Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Роль торгових шляхів в міграційних процесах ранніх слов’ян (друга половина I тис.)

Роль торгових шляхів в міграційних процесах ранніх слов’ян (друга половина I тис.)

Назва:
Роль торгових шляхів в міграційних процесах ранніх слов’ян (друга половина I тис.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,31 KB
Завантажень:
338
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Роль торгових шляхів в міграційних процесах ранніх слов’ян (друга половина I тис.)


ЗМІСТ
ВСТУП………………………………………………………...................
Розділ І. Слов’янські міграційні процеси на Європейському континенті……………………………………………………..
Розділ ІІ. Східно-європейські торгові шляхи в період раннього Середньовіччя………………………………………………...
Розділ ІІІ. Прикарпатський регіон в системі міжнародних торгівельних відносин………………………………………..
Висновки…………………………………………………………………
Список використаних джерел та літератури…………………………..
Вступ.
Сучасні слов’янські народи мають багатогранну і історико-етнографічну основу. Дослідження проблеми міграції, пошук оптимальної формули вибору розвитку на етапі переходу до раннього середньовіччя (V – Х ст)складає основу бакалаврської роботи.
Актуальність проблеми полягає у поєднанні впливу торгових шляхів на слов’янську міграцію та еволюцію і становище країн Сх. Європи І тисячоліття. Зокрема, починаючи з V-VІ ст. являється персональним етапом в системі міграцій слов’янських народів (племен).
Вивчення причин, передумов, ходу та наслідків цього процесу може відповіді на запитання: Яку роль відігравали торгові шляхи в міграційних процесах ранніх слов‘ян? Актуальність теми зумовлена також відсутністю досліджень по даній проблематиці. Адже ці процеси відбувались і на нашій етнічній території.
Об’єкт досліджень – взаємовідносини між слов’янськими етносами, висвітлення комплексу соціально-економічних та політичних передумов, що призвело до виникнення переселення на інші території, а також взаємовідносин між народностями та племенами первісно-общинного ладу на конкретному фактичному матеріалі.
Пердмет дослідження є зв’язком торгових шляхів з міграційними процесами в слов’янському світі, його характер, рушійні сили та завдання усього населення.
Хронологічні межі роботи датуються V-Х ст. , де верхня межа являється завершенням (осілістю слов’ян і асиміляцією на даних територіях), а нижня межа початком переселень слов’ян.
Мета дослідження – всебічне та об’єктивне висвітлення проблеми, комплексний науковий аналіз фактів, також поетапне висвітлення періодів міграцій слов’ян, що виникли в V – VІ ст. в силу об’єктивних причин.
Досягнення поставленої мети передбачає розв’язання таких завдань:
Слід вияснити, які саме причини, передумови стали першопоштовхом до виникнення міграційних процесів в слов’янському світі;
Варто зазначити роль Візантійської імперії і торгових шляхів у цих процесах східно-слов’янських племен;
Вплив “Варварського фактору” на соціально-економічну діяльність слов’ян.
Методологічною основою роботи є принципи науковості, об’єктивізму та історизму. Методи ретроспекції, узагальнення аналізу і синтезу однотипних факторів.
Історіографія і аналіз джерел
Джерельна база даної бакалаврської роботи є досить різноманітною. Насамперед потрібно відзначити джерельні матеріали к.Багринородного, Г.Боплан, П.Кесарійський [1, 3 ,8]. Вони містять досить багато інформації про події в слов’янському світі.
Робота ґрунтується на матеріалах вітчизняних та польських дослідників. Рівень статей і монографій частково дає змогу подати раціональне зерно у висвітленні міграційних процесів та аналізі торговельних шляхів. Хоча є ще проблеми у вивченні питання формування торгівельних відносин.
Є ряд праць які складають кістяк роботи , серед яких можна виділити наступні: В.В.Седова, І.П.Русанової [32, 31], радянського дослідника Пашуто І.В. [43]. Також історичні згадки М.С.Грушевського [21] та інших. В нашому дослідженні вперше для даної теми використано дані радянські і довоєнногї історіографії. Складність проблеми полягає у потребі аналізу різного роду узагальнень та малому обсязі об’єктивного фактичного матеріалу.
Наукова новизна роботи полягає в комплексному дослідженні ряду питань, що стосуються міграційних процесів і ролі торгівельних шляхів у ранньо-слов’янському світі.
Структура роботи становить вступ, три розділи, висновок, та список використаних джерел та літератури.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Роль торгових шляхів в міграційних процесах ранніх слов’ян (друга половина I тис.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок