Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Проблеми управління логістичною інфраструктурою підприємств

Проблеми управління логістичною інфраструктурою підприємств

Назва:
Проблеми управління логістичною інфраструктурою підприємств
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,26 KB
Завантажень:
202
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему:
Проблеми управління логістичною інфраструктурою підприємств


Ефективність функціонування діяльності підприємств залежить, в більшості, від розвинутості логістичної інфраструктури. Як стверджують професійні логістики, «щоб заробляти більше, необхідно мати добре оснащення, а щоб придбати його - необхідно більше заробляти» [1]. Аналізуючи дане cтвердження, можливо сказати, що підприємству для отримання більшого прибутку та зайняття конкурентноспроможного місця на ринку товарів та послуг необхідна розвинута логістична інфраструктура, іншими словами, підприємству потрібен «фундамент», завдяки якому будуть протікати всі необхідні логістичні процеси та операції з матеріальними та іншими супутніми їм потоками. На сьогоднішній день, проблема створення логістичної інфраструктури та її ефективне управління актуальна серед логістичних служб підприємств. Слід зазначити, що інфраструктура будь–якого підприємства, не зважаючи на специфіку його діяльності, розглядається як цінний актив, від правильного та оптимального управління яким залежить діяльність підприємства в цілому та досягнення стратегічних цілей, що стоять перед ним. Збільшення прибутку та зменшення витрат – це глобальна ціль і основна задача, яку ставлять перед собою практично усі підприємства. Тому ефективне управління логістичною інфраструктурою – це важливе джерело економії засобів та виключення додаткових непотрібних витрат [ 2 ].
Механізм управління логістичною інфраструктурою підприємств, на сьогоднішній день, є найменш дослідженою проблемою в галузі логістики, оскільки взагалі питання логістичної інфраструктури практично не розглядалося у спеціальній літературі. Здебільшого розглядалися питання інфраструктури ринку, соціальної та виробничої інфраструктури галузей економіки в працях І.О. Кандаурової, О.П. Славкової, Н.В. Почерниної, В.О. Маслака, О.Ю. Бордуна та ін. Поняття «логістична інфраструктура підприємства», як і поняття «інфраструктура підприємства» серед науковців, так і не знайшло однозначності. Слід відзначити, що деякі аспекти логістичної інфраструктури висвітлюються в наукових працях авторів [3,6]. Серед вітчизняних науковців, концепція логістичної інфраструктури, її сутність та класифікація глибоко розроблена в науковій праці Є.В. Крикавським [3], де опрацьовані основні етапи організації та управління елементів логістичної інфраструктури. З погляду Є.В. Крикавського логістична інфраструктура підприємства – це сукупність елементів, що виконують важливі логістичні завдання і забезпечують здійснення логістичних процесів. Він розглядає логістичну інфраструктуру, як цілісну систему управління (сукупність будівель, споруд з необхідним обладнанням для складування продукції, транспортні та маніпуляційні засоби, засоби пакування, засоби отримання, передачі та обробки інформації). Логістичні процеси, основною метою яких є переміщення матеріального потоку, супроводжуються різноманітною інтегрованою інфраструктурою, яка при логістичному управлінні виконує наступні завдання:
складування продукції, за допомогою складських будинків та споруд;
переміщення продукції, за допомогою транспортних і маніпуляційних засобів;
захист продукції, за допомогою системи пакування, що поза тим дає можливість модернізації транспортних засобів, передачу інформації тощо;
перетворення інформації логістичних процесів.
Зарубіжні автори, визначають логістичну інфраструктуру, як створені людиною лінійні та точкові об’єкти громадського користування, для переміщення людей та вантажів, інформації, енергії і води [5].
Існують деякі інші визначення, тобто інфраструктура, до якої відноситься логістична схема, як цілісна господарська система утворення, транспортування, збору, складування, сортування, сертифікації та ідентифікації, реалізації, утилізації та рециклінгу з елементами відповідного обслуговування, а саме інформаційного, маркетингового, транспортного, комерційного тощо називається логістичною інфраструктурою [6].
Можливо сказати, що логістична інфраструктура – це все те, що обслуговує функціонування системи закупівлі, зберігання, обробки, постачань та транспортування матеріального потоку на підприємстві з усіма необхідними процедурами до споживача.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Проблеми управління логістичною інфраструктурою підприємств

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок