Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Правовий статус банків

Правовий статус банків

Назва:
Правовий статус банків
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,21 KB
Завантажень:
395
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Правовий статус банків


Зміст


Вступ
Тема даної роботи – „Правовий статус банків”.
Мета написання роботи полягає в дослідженні питань, пов’язаних з правовим статусом банків всіх форм власності, банківських об’єднань та Національного Банку України.
Основними завданнями при написанні роботи стали:
підбір та аналіз нормативних та наукових джерел з банківського права, банківської справи тощо;
узагальнення отриманих даних;
оформлення результатів дослідження у вигляді дійсної роботи.
Актуальність теми визначається тим, що банківська система є одним з найважливіших інфраструктурних елементів ринкової системи України, і правовий статус банків визначає економічну ефективність діяльності банківської системи і економіки України загалом, а тому потребує ефективного правового регулювання з метою врегулювання відносин між суб’єктами фінансового ринку та запобігання використання банківської системи в злочинних цілях.
При написанні роботи автором використовувалась Закони України та інші нормативні акти, періодичні видання, підручники, монографії, наукові статті з банківського та фінансового права, тощо.


1. Сутність банків і банківської системи
Банк - це особливий вид капіталотворчого підприємства, яке мобілізує вільні ресурси клієнтів та інші грошові кошти, розподіляє їх відповідно до потреб між суб'єктами ринкових відносин, а також надає інші послуги.
Банки і банківська система - це економічні структури, які становлять один із типів фінансових посередників у системі ринкової інфраструктури загалом.
У ринковій економіці вартість посередницького капіталу є однією із функцій ринкових сил, яка відображає, поряд з іншими явищами, попит і пропозицію, фінансові цілі даного типу посередника, а також потенційний ризик як кінцевого споживача капіталу, так і посередника, який забезпечує цей капітал.
Банківська система України започаткована після прийняття Верховною Радою України у березні 1991 року Закону України "Про банки і банківську діяльність". Вона є дворівневою і складається з Національного банку України та банків різних видів і форм власності.
Така побудова пов'язана з різними особливостями, насамперед, - наглядом держави та перевагою роботи у грошовій сфері. Використовуючи передовий світовий і вітчизняний досвід, банківські установи можна умовно поділити на такі види (рис. 1.1).
Банки займають особливе місце в ринковому середовищі тому, що здійснюють грошово-кредитне обслуговування всіх елементів (ланок) ринкової інфраструктури. Відповідно до цього визначаються основні завдання банків:
забезпечення безперервності й ефективності грошового обороту;
здійснення контролю на макро- та мікроекономічному рівнях;
проведення заходів щодо стабілізації національної грошової одиниці;
сприяння підвищенню ефективності економіки України в цілому та виробничої сфери зокрема тощо.
Рис. 1.1 Структура кредитної і банківської систем
Банки - це особливі інституції ринку, які в своїй діяльності керуються вимогами закону. Отже, банківська діяльність - набір посередницьких операцій на грошовому ринку, виконання яких дозволене законом тільки під особливим наглядом держави. Хоча, як юридичні особи, банки економічно самостійні і повністю не залежать від виконавчих і законодавчих органів влади в рішеннях, які пов'язані з їх оперативною внутрішньою діяльністю.
2. Правовий статус комерційних банків
Щодо правового впливу на банківську діяльність, то його можна розділити на зовнішній і внутрішній (рис. 1.2).
За станом на 1 червня 2003 року в Україні зареєстровано 180 банків, у тому числі за участю іноземного капіталу 20 (7 банків з 100 % іноземним капіталом). Фактично діють 157 банки з загальним обсягом статутного фонду понад 6.514 млрд. гривень. Обсяг статутного фонду у розрахунку на 1 діючий банк складає близько 41.5 млн. гривень.
Найбільші з них: Промінвестбанк, "Приватбанк", Укрексімбанк, "Аваль", Ощадбанк України, Укрсоцбанк.
Головним джерелом регламентації роботи банків є Закон України «Про банки і банківську діяльність», в якому чітко розмежовуються функції Національного банку України (НБУ) та комерційних банків (КБ), порядок створення, капітал, відповідальність, контроль та інші моменти.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Правовий статус банків

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок