Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Вплив людського капіталу на економічний ріст

Вплив людського капіталу на економічний ріст

Назва:
Вплив людського капіталу на економічний ріст
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,27 KB
Завантажень:
136
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Вплив людського капіталу на економічний ріст


Роберт Лукас - лауреат Нобелівської премії з економіки, якось зазначив, що коли хтось починає думати про економічний ріст, то тоді тяжко думати про щось інше. Інакше кажучи, навіть незначне зростання темпів економіки, яке  накопичується,  з часом призводить до вражаючого впливу на якість життя.
Ще один лауреат Нобелівської премії з економіки Мілтон Фрідмен серед основних форм багатства (гроші, облігіції, акції, фізичні блага) називає й "людський капітал". Вживання цієї категорії багатьом вченим пояснюється тим, що "людський капітал", як і будь-який інший капітал є результатом інвестування і генерує впродовж певного часу потік доходу, тобто створюється тоді, коли людина інвестує в саму себе, здобуваючи освіту та кваліфікацію, а інвестиції в "людський капітал" окуповуються у вигляді  висококваліфікованої та продуктивної праці, високої заробітньої плати і морального задоволення від праці.
Той факт, що інвестування освіти призводить до економічного зростання країни, здається загальноприйнятим положенням в економічній науці. Проблема виникає в більш конкретній площині. До якого рівня може дійти економічне зростання завдяки впливу людського капіталу? Багато хто з економістів шукає відповідь на це питання протягом останніх 20-ти років, але без особливого успіху. Незважаючи на різні побудови і корегування детальних моделей зростання, вони не в змозі довести, що краща освіта значно підвищує економічний ріст країни в довгостроковій перспективі. Правда, нещодавно група канадських вчених здійснила прорив. Вона знайшла, що якщо брати до уваги фактор існуючої професійної майстерності, а не фактор отриманого освітнього рівня, людський капітал постає досить добрим прогнозним показником економічного зростання.
Для пересічних людей переваги освіти зрозумілі: той, хто має високий освітній рівень заробляє в середньому набагато більше протягом усього життя, ніж робітник з низьким освітнім рівнем. Але загальне дослідження економіки протягом певного часу показує тільки слабку наявність того, що високі чи зростаючі темпи середньої чи університетської освіти пов'язані з більш високим економічним ростом. Найбільш помітні результати цього зв'язку демонструють порівняння більш розвинених і менш розвинених країн. В країнах з однаковим рівнем розвитку цей зв'язок суттєво не проглядається.
Мабуть, існує якась ймовірність того, що теорії людського капіталу мають певний недолік. Інше пояснення цьому є те, що економісти оцінювали щось не так.
Якщо освітній рівень діє як відбірковий механізм, заміщуючи більш кваліфікованими кадрами кращі робочі місця і це не приводить до відповідного росту загальної продуктивності суспільства, тоді індивідуальні вигоди освіти треба доповнити колективними вигодами. Дотепер мікроекономічні дослідження рівней кваліфікації і продуктивності показували, що надбання певної кваліфікації не тільки дає переваги окремим робітникам, а також підвищує продуктивність.
Володіння дипломом про вищу освіту чи університетським ступенем є слабким індикатором оцінки зростання продуктивності. В окремому випадку освітні кваліфікації можна відносно легко оцінювати, але вони мають недостатню репрезентативність при оцінці людського капіталу. А треба   напряму вимірювати економічний вплив майстерності. Певний крок в цьому напрямку був зроблений у 90-ті роки минулого століття. Розвиток нових форм тестування дозволяє визначити обсяг знань, які мають отримати молодь і дорослі в різних країнах аби набути певного рівня ключових навичок, що потрібні для роботи і повсякденного життя. Йдеться про центри по вимірюванню компетенції, яку розуміють в широкому сенсі, як спроможність вирішувати різноманітні письмові завдання з ситуацій реального життя різного рівня складності. Це своєрідний показник загальної компетенції, яку за результатами мікроекономічних досліджень вважають тісно пов'язаною з продуктивністю.
Ось вже більше двадцяти років аналітики можуть використовувати ці нові індикатори людського капіталу аби прослідкувати за довгостроковим ефектом впливу на економічний ріст фактора володіння особами більшою чи меншою професійною кваліфікацією при входженні на ринок праці.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Вплив людського капіталу на економічний ріст

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок