних прав і обов’язків у ЗЕД.
Зміст контракту складає його умови, про які сторони домовляються в процесі укладання угоди.
Зовнішньоекономічний контракт укладається відповідно до закону України “Про ЗЕД” та міжнародних договорів України. Законодавство України вимагає обов’язкової письмової форми контракту та інших супровідних документів.
Текст зовнішньоекономічного контракту відповідно про положення про форму зовнішньоекономічних контрактів затвердженого міністерством економіки України. Структура і зміст контракту можуть бути різними в залежності від характеру товару та умов угоди. Умови контракту розраховуються по мірі їх важливості для даної угоди.
Структура контракту:
1. Преамбула (вступна частина) – визначається певне найменування сторін учасників із зазначенням країни, подається скорочене визначення сторін (покупець, продавець), а також подається найменування документів, якими керуються сторони при укладанні зовнішньоекономічних контрактів.
2. Предмет контракту – зазначається повне і поточне найменування товару, що купується або продається. Характеристику товару перераховують у специфікації, що додається до контракту, і складає його невід’ємну частину.
3. Кількість та якість товару – зазначається кількість товару у відповідних одиницях виміру. Якість товару повинна відповідати діючим стандартам країни виробника (документ – сертифікат якості).
4. Базисні умови поставки товарів – визначають яким чином продавець і покупець розподіляють відповідальність, витрати і ризик при здійсненні контракту.
5. Ціна та загальна вартість контракту – вказується ціна одиниці товару і загальна вартість контракту (документ – рахунок, фактура).
6. Умови платежів – вказується термін поставки платежу, спосіб платежу та форми розрахунків.
7. Умови здачі, приймання товару – визначається термін та місце фактичної передачі товару та перелік супровідних документів.
8. Упаковка та маркування – вказуються вимоги до упаковки, вона повинна забезпечувати збереження товару під час транспортування, розвантажувально-навантажувальних робіт і протягом строку зберігання продукції. Маркування повинно надавати необхідну мінімальну інформацію про товар та засоби його зберігання.
9. Форс-мажорні обставини – це надзвичайні непередбачувані обставини, непереборні перешкоди. Ці обставини бувають тривалі (заборона експорту, імпорту, блокада, війна, непередбачені заходи урядових органів); короткочасні форс-мажорні обставини (пожежі, повені, стихійні лиха, страйки). Сторони контракту звільняються від відповідальності на термін дії форс-мажорних обставин, будь-яка із сторін має право розірвати контракт.
10. Санкції – вказується відповідальність за порушення умов контракту. Винна сторона зобов’язана відшкодувати іншій стороні весь збиток. Відшкодування може бути у вигляді компенсації чи штрафу. Мають бути визначені розміри штрафних санкцій (%).
11. Арбітраж – обумовлюється порядок вирішення суперечок арбітражним судом, які можуть виникати між сторонами і не можуть бути врегульованими шляхом переговорів.
Крім перерахованих пунктів за домовленістю сторін можуть визначатися додаткові пункти.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Зовнішньоекономічні контракти

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок