Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Виробництво як відкрита система

Виробництво як відкрита система

Назва:
Виробництво як відкрита система
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,50 KB
Завантажень:
326
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Виробничі системи
План
1. Виробництво як відкрита система
2. Організаційні основи виробничих систем
Виробництво як відкрита система
Виробництво— найважливіша сфера людської діяльності з перетворення предметів праці з метою задоволення потреб усіх суб'єктів суспільства. Таким чином, виробнича функція охоплює всі дії, що безпосередньо пов'язані з виготовленням товарів чи наданням послуг. Вона відіграє головну роль у створенні товарів або послуг і є ядром будь-якого промислового підприємства. Ресурсні вкладення здійснюються для отримання готових виробів за допомогою одного або декількох процесів перетворення (збереження, транспортування, оброблення). Щоб гарантувати бажаний (замовлений) продукт, на різних етапах процесу перетворення здійснюються заміри, а потім порівнюють результати з установленими стандартами і в разі необхідності коригують дії (контроль).
Фінансова функція передбачає дії з забезпечення виробничої функції ресурсами за вигідною ціною і з розподілом цих ресурсів, у тому числі й за іншими функціями. Персонал, який виконує операції за кожною з функцій, працює спільно, обмінюючись інформацією та досвідом щодо:—
підготовки кошторисів, бюджетів для визначення фінансових потреб або наступного їх коригування у випадку змін умов функціонування. Оцінюється також робота підрозділів підприємства відносно прийнятого бюджету;—
економічного аналізу та оцінювання запропонованих інвестицій в устаткування, технологію виробництва;—
забезпечення необхідними фондами для своєчасного фінансування виробничого процесу. Ретельне планування набуває важливого і навіть критичного значення в умовах обмеження фондів та сприяє подоланню проблем з потоком грошової готівки.
Маркетингова функція полягає у продажу і просуванні на ринок товарів та послуг; здійсненні заходів у сфері реклами та ціноутворення; оцінці побажань і потреб споживачів; доведенні до виробників результатів короткострокових маркетингових досліджень, до проектувальників — довгострокових.
Виробничі системи
Виробники мають потребу в інформації про поточний попит, щоб спланувати виробництво (купувати необхідні матеріали і складати робочі графіки). Проектувальникам необхідна маркетингова інформація для поліпшення та модернізації наявних товарів і розроблення нових. Тому маркетинг, проектування та виробництво мають працювати разом у тісному контакті. При цьому маркетингова інформація характеризує запити споживачів і вимоги до конструкційних та функціональних особливостей нових видів товарів, що важливо для проектувальників.
Виробники також зацікавлені в отриманні своєчасної інформації про потреби в нових виробах, щоб розробити технологічні процеси і придбати необхідне устаткування.
Фінансисти активно включаються в процес обміну інформацією і повідомляють про наявність фондів (за короткострокового планування), а також про те, які фонди потрібні для виготовлення нових виробів (за умови довгострокового планування).
У свою чергу, важливі відомості про строки виробничого процесу, які отримують маркетологи, дають змогу своєчасно інформувати споживачів про виконання замовлення.
Отже, у процесі активної взаємодії функцій маркетингу, виробництва та фінансів розробляються вироби, прогнозуються і створюються реальні виробничі графіки, приймаються кількісні та якісні рішення, здійснюється обмін інформацією про стан діяльності. Залежно від виду діяльності підприємства як додаток до розглянутих функцій формуються інші функції, які забезпечують їх ефективне здійснення (наприклад, матеріально-технічного забезпечення, бухгалтерського обліку, технічного обслуговування, управління персоналом, технічної підготовки виробництва, збуту тощо).
Дослідження взаємопов'язаних умов та чинників, що забезпечують успішне виконання виробничої функції як важливої сфери діяльності людей, потребують розгляду її з позиції системного підходу як своєрідної складної системи.
Поняття "система", її межі достатньо умовні та залежать від об'єкта та мети дослідження. Системою можна назвати будь-який об'єкт, що має у своєму складі сукупність взаємопов'язаних і взаємодіючих частин або елементів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Виробництво як відкрита система

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок