Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Глобалізація стратегії як фактор досягнення конкурентної переваги

Глобалізація стратегії як фактор досягнення конкурентної переваги

Назва:
Глобалізація стратегії як фактор досягнення конкурентної переваги
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,13 KB
Завантажень:
35
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему:
Глобалізація стратегії як фактор досягнення конкурентної переваги


Глобальною можна назвати стратегію, при якій фірма продає свою продукцію в багатьох країнах, застосовуючи при цьому єди-ний підхід. Сам по собі факт транснаціональності не означає авто-матично наявності глобальної стратегії; якщо в МНК є філії, що ді-ють незалежно і кожна в своїй країні, це ще не глобальна стратегія.
При глобальній стратегії фірма продає свій товар у всіх країнах (чи, у всякому разі, в більшості країн), які є важливим ринком збуту для її продукції. Головним питанням стає розміщення різних ланок ла-нцюжка цінності та забезпечення такої роботи, щоб можна було продавати товар фірми по усьому світі.
У глобальній стратегії існують два чітко виражених методи, за допомогою яких фірма може отримати конкурентну перевагу чи компенсувати різні невигідні моменти через умови в країні:
Найбільш вигідне розміщення різних видів діяльності в різ-них країнах, щоб якнайкраще обслуговувати світовий ринок.
Здатність глобальної фірми координувати діяльність розмі-щених у різних країнах філій.
Розміщення ланок ланцюжка цінності, безпосередньо пов'язаних з покупцем (маркетинг, розповсюдження товару та піс-ляпродажне обслуговування), зазвичай "прив'язане" до розміщення покупця. Крім того, до місцезнаходження покупця може бути "прив'язане" і розміщення інших видів діяльності через високі транспортні витрати чи необхідність тісної взаємодії з покупцем. Так, у багатьох галузях виробництво, доставка та маркетинг мають здійснюватися якомога ближче до покупця. Найчастіше така фізич-на прив'язка діяльності до клієнта потрібна в усіх країнах, де діє фірма.
Рішення, властиві тільки глобальній стратегії, можна розділи-ти на два істотні напрямки:
Конфігурація. В яких і в скількох країнах виконується кож-ний вид діяльності, що входить у ланцюжок цінності?
Координація. Як узгоджується розосереджена діяльність (чи є діяльність, яка виконується в різних країнах)?
При багатонаціональній конкуренції МНК мають автономні філії в кожній країні й управляють ними приблизно так само, як банк розпоряджається цінними паперами. При глобальній же кон-куренції фірми намагаються одержати набагато більшу конкурент-ну перевагу від своєї присутності в різних країнах, розміщуючи свою діяльність із глобальним прицілом і чітко узгоджуючи її.
Конкурентну перевагу глобальної фірми варто розділити на два види:
° що виникає з розміщення діяльності (в якій країні розміщена); ° незалежна від розміщення (виходячи із системи діяльності .фірми по всьому світові). Переваги, що ґрунтуються на розміщенні діяльності у певній країні, відбуваються або від країни базування фірми, або від інших країн, в яких фірма діє. Глобальна фірма намагається використову-вати переваги, отримані в країні базування, для проникнення на за-кордонні ринки, а також може використовувати переваги, отримані від виконання певної діяльності за кордоном, для посилення пере-ваг або компенсації невигідних моментів у країні базування.
Переваги ж, які грунтуються на структурі фірми, виникають із загального обсягу торгівлі, швидкості освоєння товарів на всіх за-водах фірми по усьому світі та здатності фірми узгоджувати діяль-ність "удома" й за кордоном.
Для початку глобальної конкуренції необхідно, щоб будь-які фірми отримали в своїх країнах переваги, які дають їм можливість вийти на закордонні ринки. Конкурентної переваги, отриманої ви-нятково в країні базування фірми, цілком достатньо для того, щоб почалася глобальна конкуренція. Однак згодом успішно діючі гло-бальні фірми починають комбінувати переваги, отримані "вдома", з перевагами від розміщення певної діяльності в інших країнах і від системи діяльності фірми по усьому світі. Ці додаткові переваги у поєднанні з отриманими "вдома" роблять останні більш стійкими, а також компенсують невиграшні моменти ситуації в країні базуван-ня. Таким чином, переваги різних джерел взаємно підсилюються.
Практика показує, що фірми, які не використовують і не роз-вивають переваги країни базування через глобальну стратегію, вра-зливі для конкурентів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Глобалізація стратегії як фактор досягнення конкурентної переваги

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок