Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Соціально-економічна суть реформування. Законодавче, нормативне, науково-методичне та кадрове забезпечення приватизації земель. Об’єкти приватизації.

Соціально-економічна суть реформування. Законодавче, нормативне, науково-методичне та кадрове забезпечення приватизації земель. Об’єкти приватизації.

Назва:
Соціально-економічна суть реформування. Законодавче, нормативне, науково-методичне та кадрове забезпечення приватизації земель. Об’єкти приватизації.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,44 KB
Завантажень:
287
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему:
З дисципліни: „Земельні та майнові відносини”
Соціально-економічна суть реформування. Законодавче, нормативне, науково-методичне та кадрове забезпечення приватизації земель. Об’єкти приватизації.


ПЛАН:
Соціально-економічна суть реформування.
Законодавче, нормативне, науково-методичне та кадрове забезпечення приватизації земель.
Об’єкти приватизації.


1. Соціально-економічна суть реформування
Реформування підприємства - багатопланове поняття, яке передбачає комплекс взаємопов’язаних перетворень (організаційно-економічних, правових, технічних, соціальних тощо), спрямованих на зміну структури підприємства, форм власності на засоби виробництва, організаційно-правового механізму господарювання, здатних привести підприємство до фінансового оздоровлення, підвищення ефективності виробництва.
На практиці намітилися такі основні шляхи реформування організаційно-правових форм господарювання в сільському господарстві:
- реорганізація колгоспів і радгоспів у колективні сільськогосподарські підприємства з персоніфікацією власності на майно і землю;
- реструктуризація колективних сільськогосподарських підприємств у господарські товариства та приватні підприємства;
- реструктуризація колективних і державних підприємств у сільськогосподарські кооперативи;
- формування приватно-орендних підприємств, тобто господарських товариств, приватних підприємств та селянських (фермерських) господарств, які діють на основі оренди майна і землі, отриманих членами реструктуризованих КСП в рахунок майнових і земельних паїв при виході з КСП;
Всі наведені варіанти застосовуються в Україні.
Метою реформування є формування організаційно-правових структур, здатних в поєднанні з вирішенням макроекономічних проблем забезпечити високий рівень розвитку, який відповідав би інтересам селян, сільськогосподарських підприємств та зростаючим потребам країни в продукції сільського господарства. Крім того, призначення реформування полягає в формуванні на селі реальних, ефективно діючих власників і господарів, забезпеченні матеріального добробуту та значно вищого рівня життя його мешканців.
Визначальним у реформуванні є якомога повніше врахування і задоволення індивідуальних інтересів членів (працівників) підприємства незалежно від того, яку форму господарювання і який спосіб життя вони обирають, і забезпечення на цій основі їх інтересів. Відповідно до цього мета реформування полягає в:
- гарантуванні членам підприємства вільного вибору найбільш прийнятної для кожного форми господарювання;
- створенні передумов для розвитку сформованих у процесі реформування нових формувань, прийнятних для конкретних умов;
- утвердженні приватної власності членів підприємств на землю та майно КСП та гарантуванні їм вільного розпорядження ними;
- сприянні становленню на селі різноукладності, підприємництва і конкуренції;
- створенні в результаті реформування вільних (у межах чинного законодавства) у своїх діях власників і господарів;
- формуванні на селі соціально-економічної і соціально-психологічної ситуації, яка б узгоджувалась з інтересами кожного селянина зокрема і сільськогосподарського підприємства в цілому.
Правова основа реформування. Реформування грунтується на сукупності законодавчих і нормативно-правових актів та положень, що регулюють відносини власності і форми господарювання в сільському господарстві, а також організаційно-правові процедури та механізми реформування підприємств.
Визначальною серед них є Конституція України, насамперед у частині гарантування права власності на землю і непорушності права приватної власності.
Реформування здійснюється з дотриманням вимог Законів України „Про власність”, „Про форми власності на землю”, „Про підприємства в Україні”, „Про підприємництво”, „Про господарські товариства”, „Про колективне сільськогосподарське підприємство”, „Про селянське (фермерське) господарство”, Постанов Верховної Ради України „Про земельну реформу”, „Про оренду землі”, „Про прискорення земельної реформи і приватизації землі”, Земельного та Цивільного кодексів України, Указів Президента України „Про невідкладні заходи щодо прискорення земельної реформи у сфері сільськогосподарського виробництва”, „Про порядок паювання земель, передавання в колективну власність сільськогосподарським підприємствам і організаціям”.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Соціально-економічна суть реформування. Законодавче, нормативне, науково-методичне та кадрове забезпечення приватизації земель. Об’єкти приватизації.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок