Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Cтановлення і перспективи розвитку управління проектами в Україні як необхідні умови економічного зростання

Cтановлення і перспективи розвитку управління проектами в Україні як необхідні умови економічного зростання

Назва:
Cтановлення і перспективи розвитку управління проектами в Україні як необхідні умови економічного зростання
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,91 KB
Завантажень:
70
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Реферат на тему:
Cтановлення і перспективи розвитку управління проектами в Україні як необхідні умови економічного зростання


Українська асоціація управління проектами (УАУП) вступила в членство до Міжнародної асоціації проектного менеджменту – International Project Management Association (IPMA), у 1993 році. Під час перших п’яти років перебування у IPMA у своєму творчому розвитку особливого успіху, через окремі об’єктивні причини УАУП, на жаль, не досягла.
Її ідейний наставник, творець і фундатор – президент асоціації, професор Сергій Бушуєв, з моменту заснування УАУП протягом усього цього періоду регулярно брав участь у роботі і виступав з доповідями на міжнародних конференціях і конгресах, які регулярно організовувались і проводилися провідними організаціями Project Management Institution – РМІ (США) і ІРМА (Швейцарія). Як на той час уже всесвітньо відомий проектний менеджер, професор С.Д. Бушуєв, як Президент УАУП, активно підтримує тісні творчі контакти з міжнародними асоціаціями зі становлення і впровадження в практику проектного менеджменту в Україні. Це дозволило встановити творчі міжнародні контакти з провідними проектними менеджерами світу. Відбувся старт співробітництва УАУП з міжнародними асоціаціями PMI і IPMA, із Всесвітнім і Європейським банками реконструкції і розвитку, а також з міжнародними фондами, через які здійснюються фінансування ґрантів, проектів і програм. Завдяки цьому запрацювали канали трансферу знань і, як наслідок, першими результатами стали виграні ґранти. Стартували перші міжнародні проекти, і серед них особливо слід відзначити спільний українсько-американський проект з підготовки перших менеджерів проектів для формування проектної команди в Україні. Для участі у цьому проекті було сформовано команду із викладачів різних вищих навчальних закладів освіти. Незважаючи на реалізацію необхідного і важливого проекту для старту процесів розвитку, УАУП, як свідчить практика, досягти очікуваного результату не вдалося. Перше, з чого необхідно було розпочати, це сформувати потенційно сильну професійну команду менеджерів, але, на жаль, цього не сталося.
Які ж об’єктивні причини спричинили це? Наведемо декілька факторів.
По-перше. Відсутність спеціальності з підготовки фахівців з Проектного менеджменту (ПМ) у системі вищої освіти і науки України не дала змоги вести навчальний процес через магістратуру, здійснювати накопичувальний процес висококваліфікованих професійних фахівців з ПМ, створювати і акумулювати їхню критичну масу, необхідну для виходу економіки з кризового стану.
По-друге. Відсутність професійної команди менеджерів не дозволила впровадити в практику процеси системи економічного розвитку держави – реалізувати масштабні складні проекти і програми на різних рівнях: регіональному, державному і міжнародному.
По-третє. Без здійснення накопичувального процесу неможливе створення в державі критичної маси професійних фахівців з ПМ.
По-четверте. Відсутність критичної маси професійних кадрів з ПМ не дозволяє створити у межах УАУП державної мережі – освітніх науково-практичних осередків у регіонах України, які необхідні для ефективного і збалансованого розвитку економіки держави через реалізацію проектів і програм.
По-п’яте. Відсутність державної мережі – регіональних осередків, центрів розвитку ПМ, діючих у межах системи стратегічного розвитку УАУП, не дозволяє ефективно співпрацювати Україні в міжнародних проектах і програмах, європейських і світових інтеграційних процесах тощо.
Це головні складові. Є й інші причини і критерії, наявність яких також мала процесно-стримуючий характер протягом стартового періоду становлення і розвитку ПМ, реалізації міжнародних проектів і програм при організації і під керівництвом УАУП на основі застосування проектного підходу і системного аналізу.
Першим суттєвим кроком, точніше необхідною умовою економічного росту для зміни ситуації на краще при проходженні процесів становлення і розвитку ПМ в Україні, стало відкриття спеціальності і набір до магістратури з ПМ у 1998 році.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Cтановлення і перспективи розвитку управління проектами в Україні як необхідні умови економічного зростання

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок