Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Види підприємств, їх характеристика: малі, акціонерні, орендні, спільні, державні.

Види підприємств, їх характеристика: малі, акціонерні, орендні, спільні, державні.

Назва:
Види підприємств, їх характеристика: малі, акціонерні, орендні, спільні, державні.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,57 KB
Завантажень:
489
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
 
Реферат
на тему:
Види підприємств, їх характеристика: малі, акціонерні, орендні, спільні, державні.
 


План
1. Малі підприємства, поняття та розвиток.
2. Акціонерні підприємства: поняття, види.
3. Орендне та спільне підприємства.
4. Державне підприємство його суть та характеристика.
1.Малі підприємства, поняття та розвиток
Види підприємств і їх розвиток за умов становлення соціально орієнтованої економіки.
В Україні в процесі роздержавлення економіки найважливішою соціально-економічною метою є передача значної частини державної власності трудовим колективам. Це основний шлях подолання відчуження трудящих від власності на засоби виробництва і результатів праці, від самого процесу праці, від управління виробництвом, від економічної влади тощо. Законами України визначено три основних види підприємств:
індивідуальне.
колективне;
державне;
При цьому остання група має можливість створення індивідуального, сімейного та приватного підприємства.
Малий бізнес здійснюється шляхом створення розгалуженої системи малих підприємств. Згідно із Законом України "Про підприємства" до малих відносяться такі підприємства:
у промисловості й будівництві - з числом працюючих до 200 чоловік;
у науці й науковому обслуговуванні - до 100 чоловік;
в інших галузях виробничої сфери (крім роздрібної торгівлі) - до 50 чоловік;
у галузях нематеріального виробництва - до 25 чоловік;
у роздрібній торгівлі - до 15 чоловік.
У нашій країні в залежності від природно-кліматичних, національних, технологічних та інших особливостей регіонів
можуть бути різні критерії виділення малої економіки.
Законодавство України надає широкі права щодо створення малих підприємств. Так, засновниками їх можуть бути орендні, колективні, спільні підприємства, кооперативи, акціонерні товариства та інші підприємства й організації, а також громадяни, члени сімей, інші особи, що спільно ведуть трудове господарство. У зв'язку з цим будь-яке створене мале підприємство, зберігаючи пріоритет свого засновника, є відповідно і державним, колективним, приватним. Діяльність кожного з них регулюється діючим законодавством. Отже, малі підприємства - це не якийсь конкретний тип підприємства, а частина наявних, виділена тільки за критерієм їхнього розміру й наділена додатковими правами та пільгами.
Малі підприємства - досить поширена й ефективна форма господарювання. Вони мають багато таких рис, які не можуть бути притаманні великим підприємствам. Саме мале підприємство здатне найоперативніше реагувати на кон'юнктуру ринку і таким чином надавати ринковій економіці необхідної гнучкості. Ця властивість малого бізнесу набуває особливого значення в сучасних умовах, коли відбувається швидка індивідуалізація і диференціація споживацького попиту, прискорення науково-технічного прогресу, розширення номенклатури товарів та послуг.
Крім того, малий бізнес мобілізує значні фінансові й виробничі ресурси населення, які за його відсутності не були б використані. Про можливості малого бізнесу в цьому плані свідчить досвід економічно розвинутих країн. На малий бізнес тут припадає до 90-95% усіх підприємств і до 20-60% валового національного продукту. Особливу роль відіграє мале підприємництво в сфері послуг і торгівлі.
Отже, значення малого бізнесу в ринковій економіці дуже велике. Без малого бізнесу ринкова економіка ні функціонувати, ні розвиватися не в змозі. Становлення та розвиток його є однією з основних проблем економічної політики в умовах при переході від адміністративно-командної економіки до нормальної ринкової економіки. Малий бізнес у ринковій економіці - головний сектор, що визначає темпи економічного росту, структуру і якість валового національного продукту.
У нашій країні цю роль важко переоцінити. Всі ці і багато інших властивостей малого бізнесу роблять його розвиток істотним чинником і складовою частиною реформування економіки України.
Малі підприємства спеціалізуються і на випуску кінцевої продукції, орієнтованої в основному на місцеві ринки збуту. В основному, це швидкопсувні продукти, ювелірні вироби, одяг, взуття і т.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Види підприємств, їх характеристика: малі, акціонерні, орендні, спільні, державні.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок