Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Фінансові інструменти міжнародного ринку

Фінансові інструменти міжнародного ринку

Назва:
Фінансові інструменти міжнародного ринку
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,04 KB
Завантажень:
404
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Фінансові інструменти міжнародного ринку


Основними сегментами євроринку є ринки єврокредитів, єврооблігацій, євроакцій та ринки похідних інструментів.
Кредити, що надаються банками на євроринку, мають коротко-, середньо- та довгостроковий характер. Середньо- та довгострокові єврокредити надаються переважно в рамках банківських синдикатів чи пулів. Якщо це кредити великого обсягу, що мають довгостроковий характер, вони організуються, як правило, в рамках консорціуме, що об'єднує кілька банків під керівництвом банка-менеджера. Такі кредити часто мають форму ролл-оверних (револьверних) кредитів. Для зменшення ризиків кредити надаються під плаваючу процентну ставку, яка переглядається раз на квартал або раз на півроку.
Ринок єврооблігацій виник у Лондоні в результаті лібералізації британського валютного контролю. Цьому сприяло також жорстке регулювання ринку облігацій у США, різниця в процентних ставках на американському ринку та євроринку і, як наслідок, переорієнтація емітентів облігацій на євроринок. Дещо пізніше виник ринок коротко- і середньострокових євровекселів, основними учасниками якого стали великі міжнародні банки, здійснюючи емісію євровекселів та забезпечуючи їх обіг на вторинному ринку.
Єврооблігації надають доступ емітентам на міжнародний фінансовий ринок і являють собою боргові зобов'язання позичальника, який отримав довгострокову позику (5—15 років) у будь-якій з евровалют. Як правило, вони є цінним папером на пред'явника. Єврооблігації пономіновані в евровалют! і придбаваються інвесторами в евровалюті. Обсяг емісії єврооблігацій становить від сотень тисяч до мільярдів доларів.
Емітентами облігацій на міжнародному ринку виступають окремі країни, органи місцевого самоврядування, фінансові інститути, корпорації, банки тощо. У випадку, коли позичальником на міжнародному ринку виступає та чи інша країна, її кредитний рейтинг встановлюється міжнародними рейтинговими агентствами на основі рейтингів економічного, політичного ризику та ризику переказу. Відповідно до кредитного рейтингу і рекомендацій андерайтера встановлюються процентні ставки по боргових зобов'язаннях країни-емітента. Рейтинги довгострокових зобов'язань країн-позичальників на початок 1998 p., розроблені агентством "Moody's", наведено в табл. 21.1.
Таблиця 21.1. Рейтинги довгострокових зобов'язань країн-позичальників
Емісія та розміщення єврооблігацій здійснюються андерайтинго-вими синдикатами, що складаються переважно з кількох євробанків або інших фінансово-кредитних інститутів чи брокерських фірм. Андерайтинговий синдикат проводить роботу з потенційними інвесторами і бере на себе зобов'язання щодо розміщення емісії на ринку. Комісійні, отримані андерайтерами від проведення підписки на євроринку, як правило, менші від комісійних, отриманих на національних ринках.
Більша частина облігацій, що перебувають в обігу на євроринку, мають фіксований купон. Крім облігацій з фіксованим купоном на євроринку емітуються облігації з плаваючим купоном, конвертовані облігації, облігації з правом придбання акцій визначених корпорацій. Процентний дохід по боргових зобов'язаннях з плаваючим купоном визначається на євроринку на основі відповідних ставок LIBOR і переглядається раз на 6 міс.
Вторинні ринки єврооблігацій сконцентровані в Європі в Лондоні, Люксембурзі, Франкфурті-на-Майні, інших містах. Розрахунки за єврооблігаціями здійснюються через дві основні депозитарно-кліри-гові системи: Euroclear і CEDEL. Клірингова палата CEDEL, учасниками якої виступають 120 банків, була створена в 1968 р. в Брюсселі. Клірингова палата Euroclear (Центр поставки єврооблігацій) налічує 94 акціонерів — комерційних банків. Ринок єврооблігацій саморегулюється професіоналами Асоціації дилерів з міжнародних облігацій.
Єврооблігації є одним із видів боргових зобов'язань, що купуються за валюту, яка не збігається з валютою країни емітента таких облігацій. Іншим видом подібних зобов'язань є іноземні облігації, що емітуються нерезидентами на національних ринках різних країн згідно із законодавством цих країн і розміщуються серед резидентів за національну валюту.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Фінансові інструменти міжнародного ринку

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок