Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Класифікація і характеристика посередників промислового ринку

Класифікація і характеристика посередників промислового ринку

Назва:
Класифікація і характеристика посередників промислового ринку
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,90 KB
Завантажень:
65
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Класифікація і характеристика посередників промислового ринку


Посередники — це суб'єкти ринкових відносин, які сприяють встановленню контактів між виробниками та споживачами щодо оперативного і якісного руху товарів з метою ефективного задоволення потреб споживачів на комерційній основі.
Діяльність посередників базується на таких принципах:*
чесності і рівноправності у відносинах з партнерами;*
підприємливості (кмітливості, комерційному інтересі у розв'язанні конкретних завдань тощо);*
оперативності (передбачає мобільність, динамічність та своєчасність виконання завдань постачально-збутової діяльності);*
обслуговуванні контрагентів (надання комплексу послуг);*
економічному інтересі суб'єктів господарювання в організації опосередкованих каналів розподілу.
У сфері товарного обігу існує багато різноманітних підприємств і організацій, які виконують посередницькі функції: купують і продають товари, зберігають і транспортують їх, здійснюють сервісне обслуговування тощо. Класифікують їх за кількома ознаками.
Класифікацію посередницьких підприємств і організацій залежно від товарної спеціалізації наведено в табл. 10.1.
Крім того, посередників класифікують за такими ознаками:
використовуваними методами реалізації товарів;
регіонами діяльності;
тривалістю відносин з клієнтами;
обсягом товарообігу;
способом винагороди.
У свою чергу, посередницькі оптові підприємства поділяють на залежні і незалежні (рис. 10.5).
Ще один варіант класифікації оптових торговців пропонують дослідники В. Прауде і О. Білий: з повним та обмеженим циклами обслуговування; оптові відділення і контори виробників; спеціалізовані оптовики; оптовики-акціоністи.
Оптовиками з повним циклом обслуговування на промисловому ринку є дистриб’ютори засобів виробництва, які надають послуги зі зберігання товарних запасів, кредитування, забезпечення поставки товарів, а також консультативні послуги.
З погляду товарної номенклатури дистриб’ютори пропонують матеріали для технічного обслуговування, ремонту і експлуатації, деталі основного обладнання (двигуни, підшипники) або безпосередньо устаткування.
Оптовики з обмеженим циклом обслуговування надають своїм постачальникам і споживачам набагато менше послуг. Наприклад,
оптовики — організатори замовлень працюють у сферах постачання сировини або вантажів (важке устаткування) без тари. Такі оптовики не створюють товарних запасів. Отримавши замовлення, вони шукають виробника, який відсилає товар безпосередньо покупцеві на певних умовах поставки. При цьому з моменту прийняття замовлення до моменту завершення поставки оптовик-організатор бере на себе право власності на товар, а також ризик, пов'язаний з його реалізацією.
Брокери і агенти на відміну від оптовиків-покупців не мають права власності; нічого не купують; реалізують лише ті товари, які їм пропонує виробник; винагороду одержують у вигляді відсотка; не визначають вид сервісу (його визначає виробник); не мають складів, крім виставочних залів; не займаються рекламою; не залучають субагентів без дозволу виробника; не визначають цін; постачають товар конкретному покупцеві.
Брокери зводять покупців з продавцями і беруть участь у переговорах щодо умов поставки товару. Послуги брокера оплачує сторона, яка його залучає. При цьому він не тримає товарних запасів, не фінансує угоди і не ризикує.
Агенти репрезентують покупця або продавця на триваліший період, ніж брокери. Існують такі типи агентів:*
виробників;*
з продажу;*
із закупівель;*
комісіонери.
Оптові відділення і контори виробників є різновидом під приємств оптової торгівлі. Вони здійснюють торговельні операції самостійно, без залучення незалежних оптових торговців.
Відділення і контори з продажу виробники організовують для того, щоб забезпечити більш жорсткий контроль за управлінням товарними запасами, продажем товарів і стимулюванням реалізації. При цьому відділення з продажу зберігають товарні запаси (найчастіше дерево, деталі для автомотообслуговування), а контори з продажу їх не мають (як правило, це текстильні та галантерейні товари).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Класифікація і характеристика посередників промислового ринку

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок