Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Всесвітні міжнародні організації.

Всесвітні міжнародні організації.

Назва:
Всесвітні міжнародні організації.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,76 KB
Завантажень:
9
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат з міжнародних відносин.
Всесвітні міжнародні організації.


Всесвітній поштовий союз (ВПС)
Всесвітній поштовий союз — ВПС (Universal Postal Union — ЪPU) — заснований на підставі рекомендацій Бернської конвен-ції (1875 р. З 1878 р. має сучасну назву. Правовою базою органі-зації є система угод між державами-членами. Цілями організації і її 189 членів, у тому числі й України, є поглиблення міжнародно-го співробітництва, заохочення розвитку зв'язків між народами забезпеченим ефективної роботи поштових служб, надання тех-нічної допомоги для вдосконалення поштового обслуговування (на прохання держави-члена). З метою взаємного обміну кореспонденцією держави-члени утворюють єдину поштову територію і гарантую, свободу руху кореспонденції по всій території ВПС.
Програма ООН з навколишнього середовища (ЮНЕП)
Програма ООН з навколишнього середовища — ЮНЕП (United Nations Environment Programme — UNEP). Конференція ООН з питань людського середовища в Стокгольмі (1972 р.) про-голосила, що кожна людина має право на здорове навколишнє середовище, а тому зобов'язана захищати та поліпшувати стан довкілля для майбутніх поколінь. 5 червня (дата початку Стокго-льмської конференції) відзначається як Всесвітній день довкілля для майбутніх поколінь. Пізніше Генеральна Асамблея створила програму ЮНЕП, штаб-квартира якої знаходиться в Найробі (Кенія). Головне завдання програми — сприяти вжиттю заходів з охорони довкілля і поширенню знань про навколишнє середови-ще в усьому світі. ЮНЕП координує діяльність усіх установ ООН, пов'язаних з проблемами охорони довкілля, і працює спі-льно з урядами, науковими і діловими колами і неурядовими ор-ганізаціями. В діяльності ЮНЕП виділено шість пріоритетних глобальних напрямів: населені пункти й охорона здоров'я, збе-реження екологічних систем суходолу, довкілля .і розвиток, океа-ни, енергія, стихійні лиха.
У Програмі діє Система моніторингу глобального довкілля, яка надає інформацію про клімат, атмосферу, океани, відновлен-ня ресурсів, різноманітні забруднення довкілля та його наслідки. Система охоплює понад 140 країн світу.
Керівним органом є Рада керуючих (58 членів), яка обирається на три роки. Робота Ради проходить як на пленарних засіданнях, так і в двох комітетах: з проблем програмної діяльності і з фінан-сових питань. Для фінансування діяльності створено фонд дов-кілля, який формується на добровільних засадах. Секретаріат ЮНЕП готує сесії ради управляючих, координує програмну дія-льність, здійснює адміністративне керівництво фондом. ЮНЕП має регіональні філії та бюро в різних містах світу.
Основним джерелом багатостороннього кредитування еколо-гічних проектів у країнах, що розвиваються, став Всесвітній фонд охорони довкілля, яким керують Всесвітній Банк, ПРООН і ЮНЕП.
Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ)
Всесвітня організація охорони здоров'я — ВООЗ (World Health Organization — WHO) — найбільша спеціалізована установа ООН. її представляють 190 членів, у тому числі й Україна. Була створена У 1948 p., а день заснування —- 7 квітня — щорічно відзначається як Всесвітній день здоров'я. До функцій організації входять: координація міжнародної системи охорони здоров'я; консультування і допомога; співробітництво з ООН, її спеціалізованими установами, державними органами охорони здоров'я, профспілками та іншими організаціями; сприяння в укладанні угод і розробці нормативів і рекомендацій; співробітництво в розробці і впровадженні міжнарод-них стандартів з діагностики, якості продуктів харчування, біоло-гічних і фармацевтичних препаратів; підтримка у створенні націо-нальних систем охорони здоров'я; організація й утримання необхідних адміністративних і технічних служб; надання технічної і консультативної допомоги в надзвичайних ситуаціях; удоскона-лення системи освіти у сфері медицини й охорони здоров'я; поліп-шення умов харчування і житлових умов, санітарії, умов праці та інших аспектів гігієни довкілля; участь у ліквідації епідемічних, ендемічних та інших захворювань; охорона здоров'я матері і дити-ни; боротьба за психічне здоров'я і гармонію в міжлюдських сто-сунках; заохочення співробітництва між науковими інститутами та професійними групами з метою вдосконалення охорони здоров'я.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Всесвітні міжнародні організації.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок