Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Бюджетування капіталу. Визначення вартості капіталу

Бюджетування капіталу. Визначення вартості капіталу

Назва:
Бюджетування капіталу. Визначення вартості капіталу
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,45 KB
Завантажень:
484
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Реферат
На тему:
Бюджетування капіталу.
Визначення вартості капіталу


Лише незначна кількість бізнесових проектів може бути започаткована без залучення коштів. Так само як енергія необхідна для руху фізичної системи, так і кошти потрібні для початку бізнесового проекту. Дуже рідко кошти є безкоштовними; вони мають альтернативну вартість. Якщо кошти, що призначалися для певного проекту не було використано, вони майже напевне можуть мати варіанти альтернативного застосування. Якщо альтернативні варіанти використання коштів забезпечують для інвестора позитивні надходження, розмір цих надходжень буде альтернативною вартістю коштів, які застосовуються в проекті. Саме тому вартість коштів (або капіталу), що використовується для фінансування проектів, є одним з основних положень фінансового менеджменту.
Вартість капіталу
На перший погляд здається, що розрахунок вартості капіталу, який включається в оцінку проекту, є відносно простим питанням. Коли відомо, скільки коштів потрібно, особа, яка має намір їх використати, може проконсультуватися з їхнім постачальником, щоб визначити, як багато потрібно буде заплатити за використання цієї суми. Ця процентна ставка, можливо з урахуванням оподаткування, буде вартістю капіталу для певного проекту. Наприклад, підприємство інвестує кошти в новий верстат, вартість якого становить 100 тис. грн, і для цього воно позичає кошти за фіксованою процентною ставкою як кредит на 5 років під 15річних. Ставка оподаткування підприємства, припустимо, 35Можна спрогнозувати, що вартість капіталу для цього проекту буде дорівнювати (15,00 0,65) 9,75на рік.
На жаль, цей простий розрахунок рідко забезпечує правильну міру вартості капіталу. Причина цієї очевидної аномалії полягає в тому, що підприємства рідко укладають угоди з фінансування кожного інвестиційного проекту як окремого виду діяльності. Зазвичай підприємство домовляється про великий транш коштів, і ці кошти витрачаються на цілу низку проектів. Саме тому кошти підприємств у будь-який момент можуть розглядатися як пул коштів, у який у різний час передано додаткові кошти та з якого кошти беруться для фінансування проектів. Цей пул (який від-
ображається на стороні пасивів у балансі) може мати оптимальну структуру, у якій комбінація боргів і власного капіталу буде такою, що забезпечує мінімізацію вартості капіталу для підприєм-
ства. Отже, можна припустити, що якщо структура пулу коштів відхиляється від оптимального співвідношення боргового та власного капіталу, наступний транш коштів, що надійде до пулу, має повернути його до оптимального співвідношення. Найголовніше тут те, що вартість кожного траншу коштів не є вартістю капіталу для проекту, який фінансується в цей самий час, коли запозичуються кошти за цим траншем. Дійсною ціною капіталу для інвестиційних проектів є середньозважена вартість капіталу всіх коштів у пулі на час, коли здійснюється інвестування в проект там, де всі проекти мають середній рівень ризику.
У наведеному вище прикладі з позикою у 100 тис. грн на 5 років фіксована процентна ставка 15не є дійсною вартістю капіталу, яка має бути використана під час оцінювання проекту. Той факт, що транш цілком складається з однієї позики з фіксованою процентною ставкою, свідчить, що пул коштів мав занижене значення гірингу і його необхідно доповнити позикою з фіксованою процентною ставкою, що дасть змогу відновити оптимальне поєднання величини боргу та власних коштів. Якщо вартість капіталу без урахування оподаткування становить 9,75на рік, а середня вартість капіталу в пулі з урахуванням оподаткування — 12на рік, буде вкрай неправильно використовувати попередню процентну ставку — граничний показник під час оцінювання проекту. Якщо індивідуальна вартість кожного вливання капіталу в пул вважалися граничним показником процентної ставки, він буде стрибати вгору і вниз залежно від граничних затрат на капітал, що надходить до пулу. Очевидно, що цей метод неправильний. Дійсною вартістю капіталу в інвестиційних рішеннях, де всі проекти мають середній рівень ризику, є середньозважена вартість капіталу у фондовому пулі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: Бюджетування капіталу. Визначення вартості капіталу

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок