Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Суть та принципи підприємництва

Суть та принципи підприємництва

Назва:
Суть та принципи підприємництва
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,69 KB
Завантажень:
107
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
РЕФЕРАТ
на тему:
“Суть та принципи підприємництва”


ПЛАН
1. Історія виникнення та сутність підприємництва, принципи підприємництва
2. Економічні, соціальні та правові умови необхідні для підприємницької діяльності
Висновки
Список використаної літератури
1. Історія виникнення та сутність підприємництва, принципи підприємництва
Що ж ми розуміємо під поняттями “підприємець” та “підприємство”?
Ці поняття за сучасним змістом вперше використав англійський економіст кінця 17 – початку 18 століття Річард Катільон Кальтон Р. Опыт о природе вообще. Вперше опублікована в 1755 р. с. 68 . Він висловив думку, що підприємець це людина, що діє в умовах ризику. Джерелом збагачення р, Кальтон вважав землю та працю, які визначають дійсну вартість економічних благ.
Пізніше відомий французький економіст кінця 18- початку 19 століття Б. Ж. Сей в книзі “Трактат политической экономии” Сей Ж. Б. Трактат политической экономии. М., 1896 г. с. 46. (1803 р.) сформулював визначення підприємницької діяльності, як поєднання та комбінування трьох факторів виробництва – Землі, Капіталу, Праці. Він вказує також, що “талант англійських підприємців” був одним з факторів успіху розвитку промисловості Англії. Основний тезис Сея полягає в виготовленні продукту. Прибуток підприємця, за думкою Сея полягає в визначенні активної ролі підприємців в виготовлені продукту. Прибуток підприємця, за думкою Сея, являє винагороду за його працю здібності до організування виробництва та реалізацію продукції та забезпеченню “духу порядку”. Підприємець, - казав він, - це лице, яке за свій рахунок та ризик і на сою користь має виробити яку-небудь продукцію.
На жаль, класики – засновники економічної науки – не дуже цікавились фігурою підприємця. Підприємницька діяльність не стала предметом їх научного аналізу. Англійські вчені – економісти А. Сміт (1723-1790) та Д. Рікардо (1772-1823) сприймали економіку, як само регулюючий механізм. В такому механізмі не знаходилось місця для творчого підприємництва. Разом з тим в своїй праці “Исследование о природе и причинах багатства народов” (1776 р.) А. Сміт приділив увагу характеристиці підприємця. Підприємець за думкою А. Сміта, який є власником капіталу, заради реалізації визначеної комерційної ідеї та одержання прибутку йде на ризик, оскільки вкладення капіталів в ту чи іншу справу завжди носить в собі елемент ризику. Тому підприємницький прибуток являє собою компенсацію за ризик. Підприємець сам планує, організовує виробництво, реалізує вигоду, що пов’язані з розділенням праці. Результатами виробництва розпоряджається також сам підприємець. Книга А. Міта була опублікована в тому ж році, що і Декларація не залежності США – 1776 р. За думкою економісті важко визначити, який з цих двох документів має більш історичне значення. Декларація, вони вважають, пролунала як заклик до створення суспільства, що основувалось на “житті, вільність тяги до щастя”. Праця А. Сміта пояснювала як таке суспільство має працювати.
В умовах ринку, за А. Смітом, всі бажають “заробляти гроші” для себе, покращити своє положення. Як же ринкове суспільство не дозволяє заінтересованим лише в собі, жадібним до наживи людям грабувати своїх опонентів? Хіба може на такій антисоціальній основі вибудуватись нормальне суспільство?
А . Сміт відповідає на це питання: “так, може”. Він знайомить нас з центральним механізмом ринкової системи – механізму конкуренції. Кожному, каже він, що думає про покращення свого положення на ринку протестоїть багато людей , із аналогічними думками. В результаті цього кожен діючий на ринку суб’єкт вимушений приймати ціни запропоновані конкурентами. При такій конкуренції виробнику, який захоче запросити більше, чим виробники аналогічної продукції, важко буде знайти покупця. При цьому власник, якому хотілося б заплатити робітнику менше, чим його конкуренти, не зможе знайти таких робітників. Таким чином ринковий механізм дисциплінує усіх учасників ринку.
А. Сміт показує, що ринок видає ті товари, які бажають одержати в суспільстві, і в необхідній кількості.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Суть та принципи підприємництва

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок