Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Вплив митного тарифу на становище національного споживача і виробника та на доходи держави

Вплив митного тарифу на становище національного споживача і виробника та на доходи держави

Назва:
Вплив митного тарифу на становище національного споживача і виробника та на доходи держави
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,38 KB
Завантажень:
342
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Вплив митного тарифу на становище національного споживача і виробника та на доходи держави
Ефективне функціонування ринкової моделі господарювання можливе тільки за умови існування жорсткої конкуренції між виробниками товарів за потенційного покупця. Для споживачів немає суттєвої різниці, ким вироблено товар — національним товаровиробником чи іноземним, головне — це якість і ціна товару. Але коли імпорт у країну надходить, то він користується попитом. Отже, введення тарифу вплине на споживача імпорту. Безумовно, завжди буде існувати певна частина патріотично налаштованих громадян, які за будь-яких обставин будуть купувати тільки національну продукцію, але не вони визначають характер взаємовідносин на ринку споживання товарів. Факт існування імпортних товарів свідчить про наявність певної конкуренції, тобто є право вибору товару на даному ринку.
Наслідки введення імпортного мита для потенційного покупця проаналізовано автором розд. 1, і з'ясовано, що введення мита збільшує ціну імпортного товару, і споживач, сплачуватиме більше грошей за імпортний товар або споживатиме цього товару менше, або ж буде мати місце і те й інше. Тобто обмеження імпорту за рахунок застосування ввізного мита призводить до погіршання споживчих можливостей.
Розглянемо даний висновок на конкретному прикладі. Побудуємо модель рівноваги при функціонуванні національного ринку (див. рис. 4.7). За відсутності будь-яких торговельних обмежень, тобто за моделлю "вільної торгівлі" конкуренція між національним та іноземним виробником створює ситуацію, коли ціна на національні та імпортні телевізори збігається — 80 дол. США. Споживачі купували б за цією ціною у національних виробників Qs, а імпорт складав би Qd - Qs телевізорів, або М0 на рік. При цьому загальний обсяг споживання становив Qd =Qs + М0.
Рис. 4.7. Вплив митного тарифу на поведінку споживачів
Як видно з графіка, до введення митного тарифу споживачі імпортного товару мали можливість споживати його в кількості 0Л про що свідчить крива попиту, за якою ми маємо можливість визначити, скільки споживачів були готові придбати товар за даною ціною і максимальну ціну товару, за якою певна кількість споживачів готова його придбати. Тобто т. G свідчить, що деякі споживачі купували телевізори за 80 дол., т. С — бажаючі купити його за $ 90.
Аналогічно, якщо з якихось причин у країні існує певний дефіцит телевізорів, то, очевидно, знайдеться покупець, готовий заплатити найвищу ціну за телевізор, скажімо, 1000 дол. (т. V).
Коли ж вводиться світова ціна (Рс), скажімо, 80 дол., то покупець, що готовий був заплатити 1000 дол. (т. V) за телевізор, зекономить 920 дол. на рік. Якщо розглядати криву попиту від т. V до т. G рис. 4.8, переконуємося, що інші споживачі також виграють від можливості купити телевізор за ціною нижчою, ніж та, на яку вони розраховували.
Отже, проаналізувавши криву попиту, з'ясовуємо, що виграш споживачів від можливості закупівлі телевізорів за відсутності мита на імпорт окреслюється площею трикутника ZVG, з наявним негативним впливом імпортного мита в бік зниження цього виграшу.
Таким чином, уся площа трикутника, обмеженого кривою попиту і лінією світової ціни, характеризує виграш від купівлі телевізорів за даною ціною. Цей виграш є різницею між тим, що споживач був готовий витратити на покупку, і реальними витратами.
Рис. 4.8. Геометрична інтерпретація виграшу споживачів
Трикутник ZVG що відповідає виграшу споживача, графічно віддзеркалює його витрати на купівлю телевізора. При введенні імпортного мита у 10 дол. збільшується вартість телевізора на 10%, і як видно з графіка, одночасно зменшується виграш споживача від купівлі телевізора.
Піднімаючи ціну до 90 дол., тариф змушує одних споживачів платити на 10 дол. більше за кожен телевізор, щоб купити ту саму кількість телевізорів яку вони б купили за ціною 80 дол., інших — взагалі відмовитись від купівлі телевізорів іноземного виробництва. Розмір втрати споживачів від введення імпортного мита досить значний.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Вплив митного тарифу на становище національного споживача і виробника та на доходи держави

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок