Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Методи і способи оцінки ефективності інвестиційних проектів.

Методи і способи оцінки ефективності інвестиційних проектів.

Назва:
Методи і способи оцінки ефективності інвестиційних проектів.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,21 KB
Завантажень:
127
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Методи і способи оцінки ефективності інвестиційних проектів.
План
1. Прибутковість продажів
2. Норма прибутку на інвестиції
3. Строк окупності інвестицій
4. Точка платоспроможності
Методи і способи оцінки ефективності інвестиційних проектів
В практиці оцінки ефективності інвестиційних проектів, здійснюваних вітчизняними підприємствами, домінують запозичені іноземні методики, більш-менш адаптовані до умов вітчизняного товаровиробництва.
До показників, що розраховуються без урахування вартості капіталу, відносять прибутковість продажів (CM), норму прибутку на інвестиції (SRR). строк окупності інвестицій (РВР), точку беззбитковості (ВЕР) і точку платоспроможності проекту (СВЕР).
Рис. 9.3.Підходи до оцінки ефективності інвестицій
Синоніми: Комерційна маржа. Рентабельність продажів.
Англійські еквіваленти: Commercial margin (CM). Return on sales (ROS).
Прибутковість продажів (CM) характеризує ефективність поточних операцій і розраховується як відношення чистого прибутку (NP) до виручки від реалізації (SR), тобто за формулою (9.1):
Прибутковість продажів не має безпосереднього відношення до оцінки ефективності інвестицій, однак, є дуже корисним вимірником конкурентоспроможності проектованої нової продукції.
Норма прибутку на інвестиції
Синоніми: Прибутковість інвестицій.
Англійські еквіваленти: Simple rate of return (SRR). Profitability of investments.
Норма прибутку на інвестиції (SRR), завдяки легкості її розрахунку, є одним з найчастіше використовуваних так званих "простих" показників ефективності інвестиційного проекту. Вона розраховується як відношення чистого прибутку (NP) до обсягу інвестицій (TIC) і обчислюється у відсотках в річному розрізі за формулою (9.2):
Інтерпретаційний зміст цього показника полягає в приблизній оцінці того, яка частина інвестованого капіталу повертається у вигляді прибутку протягом одного інтервалу планування діяльності підприємства. Порівнюючи розрахункову величину цього показника з мінімальним чи очікуваним рівнем прибутковості, інвестор може дійти до попереднього висновку про доцільність продовження і поглиблення аналізу даного інвестиційного проекту. Простота розрахунку є гоповною перевагою норми прибутку на інвестиції. Серед основних недоліків цього показника слід виділити ігнорування факту цінності грошей у часі і неоднозначність вибору вихідних значень прибутку й інвестиційних витрат в умовах нерівномірного розподілу грошових потоків протягом періоду дослідження проекту.
Строк окупності інвестицій
Синоніми: Термін повернення капіталовкладень. Період окупності.
Англійські еквіваленти: Pay-back period (РВР).
Цей показник разом із внутрішньою ставкою прибутковості є основним в методиці оцінки інвестиційних проектів, що беруть участь у конкурсному розподілі централізованих інвестиційних ресурсів.
Розрахунок цього показника передбачає визначення тривалості періоду, протягом якого проект буде здійснено. При цьому, весь обсяг генерованих проектом коштів, головними складовими яких є чистий прибуток і сума амортизаційних відрахувань (тобто чистий ефективний грошовий потік), зараховується як повернення на початково інвестований капітал. Розрахунок строку окупності здійснюється шляхом поступового вирахування із загальної суми інвестиційних витрат величин чистого ефективного грошового потоку за один плановий період. Значення інтервалу, в якому залишок стає негативним, відповідає значенню строку окупності інвестицій, який визначається.
У випадку припущення про незмінні суми грошових потоків строк окупності розраховується за спрощеною методикою, виходячи з рівняння (9.3):
де РВР-строк окупності, виражений в інтервалах планування; TIC - повні інвестиційні витрати на здійснення проекту; NCF - чистий ефективний грошовий потік за один інтервал планування.
Строк окупності розраховується за допомогою спеціальної функції, яка представляє собою рівняння (9.4):
де РВР - строк окупності, виражений в інтервалах планування;
NCFj - чистий ефективний грошовий потік в і-ому інтервалі планування.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Методи і способи оцінки ефективності інвестиційних проектів.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок